Domov » Žurnál+ » Autor: Andrea Bombiczová

Žurnál+

Nový život starým farbám

Andrea B. » Návody / 2024-03-05 07:00:01 /  3 komentáre / 43 lajkov

Na internete som prednedávnom natrafila na inzerát, v ktorom ponúkali na predaj starú drevenú krabičku, už celkom opotrebovanú, ale so zaujímavou pôvodnou nálepkou: 

 

 

Ide o približne 60 rokov starý set suchého pastelu, medzi umelcami známej a prestížnej značky. Samotné pastely však boli takmer všetky jednej farby - sivej. 

 

 

Tak som sa pustila do čistenia :) Najprv som si ich rozdelila do 3 skupín: veľké kusy, stredné úlomky a zvyškové časti. Vačšie kusy a úlomky sa dali ľahko očistiť obyčajnou papierovou kuchynskou utierkou nasucho. Pri odstránení nevyhnutného obalu pastelov som si napísala aj zoznam konkrétnych farieb, aby som mala lepší prehľad, a neskôr mohla dokúpiť chýbajúce kusy. Krabičku som povysávala a utrela najprv suchou, potom vlhkou utierkou.

 

 

 

Zvyškové časti som ďalej ešte zoskupila na "zelené" a "fialové'. Tie som rozdrvila na jemný prášok a opäť ich spojila malým množstvom vody. Tak mi vznikli 2 ďalšie farby.

 

 

Dúfam, že u mňa sa budú mať podobne dobre, ako to bolo v rukách predchádzajúceho majiteľa, ktorý ich, podľa všetkého, musel mať veľmi rád :) 

Komentáre

PohladnicePreRadost ... krásna práca :) ... je vidieť, že ste sa o ne postarali s veľkou láskou a radosťou :) ... určite sa budú u Vás mať dobre ...

2024-02-27 13:06:271x

huki super, krásne ste to urobili:)

2024-02-27 13:12:001x

hrudkova Parádna krabička! A vôbec ma nenapadlo, že sa staré kúsky dajú podrviť, zmiešať s vodou a ešte vyrobiť nový pastel :O ....vďaka za tip :)

2024-03-05 07:55:003x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Adu_s
Adu_s
1 predaný ks, 2 hodnotenia

Ahoj :) Som Aďa a rada objavujem staré, už takmer zabudnuté postupy. Rôzne postupy od výmyslu sveta... Tentoraz to je princíp fotografovania bez fotoaparátu presne tak, ako to robili od roku 1842 - technikou kyanotýpie.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »