Domov » Žurnál+ » Autor: Jana Plauchová

Žurnál+

Obdarujte svojich blízkych realistickou sci-fi knihou

Jana P. » Nové výrobky / 2020-12-12 21:22:29 /  1 komentár / 3 lajky

Hľadáte vianočný darček pre niekoho, koho zaujíma kozmonautika? Technika? Utajené výskumy? Neobjasnené tragédie? Záhadné javy? A k tomu hlboký ľudský príbeh?

 

Sci-fi román Večnosť omylov má všetko z toho a ešte o kúsoček viac. Dramatický príbeh muža, ktorý sa pri hľadaní pravdy o osude priateľov dostal ďaleko. Naozaj extrémne ďaleko. Ale nič však nie je také, ako sa zdá. Každý čin vyvolá komplikovanejšiu reťaz následkov, než tušíme. Jediná tragédia preniká rozličnými oblasťami života, osudov a vesmíru. Aj toho najvzdialenejšieho.

 

Príbeh sa odohráva na skutočných miestach, v prostredí svetových kozmodrómov (vidíte ich na týchto fotografiách). Mená skutočných kozmických programov, kozmických lodí a postáv sa prepletajú s fiktívnymi. Nejde o sci-fi zo vzdialenej budúcnosti, skôr z nášho pohľadu trochu z minulosti. Na príbehu som totiž začala pracovať veľmi, veľmi dávno. Stál ma šesť rokov štúdia faktov a tréningu v písaní. O jeho vydanie som bojovala ďalšie štyri roky. Na čitateľa tak čaká vyladený text, do ktorého som – aj keď to znie ako klišé – naozaj vložila srdce.

Realistických sci-fi je málo. Autorka tejto je však lektorkou predmetu raketové technológie a kozmonautika a prostredie sa preto snažila vypracovať čo najvernejšia. Čo nevedela, v tom sa radila s odborníkom.

 

Nechám však prehovoriť čitateľov, ktorých komentáre môžete pod týmto titulom nájsť voľne dostupné na knižných serveroch:

 

Děj a hlavně atmosféra cizí, suché, chladné planety kdesi daleko a přitom tak blízko v době po teoreticky ukončené studené válce mezi kosmonautikami USA a SSSR mě pohltily, vsály. Spadl jsem do toho a žil jsem to. (Johnnie Martynov)

 

Uzasna kniha, skvela atmosfera, napinavy dej… jedna z naj knih ktore som za poslednu dobu cital… o dost lepsie ako kadejake mainstreamove „bestsellery“ (Mato H)

 

Kvalitná, dobre spracovaná kniha a asi najlepšia pôvodná kniha tohto žánru. Okrem zaujímavého a uveriteľného príbehu oceňujem aj vizuálne presvedčivý opis prostredia, hneď ma to vtiahlo do deja a nepustilo až po koniec. (Zuzana Š)

 

Veľké prekvapenie. Aj keď ide o tak trochu „starosvetské“ sci-fi v štýle Clarka, reznuté trilerom v štýle Haileyho, je to poctivá kniha, ktorá vie vtiahnuť do deja i technických vychytáviek…(mato klerik)

 

Nádhera. Úžasné. Možno som trochu konzervatívna, ale nikdy by mi nenapadlo, že žena a Slovenka zároveň by dokázala napísať takýto príbeh. Nikoho nepodceňujem, ale takáto literatúra sa u nás skrátka nevyskytuje. Teda, nevyskytovala, až doteraz. Slečna Plauchová sa odhodlala na veľmi odvážny krok a vyšiel jej dokonale. Na vyše 400 stranách čitateľa neustále mučí, núti ho, aby otáčal stránky tak rýchlo, ako je to len možné, lebo zúfalo túži dozvedieť sa viac. Do poslednej chvíle netušíte, ako sa príbeh skončí. (čitateľ)

 

U mňa dostala pečiatku skvelá ;) Príbeh pútavý, premyslený, miestami sú naozaj nečakané zvraty a navyše, keďže mi oblasť kozmonautika nie je až taká vzdialená, som si vedel pekne všetko predstaviť (nemyslím si však, že niekto bez tohto záujmu by to nedokázal), nebola to taká vata, akú píšu niektorí autori. (Tomáš Polonec)

 

Derek Watson… sa dokázal postaviť vlastným démonom, ale urobiť aj najťažšie rozhodnutie vo svojom živote, ktoré predovšetkým čitateľov tzv. hard science-fiction presvedčilo o tom, že Jana Plauchová vie, o čom píše. A tak čas, ktorý sa do jej kníh investoval, sa aj vyplatil. (Veronika Yaonee Inglotová)

 

(Obrázky pochádzajú z úložiska commons.wikimedia.org)

Komentáre

SalixAlba Aj doma máme jednu:) môj muž ju práve začal čítať:)

2020-12-13 09:46:431x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

AdharaDecor
AdharaDecor
36 predaných ks, 18 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Som plná (zdanlivých) rozporov: biologička pracujúca ako astronómka, racionálna romantička, láskavá mizantropka, zasnená skeptička, spisovateľka sci-fi neveriaca v mimozemšťanov, hubárka neznášajúca huby... a tvorkyňa sezónnych dekorácií.

Informácie

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Večnosť omylov - 12159894_Večnosť omylov by AdharaDecor
 Páči sa 6 ľudom
10,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »