Domov » Žurnál+ » Autor: Jana Olajcová Kleinová

Žurnál+

Látkové vložky – ísť do toho, či ani omylom?

Jana O. » Blogy / 2017-10-06 06:55:01 /  29 komentárov / 75 lajkov / 1235x zobrazený

Už sme sa akosi naučili, že po veľkom boome vecí na jedno použitie sa opäť vraciame k používaniu vecí, ktoré nám slúžia opakovane počas dlhšieho času.

Či už ide o rôzne obaly, alebo dokonca aj plienky. Áno, látkové plienky zažívajú v súčasnosti veľký návrat a dovolím si tvrdiť, že nejde len o módny trend, ale stále viac mamičiek a ľudí všeobecne si uvedomuje dopad používania jednorázoviek. Ako ekologický, tak i ekonomický a hlavne zdravotný.

Podobne sa môžeme pozerať aj na látkové vložky. Dnes sa stretávame stále s viac a viac mladými slečnami a ženami, ktoré sa odkláňajú od používania jednorazových vložiek či tampónov. Nahrádzajú ich rôznymi alternatívami, ako napríklad menštruačný kalíšok, či už spomínané látkové vložky.

Tak ako si látkové vložky získavajú viac a viac spokojných používateliek, tak isto u mnohých žien prevláda akýsi odpor k ich používaniu. Je to v poriadku a normálne. Ani ja som si sprvu nevedela predstaviť používanie látkových vložiek v praxi.

Nevedela, ale už viem a aj ich používam. Stačilo len skúsiť a teda začať ;-)

Tak čo to tie látkové vložky teda sú?

Funkciou, tvarom i spôsobom použitia je látková vložka veľmi blízka tej jednorazovej. Rozdielnosť nastáva až po jej použití a výmene za novú (čistú). A ako je už každej duši jasné, po použití sa látková vložka nevyhodí :-)

Takéto vložky sa dajú používať ako plnohodnotná náhrada jednorazových počas celej doby menštruácie. Alebo ich možno tiež používať ako „bezpečnostnú“ poistku pri používaní menštruačného kalíšku.

Vložky sú šité z certifikovaných, bezpečných a veľmi kvalitných materiálov. V kontakte s pokožkou sú prevažne prírodné materiály, ako je prirodzene antibakteriálny bambus, biobavlna, ľan, konope či ich kombinácie.

Stretnúť sa môžeme s rôznymi druhmi látkových vložiek. Také najčastejšie rozdelenie je na menštruačné, inkontinenčné a intímky. Potom napríklad tiež na denné a nočné.

Taktiež je výber bohatý na farby a vzory. Čiže na svoje si prídu aj milovníčky fashion trendov :-) 

Na podiv, aby vložka dobre absorbovala, nemusí byť vôbec hrubá a teda nepohodlná, ako by sa mohlo zdať. Mnohé prvo-používateľky prekvapí, aká môže byť látková vložka tenká a teda aj nenápadná.

Ošetrovanie

Úplne bežná a azda najčastejšia obava z používania a vôbec so začatím používania látkových vložiek vychádza z myšlienky „A ČO POTOM? ČO S NIMI PO POUŽITÍ???“ a z ich ošetrovania.

Látkové vložky sa používajú rovnako ako vložky jednorazové. Rozdiel je akurát v tom, že po použití ich nevyhodíme, ale operú sa ako každé iné oblečenie. Po použití ich je možné krátky čas skladovať. Najlepšie v uzatvárateľnom plastovom vedierku. Pred skladovaním je vhodné vložky ručne preplákať v studenej vode.

Skladovať sa môžu na sucho, alebo tiež na mokro v malom množstve studenej vody. Ako dezinfekciu je možné pridať niekoľko kvapiek čajovníkového oleja, alebo dezinfekciu určenú aj pre látkové plienky (dostať kúpiť napr. v DM). Vodu je potrebné aspoň raz za deň vymeniť. Vložky určite neodporúčam takto skladovať dlhšie ako 2-3 dni. Najlepšie je, ak má žena možnosť oprať ich každý, alebo každý druhý deň. Vložky je možné prať aj spolu s ostatným prádlom na 40°. Po skončení cyklu ich môžete oprať všetky spolu v pračke na 60° (teplota, pri ktorej je zabezpečená dôkladná dezinfekcia) a odložiť pre ďalšie použitie.

A pre milovníčky FAKTOV, ich niekoľko uvádzam tu ...

... prečo sa rozhodnúť pre látkové vložky?

ZDRAVIE

Na rozdiel od klasických jednorazových vložiek a tampónov, látkové vložky neobsahujú rôzne chemické látky zvyšujúce absorpciu, taktiež neobsahujú deodoračné a bieliace látky, ktoré u mnohých žien môžu spôsobovať zdravotné ťažkosti. Najčastejším problémom pri používaní jednorazových vložiek je, že prispievajú ku vzniku a rozvoju kvasinkových infekcií, a to tým, že sú nepriedušné. Látkové vložky sú šité z priedušných materiálov, ktoré takéto riziko výrazne znižujú. Pritom si dokážu zachovať nepriepustnosť.

KOMFORT

Látkové vložky dokážu plnohodnotne nahradiť jednorazové vložky. Sú navyše z veľmi príjemných materiálov, ktoré neodierajú. Látkové vložky poskytujú oveľa väčší komfort aj vďaka tomu, že sú priedušné. Oblečenie je však spoľahlivo chránené pred znečistením. Navyše, látkové vložky budete mať vždy po ruke a nemusíte už myslieť na to, aby ste si nezabudli kúpiť vložky pred svojimi dňami.

EKOLÓGIA

Spotreba jednorazových vložiek a tampónov je na jednu ženu počas jej života okolo 15 tis. – 20 tis. kusov. Toto veľké množstvo končí v smetných košoch a tak na skládkach alebo v spaľovniach. Je to ďalšia obrovská záťaž pre životné prostredie. Látkové vložky vydržia opakované používanie po dobu niekoľkých rokov a teda ich záťaž na životné prostredie je oproti jednorazovým vložkách zanedbateľná. A to berúc do úvahy nutnosť spotreby vody pri praní a použitia pracích prostriedkov.

PEŇAŽENKA

Zaobstarať si výbavu látkových vložiek v počte, aby plnohodnotne nahradili jednorazové môže predstavovať sumu mnohonásobne prevyšujúcu niekoľko balení jednorazových vložiek. Avšak, spravidla ide iba o jednorazovú investíciu, pretože pri správnom ošetrovaní vydržia vložky dlhé roky. Prvotná investícia do látkových vložiek sa v priemere vráti do jedného roka. 

No a koľko látkových vložiek potrebujem?

Na záver ostáva ešte si povedať, koľko takýchto vložiek asi potrebujeme. Sú to celkom jednoduché počty, ktoré si každá žienka môže vypočítať sama. Ako príklad povedzme, že chcem prať obdeň, čiže každý druhý deň. V dňoch najväčšej spotreby bežne potrebujem 6 kusov vložiek. Teda 2 (dni) x 6 (ks) = 12 vložiek.

Samozrejme, potrebné množstvo závisí aj od toho, či budem používať len látkové vložky, alebo ich budem kombinovať s jednorazovými (napr. do práce, mimo domov použijem jednorazové ... ). 

Ak ste sa dočítali až sem, je to pravdepodobne znak toho, že sa o výhody používania látkových vložiek naozaj zaujímate. Preto mne ostáva už len na záver napísať:  „Smelo do toho“ 

Vaša Janka (BabyTree)

Druhy látkových vložiek EKO lady

pre viac info o druhoch EKO Lady a o tom, ktoré sú kedy vhodné si pozrite leták

TIP: Aktuálnu ponuku dostupných vzorov a farieb látkových vložiek nájdete v TU

PS: Máš skúsenosti s používaním látkových vložiek? Určite sa všetky žienky, ktoré sa o túto možnosť zaujímajú potešia Tvojim skúsenostiam a prípadným radám, ak sa s nami podelíš v komentároch pod článkom ;-)

Komentáre

Skyrra Táto téma tu už tuším bola. Zo skúseností viem, že ženy, ktoré to nikdy neskúsili sú zásadne proti a tie, ktoré skúšali si to pochvaľujú.

Tiež ich používam a nedám na ne dopustiť.

2017-10-03 08:38:311x

BibaDesign Tak veru, toto tu už raz bolo. A dosť diskutované :) Čiže, idem si spraviť pukance a začnem čítať určite zaujímavú diskusiu, ktorá tu vznikne ;)

2017-10-03 12:44:325x

BabyTree Či bolo, a či nie, vravím si tak, že kým budú žienky, ktoré o tom ešte nepočuli, bude to vždy aktuálne sa o tom zmieniť a informovať o takejto možnosti :-) A snáď nám tu prispejú žienky so svojimi skúsenosťami a podelia sa tak s nami o ich pohľady na vec ;-)

2017-10-03 13:28:083x

konvalinka K látkovým vložkám sa vyjadriť neviem, roky používam kalíšok, množstvo jednorazového odpadu každý mesiac považujem za veľké zlo; ale myslím, že by (rozumný) človek nemal súdiť skôr, ako vyskúša :-)

Asi ako keď sa ma ľudia pýtajú: "A nie je ti nechutné prať v rukách pokakanú plienku? Fuj. To by som ja nemohla...". To bolo pred pár rokmi. Dnes má kamarátka vlastné dieťa, naštudovala si tému a látkuje o stošesť.

2017-10-03 13:52:467x

misha_cards ...už som nad touto možnosťou uvažovala, ale rada by som si prečítala ešte nejaké skúsenosti od iných, každopádne budem sledovať diskusiu.

2017-10-03 15:04:42

Marytery aj ja čakám na skúsenosti

2017-10-03 15:25:45

PriadkaHandspunArt úplne súhlasím so Skyrrou, a dobre si pamätám aj prvú diskusiu - negatíva len od tých, čo neskúsili a teda ani v skutočnosti nevedia k čomu sa to vyjadrujú:)) Ja som za látkové, cca dva roky som používala, je to bezproblémovka - použiť, oprať, odložiť na ďalší mesiac.... (síce teraz mám 9 mesačnú pauzu:)) ale ku jednorázovkám by som sa už nevrátila... Tým, ktoré by chceli vyskúšať, by som odporúčala - dajte im šancu, aj viacerým druhom. Tak ako niektoré jednorázovky Vám "sadnú" a iné nie, je to aj pri látkových, treba len skúsiť a nájsť si to pravé, hlavne správny matárial a kvalita látky veľa urobia.

2017-10-03 16:17:013x

ajis celkom by ma zaujímalo, akú intenzitu krvácania tieto vložky zvládnu. Viem si predstaviť, že keď niekto minie za celé krvácanie 10 8-10 vložiek, tak to ide. Ale keď niekto potrebuje 5-6 vložiek za deň, tak si to celkom dobre neviem predstaviť. Hlavne, keď je človek v práci a potrebuje si ju vymeniť 2-3x za deň. Alebo cestuje.

2017-10-03 16:17:102x

BAZAARt ja som moje prvé látkové vložky dostala od kamošky ako darček a zo začiatku som sa bála nosiť ich do práce, lebo som neverila tomu, že nepresiaknu ... Ale je to obrovský rozdiel oproti jednorázovým, ako je napísané hore a to vo všetkých ohľadoch. Sú pohodlné a naozaj oveľa príjemnejšie pre telo ako jednorázovky, nosím ich aj v najintenzívnejšich dňoch. Mám na nich uzatvárateľnú nádobu, do ktorej dám tie použité a napustím tam vodu a potom ich na druhý deň prepláchnem a dám prať. Je to trošku viac práce ako s jednorázovými, ale pre ten pocit a životné prostredie, to spravím rada a zase až tak veľa času to nezaberie. :)

2017-10-03 17:53:491x

Skyrra Presne tak, nezaberie to tak veľa času ako sa to môže zdať a zvládam to aj počas náročných dní. Jednorazovky používam jedine v prípade, že ideme spať pod stan do prírody na viac dní, tam nemám kde umyť ani seba a nieto ešte prať vložky :)). Ale to je len jeden prípad, inak s tým nemám problém.

2017-10-03 18:25:51

LaChouette Ja používam cez deň menštruačný kalíšok, ktorý je aspoň pre mňa zo všetkých dostupných riešení najpohodlnejší a na noc som pred troma mesiacmi presedlala na látkové vložky. Som prekvapená, že absorbujú viac, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať a aspoň pre mňa je teda ten pocit na koži oveľa príjemnejší než klasická vložka. Čo sa týka údržby, mám viac kusov, vždy ráno po použití vložku vypláchnem najviac ako sa dá (čo je takmer úplne dočista) a dám ju sušiť a keď periem, tak ich na 40tku normálne operiem s vecami a žiadny problém.

2017-10-03 21:40:59

Papieriky Ja používam látkové vložky zatiaľ na noc a nedám na ne dopustiť...absorbujú fakt veľa, mám silnú menštruáciu a ten pocit ráno je na nezaplatenie....oproti umeláčom je to 100 a jedno...nemám žiadne svrbenie, zaparenie, je to naozaj veľmi príjemné. Ráno len v umývadle preperiem a vyperiem v práčke s najbližším prádlom. Látkovala som aj obe deti a chcela som ten pocit dopriať aj sebe a neľutujem. Na deň som ich ešte neskúšala, lebo sa mi vyrábajú:-)

2017-10-04 09:00:193x

TinaaK Súhlasím dievčatá, kto nevyskúšal a zaujíma ho to, smelo do toho. Svoj spôsob fungovania si každá nájde podľa seba :). Telo, okolnosti a pocity to vyladia. Nebojme sa vrátiť do obdobia starých mám, pretože to už máme sofistikovanejšie a najmä naša planéta to potrebuje.

2017-10-04 10:26:57

yemna Ja som začiatočníčka v používaní látkových vložiek a som spokojná. Kupovala som si aj s pul výplňou a žiadne presiakanie počas najsilnejších dní. Údržba nezaberie veľa času a uvidím koľko na opraní vydržia. Kto má problém so zaparením naozaj cítim veľký rozdiel.

2017-10-04 10:29:37

Barsi Už som nad tým predčasom rozmýšľala, ale úprimne, zatiaľ si to neviem celkom predstaviť. Zaujímali by ma hlavne "intímky", používate niektorá na každý deň?

2017-10-05 11:39:591x

pollyanna tiež ich už nejaký čas používam a sú super. Že by presiakla sa mi zatiaľ ešte nestalo. Čo sa týka nosenia v práci, mám výhodu, že mám WC v kancelárii, takže tam proste mám nasťahované vrecko s čistými vložkami a PUL vrecko na použité, s ktorými spravím vždy po návrate z práce krátky proces :-) Ale vložky sa dajú pekne poskladať na rozmer klasickej jednorázovky, takže ani prenášanie nie je problém :-) Na konci cyklu ich periem na 60 a z času načas prihodím lyžicu kyslíkového odstraňovača škvŕn.

2017-10-05 12:12:261x

danculienka neodsudzujem ale ani neprachvaľujem..už moja stará mama použivala látkové vložky čo som ako dieťa nevedela prečo obcas perie a vyvára tolko "handričiek"...No mať taký menzes ako sme mali s kolegynkou ked si na noc si dávate osušku od brucha po kríže,cez den v kancelárii radšej prvé 2 dni robite postojačky ako posediačky lebo pri vstávaní vám to nahlas "žblnkne" no des!!a WC-ko na chodbe!!a na cestovanie dlhý sveter lebo to sme mali normálne tie maxi vložky čo vyzerajú ako plienky a stáť celu cestu hoci v buse bolo 10 ľudí..

A prať nie na 60 ale 90 stupnov normálne to vyvariť..však si spomente detské plienky a kuchynské utierky sa majú vyvárať!

2017-10-05 18:09:121x

dvojhlaska k otázke Barsi - ja osobne intímky používam takmer denne. Nosím ich v malej taštičke, zaberú minimum miesta. Po použití dám jednoducho do špinavej bielizne a potom s najbližsou várkou operiem na 60 stupňov. Výrobcovia neodporúčajú 90, už len pre tie patentky, a 60 v kombinácii s pracím práškom stačí. Niekto má iný názor, ale ja nevyváram ani kuchynské utierky, spolieham na dlhý prací cyklus a silu pracieho prášku a prípadne suché teplo zo žehličky. Pri klasických detských plienkach je to asi iné.

Inak látkové vložky používam vždy, keď to ide. Je celkom dobrý nápad, ako píše pollyanna, mať v práci čisté, zatiaľ som to tak nerobila. Ale vždy nosím tak obrovskú kabelku, že sa mi tam zmestia:). Predsa len sú trochu objemnejšie. Čo sa týka špinavých, prvé balenie som si kupovala po dlhom premýšľani a odradzovali ma práve rady typu - po použití dať do vedierka so studenou vodou, vodu vymieňať a po 2-3 dňoch dať oprať.... Ja ich podobne ako mnohé iné žienky v tejto diskusii preperiem po návrate domov, nechám niekde preschnúť a potom operiem v pračke až na konci cyklu. Uzatvárateľná nádoba s vodou sa zíde v prípade, ak sa ku praniu nedostanem hneď v ten deň.

Čo sa týka reakcií, priateľovi je to úplne jedno. Chvíľu mu to síce šrotovalo v hlave, ale keď som mu ozrejmila dlhodobý ekonomický efekt, vlastne sa potešil:).

V tejto diskusii to myslím nezaznelo, ale ja to spomeniem - v správnom vrecúšku použité vložky rozhodne nie je cítiť. A samozrejme je potrebné mať dobre padnúcu bielizeň...

Z nevýhod mi napadá snáď len to, že potrebujú čas a miesto na sušenie, ale to potrebuje každý iný kúsok bielizne. Na dovolenky, prípadne návštevy na pár dní si radšej kupujem jednorazové, ale nerada. Pokiaľ niekto váha, možno by pomohlo práve striedať látkové a jednorazové podľa momentálnych podmienok. A už si predstavujem, ako raz budem nakupovať látkové plienky pre svoje detváky:).

2017-10-05 21:49:523x

ma.k Potom čo som si odlátkovala dieťa - a nebolo treba nič vyvárať, som sa rozhodla, že budem látkovať aj ja. A je to veľký rozdiel, jednorázovky mi vždy pocitovo aj čuchovo vadili. Nemám skúsenosti s ich používaním v kancelárii či počas cestovania, ale zvladla som s nimi aj dve dovolenky, jeden týždeň dokonca v prírode pod stanom, voda bola po ruke, inak by to asi nešlo. Ja ich periem hneď po použití, nechám preschnúť a potom na konci operiem všetky naraz na 60°C. Vo vode máčam len tie vložky, ktoré som si nemohla hneď preprať - keď som mimo domu. Intímky periem spolu s ostatným prádlom. K jednorázovkám sa určite nevrátim, toto mi zatiaľ vyhovuje a povzbudzujem aj tie ženy, čo váhajú. Naše zdravie a planéta to potrebujú.

2017-10-06 08:43:331x

vivonika Ja som tieto vložky skúšala po dobu 3 mesiacov ale neviem si na ne zvyknúť. Pranie a skladovanie mi neprekážajú. Skôr mi prekáža ten pocit nepohodlia. Nakoľko som skoro stále v pohybe, je v pohybe aj vložka hoci má klip. Je to veľmi individuálne, závisí na každej žene. Tieto látkové sú dobrá alternatíva, ale samozrejme každý si má právo vybrať to, čo mu najviac vyhovuje aby sa cítil dobre. :)

2017-10-06 10:46:582x

Barsi dvojhlaska: ďakujem za info :)

2017-10-06 12:30:40

ivyn Ja podporujem každú ženu, ktorá to skúsi a aspoň strieda s jednorazovkami podľa okolností. Tak, ako píše danculienka, ja som prípad -v noci osuška od pása pod kolená, a naraz dve najväčšie vložky, aké sú na trhu. Jednu pozdĺžne a druhú priečne. V práci wecko cez chodbu, pri postavení zo stoličky to najprv žblnkne a potom ani neviem, ako dôstojne prejsť chodbou. Mám otázku na používateľky: čo urobiť s použitou vložkou okamžite po výmene za čistú mimo domova? Toto všetko si viem predstaviť na sebe iba doma a to posledné dva dni cyklu.

2017-10-06 14:59:03

iffi Osobne som mala na "plastové " vložky dosť silnú kožnú alergickú reakciu. V puberte mi to vôbec nedochádzalo a dlho som si nevedela vysvetliť, prečo ma okrem bolestí v podbrušku musí ešte aj všetko štípať a svrbieť... Potom v dospelosti (keď som zistila, že mám alergiu aj na latex :D ) som objavila aniónove vložky. bol to posun k lepšiemu , ale naozajstná zmena prišla, keď som sa po prvom pôrode pred 7mimi rokmi rozhodla pre menštruačný kalíšok. Každopádne, viem, že nie všetkým ženám to vyhovuje, tak ako im nevyhovujú trebárs tampóny, preto považujem tieto vloštičky za super alternatívu. Sama som na tieto konkrétne od Babytree už poškuľovala, lebo na konci periódy to krvácanie už je niekedy také nijaké a vtedy by sa mi veru zišli :D

2017-10-06 15:15:561x

makva-ikve Velmi zaujimava téma :-) no popravde pri svojje silnej menstruácii si to neviem predstavit..Ked zena spotrebuje denne 10-12 vloziek, tak to asi nepojde..a takisto v práci alebo mimo domu..ale ak ma niekto alergiu na umeliny alebo caste mykozy napr., tak je to vyborna alternativa..takisto ako pise ivyn, u mna sa to dá posledne dva dni..:-)ako fungovali zeny so silnou men. v minulosti by ma zaujimalo..:-)asi si idem nieco precitat o tom..:-D

2017-10-06 17:23:16

dvojhlaska ešte pridám svoju trošku - k otázke ivyn - ja som si kúpila nepremokavé vrecko uzatvárateľné zipsom, nejaké sú v ponuke aj tu na sashe. to moje má dve priehradky na čisté aj použité vložky. v tom naozaj nie je problém odniesť použité vložky domov, nie sú cítiť a ako už zaznelo, buď ich hneď preprať, alebo nechať odmočiť. ale je treba napísať aj to, že zaberajú nejaké to miesto v kabelke:). pri náročnejšom cykle možno mať obe alternatívy, tiež som párkrát bola rada, že môžem trpieť doma a nie v práci či niekde v meste.

a ku komentu vivoniky - úplne tomu rozumiem, hoci som staromódna a mám samé klasické bombarďáky:), musím mať vytipované kúsky, v ktorých vložka dobre drží.

a ešte mi napadá po čerstvo napísanom e-maili s jednou žienkou zo sashe, že nie pri každom pracom prostriedku sa dobre operú. nuž, treba skúšať a hlavne byť tolerantný, páči sa mi, že táto diskusia je taká otvorená:)

2017-10-06 17:25:522x

lauren_veron Mám odlatkované dve dievčatá a nedám dopustiť na látkové plienky, bola to najlepšia investícia z hľadiska peňaženky a zdravia to už ani nepíšem. Kto vie , možno skúsim aj ja ;-) super članok ;-)

2017-10-09 13:58:121x

WarmAtHeart aj ja si pamatam tu diskusiu z pred niekolkych rokov, aj som sa zapojila :-) Uz cca 10 rokov striedam kalisok, latkove vlozky prisli par rokov neskor, a jednorazove len ked som mimo domu. Cize niektore mesiace nespotrebujem jednorazovku ani jednu, niektore mesiace mozno dve, niektore mesiace viac. Kalisok vie niekedy tak neprijemne tlacit - tazko sa to definuje, vela zien tvrdi, ze odkedy pouziva kalisok, nemava menstruacne krce. Ja praveze niekedy mam vdaka tomu podtlaku ci comu taky fakt dost divny pocit. Latkove vlozky zasa maju tu nevyhodu - aspon u mna osobne - ze ak idem mimo domu, tak sa pohybuju a to moze dopadnut zle :-) Mozno je to fakt spodnym pradlom. Takze moj sposob - ked som doma, latkove vlozky, kalisok je hlavne super v letnych horucavach. Ale ak potrebujem pobehovat po meste, tak bud kalisok, alebo jednorazovka. Kedze ale pracujem z domu, tak niekedy medzi ludi nevyjdem aj tyzden :-) Takze take jedno balenie "olvejsiek" mi vydrzi hadam aj rok.

Dieta som si odlatkovala podobnym sposobom - na doma, na noc latkovky, medzi ludi jednorazovky - ale vdaka tomu, ze som spotrebovala jednu, dve jednorazove plienky denne, tak som si mohla dovolit nepozerat len na cenu a kupovala som aspon tie ekologicke :-) Myslim, ze sa netreba "tyrat" a byt bio, eko, zero waste a neviem co vsetko uplne za kazdu cenu - ale kazde obmedzenie odpadu je len a len plus.

A je naozaj skvele, ako sa ta debata zmenila, ta prva diskusia bola fakt dost drsna, napadlo mi vtedy pri nej, ze tie kriticky urcite ak sa porezu, ci im tecie krv z nosa, tak akykolvek kus oblecenia, co je od krvi, rovno vyhodia, lebo fuuuuuj, krv :-)) Aj keby to bolo sako Armani :-D

2017-10-21 11:27:055x

Handza dievky, riadne ste ma zaujali :) už viem čo chcem pod stromček :D

2017-11-19 11:51:203x

campanula Ja som im dala šancu až teraz, ale tak sa mi posúvali , že som musela použiť jednorazové.

2019-01-27 20:38:12

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
BabyTree
BabyTree
2805 predaných ks, 690 hodnotení

Reaguje do 3 hodín

Látkovanie je vyžívaním sa vo farbách a vzoroch, zároveň chráni prírodu :-)
Ručne šité látkové plienky a doplnky - šité s radosťou pre našich najmenších ;-)

Ak máte špeciálne želanie, nejaký nápad a podobne, rada odpoviem cez poštu.

Ahojte, balíčky, ktoré sú SKLADOM odosielam do 4 pracovných dní od prijatia platby ;-)

Doba výroby a dodania vecičiek na zákazku, t.j. vecí, pri ktorých nie je uvedené, že sú skladom, je teraz približne 3-4 týždne, lebo záujem o vecičky je veľký.

....Ľúbim svoju prácu a som vďačná za to, že mi ju dávate.
¤!!!¤ Nezabudnite si vybrať svoj darček k objednávke. Podľa jej hodnoty si vyberte z ponuky darčekov ten svoj ;-) ¤!!!¤

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - EKO Lady - na objednávku - 8058492_EKO Lady - na objednávku by BabyTree
 Páči sa 12 ľudom
5,50 €
 - EKO Lady intimka - Pure Nature Set 3 / 5 ks - 8203111_EKO Lady intimka - Pure Nature Set 3 / 5 ks by BabyTree
 Páči sa 38 ľudom
13,90 €
 - EKO Lady - Lilien - 8590460_EKO Lady - Lilien by BabyTree
 Páči sa 9 ľudom
4,90 €
 - EKO Lady - kvietky - 8590473_EKO Lady - kvietky by BabyTree
 Páči sa 9 ľudom
4,90 €
 - EKO Lady Long (XL) - Pure Nature - 8591466_EKO Lady Long (XL) - Pure Nature by BabyTree
 1 komentárov
 Páči sa 25 ľudom
6,50 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »