Domov » Žurnál+ » Autor: Peter Hoffmann

Žurnál+

ACEO kartičky

Peter H. » Tvorba / 2020-11-24 04:08:58 /  Pridaj komentár / 4 lajky

  Očuli ste už o nich niekedy? Ak nie, tak človek vám ich skúsi v krátkosti priblížiť.
ACEO je skratka z Art Cards Editions and Originals. Sú to jedinečné kartičky, ktoré vytvoril umelec, aby ich vymenil za iné, daroval alebo predal. Rozmer takej kartičky je 8,9 x 6,4 cm a umelci sa buď dohodnú čo na nich chcú mať, alebo sa nechajú prekvapiť. Spomínate si na pamätníčky? Tak je to niečo podobné. A spomínate si na hokejové kartičky? Tak to je presne ten rozmer. Preto sa dajú zbierať do rovnakých obalov.
  V komunite v ktorej sa človek pohybuje sa najčastejšie takto vymieňajú kartičky postáv, ktoré majú umelci vymyslené. Človek už ale robil parkrát kartičky aj na iné želania. Alebo len ako darček či prekvapenie.
  Pravidlá sú len dve. A to aby kartička mala onen rozmer a aby človek aj dodržal slovo na ktorom pristál a neostal dlžníkom. Zvyknú sa robiť aj kartičky, ktoré presahujú daný rozmer. Niekomu to ale nemusí vyhovovať (človek sa hlási), lebo sa mu potom nevojdú do obalu.
  To ako to človek vytvorí je len na ňom, alebo dohode. Človek začínal farbičkami, potom aj maľoval. Napokon si obľúbil vypaľovanie do papieru. Už ale robil na požiadanie aj dvojitú výmenu, kedy záujemca chcel jednu maľovanú a druhú vypaľovanú kartičku.
  Ale dosť bolo rečí. Tu človek ponúka ukážku kartičiek, ktoré vyrobil a vymenil. Bogužiaľ, sú prípady kedy človek kartičku len vyrobil ale naspäť nedostal. 

  Na záver len toľko, že ak by človek mal záujem urobiť s človekom takúto výmenu tak sa môže s človekom dohodnúť ak človek bude mať čas a chuť.
  Človek má najradšej, keď mu niekto nakreslí niektorú z jeho vymyslených postáv. Vždy sa mu páčili rôzne prevedenia od rôznych tvorcov. A tuna na úplný záver sa teda pochváli svojou zbierkou kartičiek, ktoré obdržal. Tam aj uvidíte ako zvlášť musí mať tie čo všeliako presahujú rozmer a narúšajú tak rád Všehomíru.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »