Domov » Žurnál+ » Autor: Peter Hoffmann

Žurnál+

Retroilustrácie

Peter H. » Tvorba / 2020-11-14 02:22:00 /  Pridaj komentár / 2 lajky

  Tak sa tento rok začiatkom Jary stalo, že človek sa rozhodol vytvoriť si milý ilustratývny štýl. A tak aj spravil, ale najprv len počítačovou technikou a potom skúsil aj pyrografiu. 

  Neskôr mu učarili ilustrácie zo starých kníh ľudových povestí a rozprávok, ktorých si nazbieral hojne. Tak skúsil niečo z toho napodobniť.

  Ilustrácie Daniely Leukaničovej mu učarili najviac a nie len štýlom, ale aj technikou. Konečne tak človek našiel využitie na veľké zásoby suchého pastelu a zbierky všakovakých blokov papierov, ktoré si poskupoval nevedno prečo.

  Tak to človeku nakoniec aj ostalo, že kreslil už len takýmto spôsobom, ale aby sa v budúcnosti nechválil cudzím perím, snažil sa v tom nájsť si svoj vlastný štýl a to tak, že skúšal aj ten čo robil predtým a aj tým, že skúšal aj podľa fotiek takto kresliť. A tak všakovaké obrázky sa mu podarili.

  Mnohé z uvedených výtvorov spravil pre radosť druhých ako prekvapenie, alebo výmenou za iný obrázok, tak ako tomu zvyknú hovoriť art trade. Veď možno aj vám sa niečo zapáči a potom možno človek zváži, že niektoré skúsi urobiť ako printy, alebo ponúknuť originál. Niektoré sú ale len náčrtky, ktoré možno ešte budú použité na niečo podarenejšie a niektoré už aj boli.

  Ak sa niekomu málilo obrázkov, tak tu sú ešte ako prídavok obrázky z dinovembru 2020. To je taká výzva pre výtvarníkov, že každý deň počas novembru nakreslia jedného dinosaura. No tak človek sa rozhodol zapojiť sa tento rok, že nakreslí vždy jedného dinosaura o ktorom už vieme aké mal sfarbenie, alebo približne aké mohol mať. Je mnoho všakovakých výziev. Možno nabudúce človek napíše o tom niečo viac.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »