Domov » Žurnál+ » Autor: Jana Plauchová

Žurnál+

Zelený odber teraz prináša ešte viac zelene!

Jana P. » Zľavy a súťaže / 2023-08-30 10:03:49 /  Pridaj komentár / 2 lajky

Pamätáte si? Pred vyše rokom som vám predstavila moju akciu Zelený odber, v rámci ktorej si pri osobnom odbere akéhokoľvek tovaru odo mňa môžete odniesť zdarma aj stromček v kvetináči. Po roku je tu zelený odber znova a ešte zelenší. Pretože neodobraté stromčeky v kvetináčoch za ten čas podrástli!

Stromy okolo nás padajú pod motorovými pílami šokujúco rýchlym tempom. Ich nerozvážne vzaté životy im už nič nevráti. Ostáva iba jedna možnosť, ako bojovať proti škodám na životnom prostredí, ktoré spôsobí každý jeden vyrúbaný strom. Zasadiť nový.

Väčšina ľudí náletové dreviny zo svojich záhradiek vytrháva. Isteže, keby sme ich tam ponechali, namiesto hriadok máme les. Ale prečo ich rovno usmrtiť? Ja každú jednu sadenicu presádzam do kvetináča a naďalej ju pestujem. Zopár ich zahynie hneď, zopár sa nevie prispôsobiť, ale tie zvyšné rastú a čakajú na svoj nový domov vo voľnej pôde, aby mohli rast primerane zrýchliť. Dajte im ho práve vy!

Ponúkaným druhom je prívetivý ihličnan duglaska tisolistá. Pre prvých troch zelených odberateľov tu mám odvlaňajška už štvorročné sadenice. V tomto veku už duglaska začína nadobúdať symetrický tvar a stáva sa ozdobou nielen zimného obdobia. Pre tých, ktorí nestihnú byť medzi prvými troma, mám trojročné duglasky, a pre „osobných odberateľov“ mojej e-knižky dvojročné duglasky, rovnako ako vlani. 

Po výrobok a stromček si môžete prísť do Kremnice. Po dohode sa dá aj do Žiaru nad Hronom.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

AdharaDecor
AdharaDecor
95 predaných ks, 43 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Som plná (zdanlivých) rozporov: biologička pracujúca ako astronómka, racionálna romantička, láskavá mizantropka, zasnená skeptička, spisovateľka sci-fi neveriaca v mimozemšťanov, hubárka neznášajúca huby... a tvorkyňa sezónnych dekorácií.

Informácie

Akcia zelený odber! Pri osobnom odbere dostanete ako bonus živý stromček, pozrite sem: https://www.sashe.sk/AdharaDecor/journal/zeleny-odber-skrasli-si-okolie-dvakrat-a-pomoz-tym-prirode. Odber v Kremnici, prípadne v Žiari nad Hronom.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »