Domov » Žurnál+ » Autor: Berkat Slovensko, o.z.

Žurnál+

Zázračné bábiky vyrábajú dôchodkyne - dobrovoľníčky

Berkat S. » Tvorba / 2015-11-07 09:14:02 /  Pridaj komentár / 6 lajkov

Výroba bábik

Projekt transplantácií očných rohoviek v Afganistane začal príbehom chlapca Adžamala. Výťažok z predaja našich zázračných bábik = 100% ich ceny, je určený na zakúpenie očných rohoviek, ktoré pomôžu vo vzdialenom Kábule vrátiť zrak nevidiacim ľuďom ako bol Adžamal.

Výroba bábik

Výrobu bábik vymyslela a realizuje naša kamarátka Jana Vavřincová z českého Berkatu, ktorá celý proces charakterizuje takto:

"Bábiky sú ručnou prácou, je za nimi mnoho hodín a dní láskyplnej práce. Všetky náklady na výrobu hradia tí, čo ich vyrábajú. Bábiky boli často nevydarené, potom prešívané, ale všetky mali jedinečnú dušu. Tú majú aj dnes, aj keď sú oveľa krajšie a ja ich už toľko nešiem - šijú ich za mňa iní dobrí ľudia. Všetky bábiky čakajú na svoj domov. Sú prenášané z akcie na akciu, niektoré sa stále vracajú a nie a nie nájsť svoju novú rodinu..."

Výroba bábik

Bábiky pre Berkat dnes vyrábajú najmä dôchodkyne - dobrovoľníčky v českom Kamínku nad Vltavou. Pozrite si krátke video Českej televízie o zázračných bábikách BERKAT, ktorým vás bude sprevádzať berkaťáčka a novinárka Petra Procházková.

Petra Procházková

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
BERKAT
BERKAT
2 predané ks

Naše výrobky pomáhajú viacnásobne: spravia radosť obdarovanému, pomôžu nevidiacim a nakoniec aj vám určite prinesú dobrý pocit!

Sme občianske združenie a spolu s vami pomáhame v Afganistane či Maroku.

Naše bábiky sa priebežne predávajú aj na iných akciách, pričom nie vždy to stíhame aktualizovať, takže výnimočne sa môže stať, že niektoré bábiky v ponuke sa medzitým predali.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Červená karkulka - 4585882_Červená karkulka by BERKAT
 Páči sa 1 ľudom
5,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »