Domov » Žurnál+ » Autor: Peter Hoffmann

Žurnál+

ART FOR HELP 2015

Peter H. » Osobné Blogy / 2015-12-03 01:10:10 /  Pridaj komentár / 6 lajkov

Pre niektorých z Vás je názov ART FOR HELP už možno povedomý :) Pre tých čo sa s ním teraz stretli prvý krát skúsim stručne vysvetliť o čo ide. ART FOR HELP je udalosť ktorá sa pravideľne koná už niekoľko rokov. Jej poslaním je pomocou draženia obrazov vyzberiať peniaze na pomoc ľuďom ktorí to potrebujú. Do ART FOR HELP každoročne prispievajú mnohý umelci svojím dielom... samozrejme dobrovoľne :) Z vyzbieraných obrazov sa urobí výstava kde si záujemcovia o dražbu môžu prezrieť obrazy naživo. Otvorenie výstavy ART FOR HELP 2015 prebehlo 29. 11. 2015. Videozáznam z otvorenia je súčasťou tohto článku :) 6. 12. 2015 sa bude konať aukcia na ktorej sa obrazy budú dražiť a peniaze z dražby idú, ako som už spomínal na pomoc ľuďom ktorí to potrebujú. Tak toľko k vysvetleniu, že o čo ide :)

Už minulý rok som počul o tejto akcií no nijak som sa o ňu nezaujímal. Až tento rok... Mám veľa obrazov ktoré mi len tak ležia na kope alebo ich mám v polici miesto kníh. Sú to väčšinou staré obrazy a novšie obrazy ktoré už nemám kam dávať. Mrzí ma to pretože tam sú len založené a napriek tomu, že sa veľa ľuďom páčili tak tam stále stoja a zaberajú miesto. Hlavne sa veľa krát strachujem aby sa nepoškodili. Preto som aj dávnejšie na sashe urobil akciu na ich zlacnenie... nie, že by som si nevážil svoju prácu, ale vždy lepšie ako keď majú niekde "kvasiť". Dokonca som si povedal, že pri osobnom odbere kľudne aj darujem... dva už majú svojho majiteľa :) No ale to sú len dva z niekoľkých desiatok. Tak som si spomenul na tú "aukciu kde sa dajú darovať obrazy" a zároveň tým aj niekomu pomôžem... a ešte som to stihol! :) Keďže poslednú dobu chodím často do Tekovského múzea v Leviciach, tak som sa aj priamo dozvedel čo a ako. Tak som si hovoril, že daroval by som všetky tie obrazy no nevedel by som ich naraz vziať so sebou až k Levickému hradu. Vzal som teda len zopár obrazov... asi päť alebo šesť. Z toho sa vybrali dva. Trochu ma to mrzelo, že len dva. Pochopil som však, že je to kvoli tomu, že sa zapojilo veľa umelcov a už majú toľko obrazov vyzbieraných, že samotná dražba sa bude musieť predĺžiť. Nakoniec aj z mojich sa tento rok dostal len jeden, ale nevadí. Druhý bude na ďalší rok... ale najradšej by som priniesol ešte ďalšie :D Ale než som priniesol obrazy... ja som ani netušil, že táto akcia má taký záber. Ja som prišiel len s tým, že darujem obrazy, lebo sa mi to vidí byť užitočnejšie než ako keď mám sololity niekde nahromade a už ani poriadne neviem čo tam všetko je. Akcia mi bola predstavená ako velkolepá vec... a verte mi, že taká aj bola/je. Nevedel som, že keď prinesiem obrazy tak budú odomňa chcieť aj fotku a krátky "životopis" ktorý sa stane obsaom jednej stránky aukčného katalógu. Som si až neskôr uvedomil, že do čoho som sa to vlastne dostal :D ...samozrejme v dobrom :) Na tento ročník prišlo zatiaľ najviac ľudí. Ani sa všetci nevošli do priestorov koncertnej siene v TM Levice. Bol som rád, že ich toľko prišlo i keď zrovna takéto množstvo ľudí nemusím lebo človek nevie kam sa pohnúť :D Ale bolo to zaujímavé stretnúť sa s takým množstvom umelcov ktorí či už prispeli alebo nie. Ešte aby som nezabudol... vybrané obrazy sme hneď šli zaniesť do sklenárstva kde sme spoločne s kamarátom a zamestnancom TM Levice Peťom Plevom vybrali vhodné rámy. Tie sme ale neplatili mi. Inak povedané, mohol som si kľudne vybrať neviem aký drahý rám. Ale na čo? Stačí taký aby pasoval k obrazu. S Peťom sme sa hneď zhodli na farbe jedného rámu. Našťastie bol vo vhodnom odtieni jednoduchý rám ktorý obrazu sadol ako uliaty :) A na výstave som svoj obraz videl už zarámovaný :)

Na záver by som dodal asi len toľko, že ak máte záujem tak neváhajte. Koncom budúceho roka sa tiež bude konať ART FOR HELP 2016. Tento krát už asi v Synagóge aby sa vošlo viac ľudí ;) Viac k tomu písať asi nebudem nech nie je dlhé čítanie :) Snažil som sa celý priebeh otvárania výstavy nasnímať. Samotnú výstavu som už nenahrával. Ale aspoň som urobil dodatočné foto. Ušlo mi aj pár sekúnd počas ktorých som bol "vyvolaný" k prevziatiu ocenenia :D Čo som ani nečakal... a hneď ako prvý :D Takže v tomto odkaze si môžete pozrieť celý záznam :)

Viac sa môžete dozvedieť aj na tejto stránke ART FOR HELP kde nájdete aj spomínaný katalóg alebo videozáznam z Levickej Televízie.

Ešte by som doplnil k obrazu ktorý som daroval. Niektorí z Vás ho už možno poznajú. Obraz som maľoval olejom na sololit. Ide vlastne o abstrakciu maľovanu so zatvorenými očami. Počúval som pri ňom album Infinite Wondres Of Creations od Luca Turilli. Snažil som sa maľovať podľa pocitov a približných predstáv z hudby :) Svojho druhu je to zatiaľ môj jediný takýto obraz. Som rád, že práve tento obraz poslúži ako pomocník :)

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »