SAShE - slovenský handmade design.
Domov » Žurnál+ » Autor: Renáta Balážová

Žurnál+

O kytici ruží, gentlemanoch a srdiečkach, čo hľadajú domov (súťaž)

Renáta B. » Zľavy a súťaže / 2018-02-04 05:08:13 /  7 komentárov / 19 lajkov

Priznám sa, že nezvyknem oslavovať sviatok sv. Valentína. Poznám veľa ľudí, čo sa priam s hrdosťou hlási k tomu, že oni nepotrebujú aby im kalendár diktoval kedy presne majú vyznávať lásku, či kupovať darčeky a že celý tento sviatok je klišé.

Raz som si v kaviarni s kamoškou skepticky povzdychla: ''Načo je vlastne ten Valentín, keď láska nepotrebuje dôkazy, nepozná hranice a ani dátumy.''  Nato mi letela do tváre odpoveď mojej kamarátky: ''No predsa, aby som aspoň raz za rok dostala kyticu ruží. Tak, ako sa aj Ty musíš prinútiť výjsť von do fitka, lebo doma sa cvičiť sama neprinútiš, tak je to aj s chlapmi. Sú hrozní, celý rok sa kašlú na darčeky, a tak musíš použiť donucovacie prostriedky. Kalendár... Zakrúžkujem štrnásteho ferbuára červeným srdiečkom a položím mu ho na stolík...a je to,'' dodala s úsmevom, ''A potom narodeniny, a meniny, a Vianoce...'' Odpoveď ma položila a dozvedela som sa, že medzi najsilnejšie ženské zbrane modernej doby patrí kalendár. Cestou domov som šla uličkou malých obchodíkov, a v tom som sa pristihla, ako sa moje oči zapichli do záplavy voňavých, hebkých lupeňov ruží kytice v jednom nádhernom kvetinárstve na rohu. ''Hmm, niečo na tom bude. Ach my ženy sme raz také. Skromne odmietame prepych a dokoliečka si opakujeme.. A načo, a netreba. Mužovi povieme - Miláčik, ale ja nič nepotrebujem, mne stačí, že ma ľúbiš. A radšej kupujeme užitočné veci. Deťom treba nové topánky :) No priznajte si, keby prišiel z práce domov a vyrazil dvere s kyticou ruží a k tomu vám poeticky zabásni zopár veršov zo Sládkovičovej Maríny, tak sa roztečiete ako maslo.'' Nepotrebujeme darčeky, ale gentlemanov. Nech už je ten váš chlap drsňák ako hrom, určite v ňom drieme malý kúsok romantika, čo presne vie, po čom jeho milá túži.

Zmysel sviatkov je ukrytý niekde inde, než ho väčšina ľudí zvykne hľadať. Ak sa na to pozriete z iného uhla pohľadu, určite zmeníte názor tiež.

Odmyslite si svet naokolo a predstavte si, že ste na opustenom ostrove len vy sami a príroda. Čo vás drží pri živote? Je to vôľa a nádej? To, že veríte v niečo. Niečo úžasne čo má prísť, a na čo sa oplatí čakať. Človek sa rád teší na niečo výnimočné. Inak by bol každý deň rovnaký, a na stenu by sme si mohli kresliť čiarky a odpočítavať koniec bez radosti, že niečo skvelé nás nečakane prekvapí.

A o tom sú pre mňa sviatky. Medzi hŕbou bežných štvrtkov, ospalých pondelkov a pracových povinností si občas nájdeme pár dní v roku, na ktoré sa tešíme, že prežijeme spolu s milovanými ľudmi krásny čas. Naplánujeme si ich a samotné čakanie na niečo pekné je adrenalín. Nemusí to byť zrovna deň podľa kalendára. Každý deň je dôvod na radosť a malú oslavu. A aj keď lásku nemeriame veľkosťou darčekov, občas to stojí za to, obdarovať sa bez výčitiek niečím krásnym.

Veď ja viem že ma ľúbiš, a ja teba, ale romantické prekvapenia, robia svoje čaro. Či už skaldáte pesničku na gitare, maľujete obrázok, píšete basničku, pečiete koláč, alebo ste kúpili lístky na futbal :) ... Najkrajší je práve ten zážitok, a to ako sa spolu dokážete potešiť a vychutnať si každý okamih.

Pre všetkých čo hľadajú inšpiráciu na darček, vypátrala som pre vás jedinečné kúsky. 

Z mojej galérie, ktorú nájdete tu, ručne maľovaný párik vlkov v zasneženom srdiečku pre všetkých milovníkov lesa a prírody.

Drevené brošničky, čo vyznávajú lásku zašifrovaným jazykom.

Viac si o nich môžete prečítať aj v tomto žurnáli.

 

 

Malé a milé vecičky, stelesnené príbehy vás dvoch. ♥

Šúpolienky od MariaTeplanova  - Lebo keď ste boli deti prababka vám ich nikdy nedovolila chytať, a teraz si ich môžete dať na skrínku vy. Naozajstné šúpolienky on a ona. Nostalgia. :)

Duo na bicykli  od JozkoKvietok - Lebo si pamätáte, ako vás vtedy dávno viezol domov na bicykli, mrholilo, nemal blatník, vy mokrú blúzku, a vietor mu zanášal vašu vôňu vlasov až pod nos.. Prvá pusa na bicykli. Preto.

On a Ona  od bbchalupar - Lebo Spolu vám to tak sekne.

Siam - od frikou - Lebo nielen že ste najradšej na sebe nalepení celý deň ako dve muchy :) ale obaja ste tak trochu uletené entity plné záhad.

Adam a Eva od UBI-LUBI - Lebo to sme celí my, že? Najradšej chodíte doma len v trenkách a tielku... keby sa dal bobkový list obliecť, tak chodíme ako Adam a Eva :) 

Zaľúbení od AnLe - Lebo drevo a čisté jemné línie sú pastva pre oko aj pre dušu.

Zaláskované šperky

Soul Mate od KoNDralky - Lebo ste sa konečne našli. Spriaznené duše.

Exkluzívny set od bublifook - Lebo slová na papieri nestačia. Vytepané do kovu vydržia naveky.

Amulet pre dvoch od Nautilus - Lebo patríte k sebe a ako hroty šípov sa každý deň bodáte hnevom aj láskou.. tak ako má byť :)

Na dušičky od suhvezdia - Lebo ste dve vázičky, v nich dve malé dušičky, čo ronia trpké slzičky, ale stále sa na seba usmievajú a očkom po sebe pokukujú :)

Náramky od Donna - Lebo náramky sú ako putá. A byť spútaní láskou je naj.

Prívesky od Arabeya - Lebo vaše mená v tajnej šifre nikto len tak ľahko nerozlúšti.

 

Obrázky zamilované

Láska na konári od m.Stone - Lebo jeden je ornitológ a druhý geológ :)

Lovers od Lubka15 - Lebo milujete ten pocit keď objímate niekoho a vo chvíli keď sa chcete pustiť vás objíme ešte silnejšie.

Lovers od habeco - Lebo milujete jeho pevný stisk a on vašu jemnú rúčku.

Jin Jang od MandalyByReni - Lebo on je biela a ona čierna, on je deň a ona noc, on je oheň a ona voda, a len spolu je to láska.

Čajová chvíľka od ONAvje - Lebo čajová siesta poobede spolu pri knižke a úsmeve je to najkrajšie.

I Love you all the time od Otremblak - Lebo si po nej včera prišiel do kúpeľne a nechala ti na zarosenom zrkadle srdiečko ♥

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * 

A teraz, pre všetkých čo to vydržali až do konca je tu malá SÚŤAŽ o tieto srdienka, čo som pre vás včera o dušu kreslila a vypaľovala.

Výhercu vyžrebujem piatok 9.februára na obed a kontaktujem poštou.

Podmienka súťaže je len jedna:

1. Napíšte mi do komentára pod tento žurnál, aký darček vás najviac potešil, prekvapil od vašej milovanej polovičky?

Takéééééto tri cifrované srdiečka vyhrá jeden z vás. Tadáááá:

Komentáre

Handmade.Dafi Už sa toho nazberalo viac :) ale za ten naj ,,darček,, považujem originálny, vlastnoručne vyrobený zásnubný prsteň. Nie je z drahých kovov, ani tvarovo dokonalý. Ale pre mňa ten najkrajší. Môj (teraz už) manžel mi vymodeloval prstienok z fima, ktoré ja sama tak často používam. Sám si kúpil hmotu a využil čas, kedy sme neboli spolu. Pokusov vraj bolo hneď niekoľko, keďže nemodeloval asi od škôlkarských čias. Nebolo to jednoduché. No napokon sa mu ako tak podarilo vytvoriť roztomilý prstienok v tvare púpavky, s ktorým ma nečakane požiadal o ruku v krásnom Slovenskom raji, priamo na rebríkoch. Najkrajšie na tom všetkom bolo asi to, že si zapamätal moju žartovnú odpoveď na jeho dávnejšie položenú otázku, že aký prsteň by sa mi páčil. S úsmevom som odpovedala - jedine púpavkový :)

2018-02-04 08:37:474x

ByBea Renátka, krásny žurnál ! Milo, s láskou a kusom pravdy o živote napísané. A srdiečka sú prekrásne. Nedá mi však nenapísať aj o tom mojom neromantickom chlapovi. Teda celé roky som to o ňom tvrdila a priznám sa bez mučenia, že som ho aj v tomto smere mala snahu socializovať :-). Až do doby, kým som pochopila (a trvalo mi to predlhooooo), že on vlastne romantik je. A že to teda celých 30 rokov manželstva skrýva dokonale ! Niekedy sa spolu smejeme, že to preto, aby nestratil tvár pred kamarátmi a aby som ja ostala nohami na zemi. Nie, nenosí mi nečakane kvety, ani nerecituje Sládkoviča. Vraj by som si myslela, že má niečo na rováši :-). Ale vidím, ako sa správa k našim deťom a vnúčatám. Viem, že ma v ťažkých chvíľach aj v denných radostiach a starostiach toľko krát podržal a bojoval aj za mňa, že vtedy si uvedomím, o čom to celé je. Možno toto vyznie ako klišé, ale pre mňa je naozaj najväčším darom moja rodina. Čím viac členov má, o to viac lásky v nej je. Takže ak by som to zobrala dokola a dokola, tak vlastne najromantickejšie, čo môj manžel pre mňa kedy urobil bolo, že sa so mnou oženil :-) :-)

2018-02-04 09:23:151x

etede Renátka veľmi pekne si to napísala. Aj tu vidieť, že nielen vieš preniesť do svojich milých vecičiek svoje myšlienky a svoj pohľad na vec, vieš aj veľmi dobre ukladať slová na papier. Ja patrím k ženám, o ktorých sa dá povedať "ženu kvetinou neurazíš", takže môj manžel to nemá také ťažké, ale stalo sa , že na niektorý dôležitý dátum už zabudol. Ale raz ma prekvapil, keď mi doniesol zo služobnej cesty kabelku. Trafil sa do farby aj tvaru a dokonca mi ju doteraz každý chváli.

Ja osobne mám na darčeky názor taký, že spontánny darček, ktorý ani nemusí byť drahý, urobí najväčšiu radosť.

2018-02-04 13:19:302x

suhvezdia Ďakujem Reni! ♥

2018-02-04 14:51:001x

daDaMora kedze valentin vobec neoslavujeme, lebo lasku si mozeme prejavit aj hociktory iny den, tak som presvedcena, ze nic nedostanem :) preto by som si rada spravila aspon vyzdobu z tychto peknych srdiecok :)

2018-02-05 20:50:471x

MamaMon Ďakujem za krásny žurnál! :-) My sa doma "smejeme", že manžel mi vždy dáva na Valentína "darček", že nie je doma... :-D Prosto to tak vždy vyšlo, synovec mal birmovku, pracovne mimo... Ale ak by to bolo o darčekoch, ja mám Valentína často, najkrajším z nich bol asi, hmm, výlet spojený s plávaním s delfínom (ale to boli narodeniny) - určite odporúčam. :-)

2018-02-06 21:44:351x

Arabeya Tak žienky, všetky ste to napísali krásne, Danka, púpavkový prstienok musel byť čarovné prekvapenie. Keď si muž zapamätá dávno vyslovené malé detaily a potom s nimi vybehne a prekvapí. Môj je presne taký istý až sa niekedy čudujem, ako si to zapamätal. To je taký milý dôkaz lásky, a trochu aj jeho mega zodpovednej povahy :)

Monika, delfíny wow, to musel byť zážitok. :) Beátka, ďakujem krásne, veru stokrát krajšie je mať doma drsňáka čo je skrytý romantik, ako takého čo nosí kvety, a možno má niečo na rováši.. :-) Pravdupovediac ja by som si to asi začala aj myslieť keby ten môj zrazu chodil s darčekmi.. :-) Hlavné je že nás tí naši chlapi ľúbia a sú k nám pozorní. Všetkým ešte raz ďakujem za zapojenie do súťaže. Prebehlo regulérne žrebovanie za účasti najvyšieho dozorcu môjho ročného lapaja, ktorý začal lístočky s menami pomaly oslintávať, fotiť som nestíhala, a tak som ho nechala vyžrebovať a výťazom sa stáááááávaa... daDaMora!!!! GRATULUJEME!!!!

2018-02-09 16:40:37

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Arabeya
89 predaných ks, 56 hodnotení

''Umenie by malo byť prežívané naplno; precházať ústami, kričať a nútiť vstať, mávať rukami, páliť v očiach a napádať každý nevinný neurón.''

♥ Ku každej objednávke teraz darčekové prekvapenie. ♥

>>>Vytváram aj motívy na želanie

flying.fishes.handmade

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Drevené maľované srdce - Silné puto - 9036763_Drevené maľované srdce - Silné puto by Arabeya
 5 komentárov
 Páči sa 81 ľudom
27,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »