Domov » Žurnál+ » Autor: Martina Ďurinová

Žurnál+

SAShE seriál – Letné parádenie

Celé leto sa bude maľovať, šmirgľovať, vyšívať a fotiť. Zapojte sa aj vy s vaším fotopostupom a vyhrajte štedré poukážky na vylepšenie vašej dielne!

Letné parádenie príbytkov: DIY koberček s folkovým nádychom

Martina Ď. » Fotopostupy a Návody / 2015-09-01 12:26:50 /  5 komentárov / 57 lajkov / 171x zobrazený

Dobrý deň želám. Dnes by som vám chcela predstaviť moju verziu výroby folkového koberčeka do bytíku.

Takže čo budeme potrebovať: staré tričká alebo tepláky - (najlepšie vo folkových farbách)... skrátka látku, ktorá je pružná a po odstrihnutí sa nedrobí. Jednotlivé tričká rozstriháme na pásiky, s ktorých následne spravíme klbko, jedno dva tri..a pekne ich začneme zapletať do klasického ,,vrkoča,, :)

Pletieme, zapletáme celý deň aj noc..keď sa jedno klbko skončí nastriháme opäť tričko a jednoducho priviažeme a pokračujeme v zapletaní..pridávame farby podľa vkusu, kombinujeme rôznofarebne trikolóru vrkoča aby bol výsledný efekt čo najkrajší :)

Ak už máme vrkoč dosť dlhý aby nám po stočení vytroril koberček, jednoducho si ho na zemi zvinieme a poskrúcame do guľatého tvaru. Koberček môže byť aj iného tvaru, napríklad ovál alebo obdĺžnik...mne sa však páčil takýto pekne guľatý...Teraz príde na rad zošívacia časť. Kto je doma vybavený šiacím strojom, ten to má jednoduchšie..my ostatní šijeme pekne ručne :D A zase celý deň aj noc :D Neprišívame k sebe moc na tesno aby sa nám koberec nezačal skúcať a nepripomýnal skor kobúk ako mne na začiatku, ale človek sa stále učí.. ale nakoniec všetko dobre dopadlo a koberček je už skoro hotový ...

No a čo by to bol folk bez ornamentov a vzorov... treba zobrat do ruky farbu na textil a niaky ten vzor tam nakresliť. Ja som zvolila srdiečkoú, lístkovú a bodkovú klasiku :)

Kocúrikovy sa koberec páčil dúfam, že sa bude páčiť aj vám :)

Ďakujem za váš čas.

S pozdravom

Martina z Galérie u Amanitky

 

 

 

 

 

 

Komentáre

BibaDesign Takéto koberčeky mi pripomínajú ešte prázdniny u babky. Jej ich háčkovala suseda, ktorá už, žiaľ, zomrela. Preto je to milé pripomenutie :)

2015-09-01 13:10:551x

FijA krásny,kocúrikom odskúšaný:)

2015-09-01 15:25:051x

Amanitka Hej hej taketo koberceky sa aj hackuju. Aj moja babka ich mala na chalupe, je to ten stary vidiecky styl :)

Som rada, ze sa paci, dakujem :)

2015-09-01 16:34:44

Bashkadesign krásne , páči sa mi farebná kombinácia :)

2015-09-02 10:48:261x

Belanky Nádherný , skúsim :)

2015-09-07 10:44:351x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Letné parádenie

www.sashe.sk/serial/letneparadenie

Celé leto sa bude maľovať, šmirgľovať, vyšívať a fotiť. Zapojte sa aj vy s vaším fotopostupom a vyhrajte štedré poukážky na vylepšenie vašej dielne!

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »