Domov » Žurnál+ » Autor: Hajnalka Lukács

Žurnál+

Ako sa mi začal točiť svet

Hajnalka L. » Tvorba / 2018-01-07 21:43:05 /  2 komentáre / 16 lajkov

Milí milovníci umenia a handmadu,

  Už dávnejšie sa zaoberám quillingom, ale až teraz som sa dostala k tomu, aby som Vám predstavila moje úsilie. Moje šperky sa až teraz vyvinuli do takej podoby, ktorá je hodná prezentácie.

   Moja láska ku quillingu sa začala úplne náhodne, ako výtvarníčka, ktorá je zaľúbená do maľby, dostala som sa do situácie, keď som mala robiť workshop pre deti. Keďže som chcela vymyslieť pre deti niečo motivujúce, kde sa naučia niečo nové, čo ich bude baviť, prechádzala som sa v obchode medzi knihami. Hľadala som nejaký nápad, lebo to čo robím ja som pokladala za dosť ťažké pre deti. V obchode s knijami som náhodou natrafila na jednu knižku, v ktorej boli nápady a návody na quilling. Už som ju chcela vrátiť na miesto, že zase nič, ale v momente som sa zastavila. Ako som prelistovala knižku, našla som v nej jednu vážku, ktorá vyzerala zaujímavo. Napadlo ma, že by som to mohla s deckami skúsiť, ako som premýšľala prišlo mi to ako dobrý nápad. Tak som si knižku kúpila. To bolo moje prvé stretnutie s quillingom. Možno sa pýtate ako môžem spraviť workshop s niečím takým, s čím som sa iba vtedy zoznámila, ale nebojte sa. Ja som si to vyskúšala. Išla som do obchodu kúpiť farebné kartóny, ktoré som nastrihala na 1 cm široké prúžky. 

Premýšľala som, ako by som mohla vzbudiť záujem detí, keďže nemala som žiadne veci pripravené z quillingu. Tak som si vyskúšala vážku a ako som tak uvažovala čo by ich mohlo zaujať napadlo ma. Ak by som spravila náhrdelník, ktorý by som si dala do krku, to by ich zaujalo, pretože je dosť pravdepodobné, že ešte nič také nevideli.  Vytvorila som teda môj prvý náhrdelník, ktorý som domaľovala akvarelom.

 

Bolo to ešte dosť provizórne, ani som to vtedy nepodlepila (aj keď to sa mi zišlo aby to mohli obzerať z každej strany). 
Tak som išla robiť workshop. A mala som dobré tušenie, detí to veľmi zaujalo, neverili, že ten náhrdelník je vážne z kartónu. Chytali to a pozerali dlho kým uverili. 
Toto bolo moje prvé stretnutie s quillingom a zaujalo ma to rovnako ako detí. Prišlo mi zaujímavé vytvárať šperky z takého netradičného materiálu. Po workshope som začala kupovať farebné kartóny a strihala som ich. Ani neviem ako, ale moje ruky už vyrábali náhrdelníky z papierov. Pomaličky som prišla na to, že je to lepšie a viac chránené ak je to podlepené machovou gumou a teraz som sa už dopracovala k tomu, že sa bežne dajú nosiť. 

Toto je môj príbeh netradičného vzniku netradičných šperkov, ktoré sa zrodili celkom náhodne.

Bola to dlhá cesta, kým som sa dopracovala k súčasnej forme a mám pred sebou ešte dlhšiu cestu, aby som svojich ,,miláčikov" predstavila svetu. 


Pozývam Vás na návštevu do mojej galérie, zatiaľ je tam skromnejší počet quillingových šperkov, ale pomaličky pridávam ďalšie a ďalšie kúsky.
S láskou k umeniu,
Vaša Aredhel.

Komentáre

Jamkapo Prekrásne urobené.Šikovné ručičky.Nech sa darí.janka

2018-01-08 20:43:13

Aredhel Ďakujem pekne :)

2018-01-08 20:47:23

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Červená je moja farba - 8021954_Červená je moja farba by Aredhel
 Páči sa 15 ľudom
19,- €
 - Farebný quilling - 8022001_Farebný quilling by Aredhel
 1 komentárov
 Páči sa 13 ľudom
19,- €
 - Hnedo-bielo: elegantne - 8027079_Hnedo-bielo: elegantne by Aredhel
 Páči sa 12 ľudom
21,50 €
 - Quilling náušničky napichovačky - 8997815_Quilling náušničky napichovačky by Aredhel
 Páči sa 15 ľudom
4,50 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »