Domov » Žurnál+ » Autor: Ivana Kuzmišínová

Žurnál+

Špaldové vankúše pre zdravý spánok či odpočinok

Ivana K. » Nové výrobky / 2018-09-28 21:11:52 /  Pridaj komentár / 9 lajkov

Rada by som Vám predstavila moje špaldové vankúše. Ja osobne som sa prvýkrát s vankúšom zoznámila v lete pred rokom, keď som sa dozvedela, že mi môže pomôcť,kedže ma občas potrápi krčná chbtica a vankúš, ktorý som mala mi nevyhovoval. No a nebola by som to ja, kebyže som si ho hneď aj neskúsila ušiť. Odvtedy je mojim verným spoločníkom.

Takže teraz Vám zhrniem výhody špaldového vankúša.

Vankúše sú vhodné do kresla alebo pohovky na podopretie hlavy pri oddychu, ale i na každodenný spánok.
Špaldové vankúše pomáhajú pri únave, vyčerpanosti. Sú výbornou voľbou pri problémoch krčnej chrbtice, stuhnutom krku. Blahodárne pôsobia pri migréne, nespavosti.
Špaldové plevy sú pružné, elastické a prispôsobujú sa dokonale kontúram vášho tela. Plevy jemne masírujú zátylok, pohlcujú telesný pot a odvádzajú nadbytočné teplo. Tým vytvárajú príjemnú klímu pre zdravý spánok. Vďaka schopnosti zadržiavať vzduch je možné ich nahrievať (na radiátore, na slnku) a prikladať na bolestivé miesta. Ich výhodou je vysoká znášanlivosť aj pre alergikov.

Čo sa týka starostlivosti, vankúše pravidelne vetráme a nechávame podľa možností často na slnku. Dlho voňajú po slame, príjemne šuštia. Náplń vankúša sa odporúča vymeniť raz za 3-4 roky, aby boli zachované jej priaznivé účinky. Plevy sa tak ako iný prírodný materiál časom vzájomným trením opotrebúvajú. Ak sa vankúš uleží, jednoduchým natriasením ho dáme do pôvodného tvaru. Vankúše,k toré majú zips, vieme po vysypaní výplne vyprať, no ja osobne odporúčam aj obliečku, ktorú môžeme prať častejšie a nemusíme tak často vysypovať vankúš.

A prečo som sa rozhodla pre ľan? Ľanové vlákno je silné a odolné voči odratiu. Ľanové výrobky neelektrizujú a teda nepriťahujú prach, sú antibakteriálne a teda vhodné aj pre alergikov. Ľan má antiseptické vlastnosti a potláča rast baktérii, húb a plesní, ľanová látka je netoxická a nespôsobuje podráždenie kože a slizníc. Pretože ľan dobre pohlcuje a odovzdáva vlhkosť aj teplo a je vysoko priedušný v zime hreje a v lete chladí, teda má výborné termoregulačné vlastnosti. V neposlednej rade výrobky z ľanu majú krásny lesklý povrch.

Ponúkam Vám vankúše vačšie či menšie oddychové, v rôznych farebných prevedeniach, malé aj v bavlne, kedže bavlna ma oslovila svojou farebnou rôznorodosťou.

Dúfam, že ste sa niečo nové dozvedeli a niečo Vás osloví.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Špaldový vankúš oddychový - 9882682_Špaldový vankúš oddychový by BakaNature
 Páči sa 3 ľudom
7,90 €
 - Ľanový špaldový vankúš - 9882725_Ľanový špaldový vankúš by BakaNature
 Páči sa 4 ľudom
14,90 €
 - Špaldový vankúš oddychový - 9882771_Špaldový vankúš oddychový by BakaNature
 1 komentárov
 Páči sa 5 ľudom
5,90 €
 - Ľanové obliečky na špaldový vankúš - 9882797_Ľanové obliečky na špaldový vankúš by BakaNature
 Páči sa 3 ľudom
11,90 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »