Domov » Žurnál+ » Autor: Peter Hoffmann

Žurnál+

Ukážka vzniku aceo kartičky

Peter H. » Tvorba / 2020-11-27 09:53:22 /  Pridaj komentár / 2 lajky

  Minule človek písal o tom čo to je ACEO. Dnes by chcel ukázať vznik jednej takej kartičky. Ide o veľmi zvláštny a jedinečný kúsok, lebo dovtedy ešte nič také nevytvoril a len nad tým dumal, že akoby to bolo. A tak si pozháňal rôzne druhy akvarelového papieru a dal sa do práce. Škodalen, že človeku nenapadlo hneď fotiť postup od začiatku. Ale to bolo tak:

  Najprv si človek nakreslil podľa predlohy, že čo to bude.


  Potom predkreslený obrázok z druhej strany začiernil uhlíkom a jednotlivé časti pretlačil na papier. Tu musel dumať, že čo bude dielik a na akom papieri tak aby bol aj povrch papieru príhodný danému dieliku. A to potom obtiahol čiernym peroštetcom a gelovým perom a vyfarbil suchým pastelom a nakoniec povystrihoval.  A potom trebalo všetko poskladať, aby videl či dobre spravil a pasuje tak ako má.

  A keď videl, že to tak bolo dobré, tak pozliepal dieliky postavičky.

  Potom postavičky zlepil dohromady, tak ako bolo treba.  A potom podobne tak pozliepal aj pozadie a naň dolepil obe postavičky a bolo hotovo. Ďalším a asi najzložitejším postupom bude nenehať si kartičku, ale poslať ju.  Článok vznikol so súhlasom Irsibil - majiteľky postáv. Pod týmto menom nájdete jej tvorbu na internetoch.
  Predloha: Alexandra Cherkashina

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »