Domov » Žurnál+ » Autor: Alena Mikušová

Žurnál+

Prečo nepoužívam pri tvorbe pre bábätká saténové stuhy?

Alena M. » Tvorba / 2021-09-22 08:41:14 /  Pridaj komentár / 13 lajkov

Pamätáte sa na staré dobré zavinovačky, do ktorých nás ešte naše mamy viazali? Boli bavlnené, biele, jednofarebné, maximálne s madeirou okolo hlavičky. Z tých malo bábätko problém sa odkopať, pretože boli bábätká vždy pevne uviazané na trojité viazanie bavlnenými stužkami. Ja som pri svojej prvej dcére tiež používala takéto zavinovačky, kým ma neprestalo baviť stále žehliť tie „rojtičky“. A tak som si pri druhom synovi ušila už rýchlozavinovačku s jednou mašľou. Bolo to praktické, bábätko bolo tiež jemne zavinuté, pomohla som si ešte suchým zipsom, ktorý zavinovačku tiež držal dokopy. No a samozrejmosťou bola široká bavlnená stuha z bavlnenej látky pevne prišitá k zavinovačke.

Ten, kto sa vyzná v materiáloch, vie, že bavlna je dobrý materiál na používanie v šití, je pevná, len tak ľahko mašľu nerozviažete a tiež sa veľmi dobre žehlí. Preto ma veľmi prekvapuje, keď teraz vidím, ako žienky vo svojej tvorbe používajú saténové stuhy. Asi to bude tým, že to majú raz-dva hotové, odstrihnúť, opáliť končeky a hotovo.

Saténové stuhy sú vyrábané z polyesterových materiálov, ktorý je sám osebe lesklý, hladký, kĺzavý, ľahko sa rozviaže a hneď sa pokrčí. Nedá sa dobre ani prišívať. Saténové stuhy sa používajú skôr ako dekoratívny materiál, nie úžitkový. Používajú sa napríklad pri krojoch do vlasov, na opasky, robia sa z nich šerpy, stužky maturitné, viažu sa s nimi kytice.

Áno, na fotke to vyzerá krásne, raz-dva máte krásnu zavinovačku, ktorá vyzerá ako krásny balíček, ale z praktického hľadiska je to veľmi zlá voľba. Stuha je jemná, konce sa rýchlo strapkajú, stačí ju párkrát oprať a ožehliť a bude vyzerať veľmi opotrebovane. Nehovoriac o tom, že takáto stuha aj veľmi slabo drží.

V mojej tvorbe preto takéto stuhy neuvidíte, vždy idem po kvalite a praktickosti, stuhy vyrábam z bavlnených látok, sú pevné, nestratia svoj tvar a budú dlho dobre slúžiť, rovnako ako samotná zavinovačka.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
Alinkadizajn
Alinkadizajn
1998 predaných ks, 801 hodnotení

Reaguje do 3 hodín

https://www.sashe.sk/SAShE.sk/journal/na-navsteve-alinka-dizajn-pestrofarebne-doplnky-pre-deti-aj-dospelych

Milé zákazníčky, vaše objednávky sa snažím vybavovať tak rýchlo, ako len dokážem. Je preto pre mňa dôležité, aby vzory a detaily, čo dohodneme v správach, boli záväzné a nemenili ste ich po potvrdení objednávky.

DODANIE TOVARU:

Tovar na objednávku začínam strihať až po prijatí platby.

Doba výroby vecí na objednávku je momentálne 2
14 pracovných dní od pripísania platby na náš účet. Ďakujem, že rešpektujete túto dohodnutú čakaciu dobu. Nedržte sa doby, ktorá je uvedená pri výrobku, je len orientačná.

Vecičky, ktoré sú skladom odosielam ihneď!

FAKTÚRA:

Faktúru získate k dispozícii ihneď po odoslaní tovaru na vašu adresu po kliknutí na "Objednávky" v elektronickej podobe. Nezasielam ich s tovarom, aby sme ušetrili lesy.

BONUSY:

Pri objednávke nad 45€ darček v hodnote 2€ zdarma,
pri objednávke nad 80€ darček v hodnote 5€ zdarma,
pri objednávke nad 120€ darček v hodnote 8€ zdarma + neplatíte poštovné.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Zavinovačka Botanika - 13723220_Zavinovačka Botanika by Alinkadizajn
 Páči sa 11 ľudom
29,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »