Domov » Žurnál+ » Autor: Katarína Nízka

Žurnál+

Čo všetko sa dá "uslučkovať"

Katarína N. » Nové výrobky / 2023-03-01 23:29:54 /  Pridaj komentár / 7 lajkov / 78x zobrazený

Slučkovanie, alebo Punch needle je technika, ktorú som si zamilovala a vytváram ňou produkty už viac ako rok...a prezradím Vám, že je to aj poriadne návyková technika ;-) ak raz začnete, neviete prestať a slučkujete a slučkujete vždy ako sa dá - teda keď deti spia (tie malé poobede, tie veľké večer) a vždy keď chcete mať chvíľku pre seba.

Stačí Vám na to iba mäkká a pružná panama - 100% bavlna, dobré slučkovacie pero (najlepšie s nastaviteľnou veľkosťou slučiek), rámček na upevnenie látky a bavlnená priadza. Ja používam kvalitnú, dostatočne hrubú a zároveň mäkkú bavlnenú priadzu (zn. Fabulous), aby sa slučky nevyťahovali. 

A potom už len chuť do práce :-)

Uslučkovať si môžete obrázky v rôznych rámčekoch, ja používam najviac bambusový, alebo rámček z pryže v rôznych veľkostiach. Rámček si môžete rôzne ozdobiť závesnými strapcami, brmbolcami, lemovkou, či celý obšiť bavlnenou priadzou. 

A keďže máte fantázie na rozdávanie, pokračujete ďalej a dekoráciám dávate novú funkciu používania - pridaním vešiačika na prívesky či kľúče...alebo ho ozdobíte keramickými tabuľkami Vitajte či Šťastný domov...

No ja som však nezostala len pri dekoráciách a začala som slučkovať taštičky na mobil, dámsku kabelku či nákupnú tašku som ozdobila uslučkovaným veľkým vreckom.

A nie len dámy, ale aj deti sa chcú parádiť... a tak som uslučkovala kabelku aj pre moju slečnu a fešáka  - ako inak, s motívom bagra ;-) 

Na prázdno sa však nezaobišiel ani môj najmladší a na svete boli slučkované hračky s hracím strojčekom, alebo pískacie. 

A aby som nezabudla, v zime bolo potrebné uslučkovať aj diárikom kabatiky ;-) a trošku sa poparádiť a uslučkovať si aj náhrdelník či sponku.

Tak si poviete, že to by už aj mohlo stačiť no žiaľ, alebo VďakaBohu za tie nápady...na svete bude už o chvíľku moja nová Novinka - uslučkovaný sedák na detskú stoličku...a neskôr dúfam aj na dospelácku ;-) 

A čo bude ďalej? Nejaké tie novinky prídu určite aj na jar a v lete.... a keď mi už naozaj dôjdu nápady, použijem ten manželov a uslučkujem obal na auto ako vo filme Blbý a blbší - viete ten biely pes... :-D ale to až po naozajstnej objednávke ;-) :-D

Ďakujem Vam za podporu a každý laik, ktorý vždy poteší. 

Katka

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

AgoMagico
AgoMagico
75 predaných ks, 38 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

Vitajte v mojom obchode AgoMagico = Čarovná ihla. Vyšívam, slučkujem, šijem...predovšetkým šperky, dekorácie či doplnky. Pri výbere vlastných farieb ma neváhajte kontaktovať. Katka

Šperky vyrábam z kvalitného ľanu od obľúbených značiek Vtáčatko a Blubery.

Poťahy na vankúše šijem z Českého dekoračného ľanu, ktorý je na dotyk tvrdší, pekne drží tvar, nekrčí sa a preto je ideálny na poťahy či obrusy...

Pri príveskoch používam kožené remienky, retiazky z kvalitnej chirurgickej ocele, alebo strieborné retiazky.
Strieborná retiazka ktorú používam je jemný model retiazky vyrobenej zo striebra, s diamantovým rezom Forzentina
Materiál: Striebro 925/1000


Pôvodné meno KatarinaNizka

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »