Domov » Žurnál+ » Autor: Peter Hoffmann

Žurnál+

Stretnutie s gitarovým anjelom

Peter H. » Osobné Blogy / 2016-02-27 09:49:11 /  4 komentáre / 12 lajkov

Od nového roku sa sashe venujem menej kvôli veciam, ktoré mám na práci :) Teraz som si ale konečne našiel čas napísať krátky článok o jednom zážitku o ktorý by som sa chcel podeliť aspoň s priateľmi :)

Rhapsody som prvý krát počul asi v 2001 kedy som mal 11 rokov ale najviac som túto skupinu začal žrať asi až od 15tich a doteraz mi má stále čo ponúknuť. Jedným jej zakladateľom je Luca Turilli, ktorý je vlastne zároveň aj hlavným mozgom tejto skupiny. Vždy som obdivoval jeho texty, ktoré boli v tomto žánri nezvyčajné. Skupina sa neskôr(2006) premenovala na Rhapsody Of Fire. Po niekoľkých rokoch(2012) zo skupiny odchádzajú niektorí členovia a medzi nimi aj Luca. Skupina sa však rozdelila priateľsky. Luca založil novú skupinu s názvom Luca Turilli's Rhapsody. Takže teraz sú na svete dve skupiny Rhapsody so všetkým čo by Rhapsody malo mať :)

Čo sa týka mojej obľúbenosti, tak hudba, ktorú skladá Luca ma v tvorbe dosť ovplyvňovala. Nebolo to len tým, že som veľa krát prekresloval drakov z obalov Rhapsody a kreslil a maľoval rôzne výjavy z príbehu, ktorý je obsiahnutý v prvých 10 albumoch. Ale veľa obrazov, ktoré som namaľoval som preciťoval práve cez túto hudbu pričom nebolo podstatné o aký námet sa jednalo. 

Ešte v časoch Rhapsody Of Fire s Lucom Turillim som sa dostal v roku 2011 na koncert v Bratislave. Bol to úžasný zážitok ale s Lucom som sa nestretol. Neskôr(2014) prišli ako predskupina Gamma Ray ale to už bola nová zostava bez Lucu. Ale nedávno 29. 01. 2016 sa v Bratislave konal koncert Luca Turilli's Rhapsody. Od vtedy je to dosť dlhá doba čo bol Luca naposledy na Slovensku. Hneď ako som sa dozvedel, že tu bude koncert, tak som bol rozhodnutý, že naň musím ísť aj keby sa neviem čo dialo :D Zaujímavé ale bolo, že prvý koncert mal byť v 26. 01. čo je deň mojích narodenín. Lenže v Košiciach a to je pre Levičana ako keby to bolo až na druhom konci sveta. Tak som sa nakoniec rozhodol pre koncert v BA... i keď tá predstava, že mať na oslave svoju naj skupinu :D Ale čo už. Samozrejme, že som si musel kúpiť VIP vstupenku, ktorá mi zabezpečila aby som sa so skupinou stretol ešte pred začatím koncertu. A hlavne o to mi šlo. Už dlhšiu dobu som si odkladal jeden dvojobraz s tým, že ak raz prídu Rhapsody na Slovensko tak im ho darujem :) Keď tu v 2014 boli Rhapsody Of Fire ako predskupina, tak som ten obraz vzal so sebou ale so skupinou som sa nestretol :P a tak som ho niesol zase domov. Ešte šťastie, že je to len A3 kliprám :)) Lenže teraz som sa stretol s Lucom a ten obraz som mu daroval. Len doplním, že dvojobraz(klik na fotku hore)som namaľoval podľa textu z piesne :) Ešte som si spomenul na jeden väčší obraz namaľovaný na sololite. Je to olejomaľba z roku 2012 s portrétom Lucu v podobe anjela :))) Tak si hovorím, že skúsim ho vziať? Čo ak ho nebude chcieť prijať a budem potom musieť ťahať domov naspäť? Predsa len pôsobí trošku temenjšie... čo ale nebolo úmyslom :) Dlho som sa rozhodoval. Raz som sa rozhodol tak a raz onak. Medzi tým som ešte vedel, že mu určite musím darovať svoju knížočku kde sú moje anjelské maľby a tak som si dal urobiť aj anglický preklad :) A čo sa týka obrazu...

Vyzeralo to tak, že bol zo všetkých tých darov odo mňa potešený :) A ja samozrejme tiež. Bol to zážitok baviť sa s niekym takým... sám som sa čudoval ako zrazu viem dobre angličtinu :D To je ten človek, ktorého gitara lahodí mojej duši od mojích 15 rokov... i keď prvý krát som Rhapsody počul v 11tich ale až v 15 sa tvorba tohto človeka stala pre mňa tak veľkou, že si neviem predstaviť bez nej život. Dokázal by som o tom písať veľa. Ľudia čo ma poznajú vedia :))) Neviem či čakal na Slovensku takýchto fanúšikov ale verím, že som ho prekvapil pretože ma objal najmenej 5 krát :D Ale najviac si pamätám asi to ako sa zaradoval keď zbadal veľkú tašku s niečim ešte väčším obaleným v plachte :))) 

A koncert? Ešte som niečo také nevidel. Veľmi som si toto vystúpenie užil. Prekvapili ma hlavne staré skladby z čias Rhapsody a to dokonca z môjho obľúbeného albumu. Dokonca mi ani nevadilo, že ich spieva iný spevák. Nejak to nestratilo na tej kultovosti. Po koncerte Luca zoskočil dolu z pódia, tak že od ľudí ho delilo len zábradlie a s každým si podával ruky. Bolo vidieť, že to robí z radosti. Vtedy som mal pocit, že vidím človeka, ktorý sa raduje zo života :)

Koncert mi padol veľmi dobre a aj toto stretnutie a to napriek tomu, že už Rhapsody posledné roky až tak nepočúvam a neriešim. Ale na niečo takéto človek asi len ťažko zabudne :) Dúfam, že najbližšie prídu aj Rhapsody Of Fire pretože pre speváka Fabio Lione mám tiež podobný obraz :))) Ale tiež dúfam, že sa Luca ešte vráti. Taký koncert si znovu veľmi rád pozriem na živo :)

A na koniec pridávam rozhovor s Lucom, ktorý mi pripomenul prečo mám vlastne rád Rhapsody :)

niekde by sa tam mali dať nastaviť aj titulky

A pár záberov z koncertu, ktoré som našiel na youtube :)
;

Komentáre

zupamoon super:)

2016-02-27 09:51:35

Donna Fantázia, závidím ti :-)))) A pekné od teba, že tvoje krásne obrazy niekde v Taliansku (teda predpokladám, že Luca žije v Taliansku?) reprezentujú šikovnosť a kreativitu slovenských chlapcov :-)

2016-02-27 19:25:16

Azraelangelo Ďakujem :)) Áno Luca je z Talianska :) No ktovie ako je to ďalej s nimi, že kde teraz tie obrazy visia :))

2016-02-28 13:05:54

SkaraZu vnímam energiu :)

2016-02-28 16:14:30

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »