Domov » Žurnál+ » Autor: Katarína Jakubčinová

Žurnál+

Ako balí Biela Laba?

Katarína J. » Rady a info / 2021-02-06 23:04:22 /  6 komentárov / 17 lajkov

Milí SAShE sledovatelia, 

Všetci vieme, že keramika potrebuje extra starostlivosť pri balení, aby k Vám pricestovala celá. Na tento účel sa často míňa veľa baliaceho materiálu, čo je úplne pochopiteľné. Dá sa však baliť šetrne k prírode? Ako na to? Rada s Vami zazdieľam ako to skúšam ja, poteším sa ak necháte v komentároch Vaše skúsenosti s balením, ktoré je šetrné k zdrojom našej planéty :)Minulý rok som sa rozhodla, že pri šperkoch Vám budem krabičku vypĺňať papierom, ktorý by inak skončil v koši. Sú to hlavne staré nepoužité letáky, ktorým absolútne nič nie je, sú čisté, pekné, ale bohužiaľ je streda večer, letáky si ľudia nezobrali, a štvrtok ráno už predsa budú na predajni nové, aktuálne.

Takto končia v tom koši. Mala som snahu vytvoriť z tohto aj nejaký dlhodobejší odber s jedným nemenovaným supermarketom, aj som sa bavila s vedúcou predajne, aj som jej dala moje telefónne číslo, že veď sa mi ozve, no neozvala sa. Tiež bola streda večer a vtedy mi povedala že jasné, o týždeň mi letáky dá, veď teraz celý balík hodila do koša. Hm, tak ale nebojte, chystám sa tam opäť ísť a opäť pekne poprosiť :)

Jediné čo si ešte musím preveriť je, či tento supermarket nejak reaguje na to, že sa v určitý týždeň nerozchytá napr všetkých 500 letákov, ale len 350 a tým pádom zníži tlač na ďalší týždeň. Ja mám info že to tak nefunguje, ale hovorím, treba to preveriť. V tom prípade by som si našla iný zdroj papiera pre výplň balíčkov 

Úžitkovú keramiku balím do recyklovaného papiera s certifikátom FSC ktorý si kupujem špeci na tieto účely

Čo sa papierovej lepiacej pásky týka, tak používam pásku Tesa 4313, môže sa recyklovať spolu s kartónovou krabicou a jej lepidlá naobsahujú rozpúšťadlá

Krabičky ktoré používam sú z recyklovaného kartónu s certifikátom FSC, na šperky stačí najmenšia veľkosť, ktorú pošta akceptuje: 137x90x34mm.

Ďalej, kartička na ktorej je brošňa pripnutá je z recyklovaného papiera, ten však asi nemá FSC certifikát.  Brošňa je vložená v malom papierovom sáčku, aby náhodou papier letáku nezafarbil brošňu.

Ďakujem 123pečiatky za ďalšie super pečiatky, ako vidíte, vyrobia Vám akékoľvek podľa Vášho návrhu :)

Ak máte nejaké iné info ohľadne tych letákov alebo viete o supermarketoch ktoré sú otvorené rôznym povedzme "eko spoluprácam" tak sa mi kľudne ozvite

Pekný víkend všetkým

S pozdravom

Katka, Samo, Zoe

Komentáre

AdharaDecor Pečiatka je dobrý nápad, aj posolstvo na nej. Zdá sa mi neskutočné, že väčšina škatúľ, nevraviac o výplniach v nich, sa použije len raz a potom vyhodí. Pritom keby sa posúvali ľuďom, čo ich práve potrebujú, mohli by sa používať až do rozpadnutia. J tiež balím do škatúľ z druhej ruky a polystyrénových výplní z druhej ruky, prípadne do letákov, čo mi chodia do schránky.

2021-02-07 12:12:45

Lunny Tie pečiatky sú naozaj úžasné! Veľmi sa mi páči transparentnosť, s akou ste článok napísali, rozhodne to ponúka inšpiráciu nejednému predajcovi zobrať si príklad a vyhľadávať udržateľnejšie spôsoby balenia :)

2021-02-08 08:23:08

sandrika teeda, takúto pozornosť venovať každému aspektu balenia, tak to už hej! fakt paráda! pridaná hodnota k Tvojím krásnym keramickým radostiam :))

2021-02-08 12:21:44

sandrika ... jaj a tie pečiatky sú tiež super:))

2021-02-08 12:23:06

BIELA_LABA Ďakujem krásne za milé komentáre :)))

2021-02-08 16:19:03

ButterflyHandMade Skvelew.. Tieto praktické články mám rada. Pečiatka je úplne top. Mne by sa páčila v podobnom duchu, len ja recyklujem i bublinkové fólie.

2021-02-11 23:53:00

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
BIELA_LABA
BIELA_LABA
822 predaných ks, 312 hodnotení

keramické radosti

premýšľam, modelujem, tvarujem, vyhladzujem, ryjem, vypekám, glazujem, pálim, lepím, strihám, balím, odosielam :)

Katka

Milí zákazníci,

na poštu chodievam začiatkom týždňa, ale ak by ste potrebovali mať výrobky expresne doma, tak mi prosím napíšte a niečo vymyslíme :)

Pošta - šperky vždy odosielam doporučene prvou triedou (budete mať podacie číslo zásielky) - cena 2,2 € a väčšiu keramiku posielam zas ako krehký balík (budete mať podacie číslo zásielky)- cena 6,2 €

Okrem pošty môžete využiť aj možnosť zásielkovne

Prajem pekné dni a veľa zdravia
Katka


Pôvodné meno WHITE.PAW.ART

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »