Domov » Žurnál+ » Autor: Jana Plauchová

Žurnál+

Bez jarmoku

Jana P. » Nové výrobky / 2020-09-17 17:48:26 /  3 komentáre / 9 lajkov

Tento článok ste nemali čítať. Ja som vôbec nemala byť za počítačom. V sobotu, keď som ho písala, som mala podupkávať za pultom svojho prenajatého stánku na Radvanskom jarmoku. Ale mocní rozhodli inak.

Zdá sa mi to adekvátne? Nie. V celej svojej histórii bol Radvanský jarmok predtým zrušený len jediný krát a to zrejme v najkrutejšom roku svetovej vojny. Súčasná situácia s tým podľa mňa vôbec nie je porovnateľná. Zvlášť keď sme si ešte pred troma týždňami užívali iný jarmok. Bez rúšok, bez dezinfekcie, s dobrým jedlom.

Ale, úprimne, nie som až taká sklamaná, než by som bola po iné roky. Jednak preto, že ak by som mala celý deň stráviť s rúškom, ktorého nosenie je mi nanajvýš nepríjemné, radšej nech tam nie som vôbec. Ale aj preto, že tento rok mám iné starosti. Rekonštrukcia môjho domu postupuje do finále. Už o necelé dva týždne sa sťahujem do iného mesta a kadečo treba podoťahovať. (Aj) kvôli pandémii sa prestavba veľmi natiahla, no nájomná zmluva končí a čas ma tlačí. Voľný víkend padne vhod.

Lenže Radvanský jarmok bol gro každoročného predaja mojich ozdôbok. Napriek rekonštrukcii a extrémnemu zavaleniu povinnosťami v literárnej sfére som sa snažila ukradnúť si každučkú chvíľku na to, aby som doplnila sortiment. Aby som stihla vyrobiť všetky obľúbené venčeky a okrasy zamerané najmä na nadchádzajúce jesenné obdobie. A čo teraz s nimi? Šup ich na Sashe! Týmto vám predstavujem svoju jesennú ponuku.


Ktorá farba sa považuje za najjesennejšiu? Oranžová. Oranžové sú listy čerešní a občas aj javorov, oranžové sú tekvice... a oranžové sú aj obaly plodoch mochyne, tzv. židovskej čerešne. A práve tento symbol jesene tvorí dominantu môjho väčšieho venca.


Zelená, oranžová, červená, hnedá. Štyri jesenné farby obsiahnuté v tomto venčeku na dvere, ktorý vydrží roky a pritom obsahuje len minimum umelého.


Aj lišajník je pre mňa symbol jesene a jej prechodu do zimy. Zdobí holé konáre smrekovcov, vytvára zaujímavé štruktúry v časti roka, v ktorej už iba máločo rastie.


Svietnik a veniec v jednom? Dokonca dva vence? Áno, tento skladací trojdielny venček môžete naaranžovať podľa ľubovôle. Svetlo vnútornej sviečky príjemne osvetlí živé aj umelé ozdôbky vrchného, machového venca.

Aj bežná sviečka sa chce tiež skrášliť. Aj na to môžete použiť tento najmenší zo všetkých venčekov.


Hľadáte niečo na hroby? Tento venček na nich nevydrží večne, ale vydrží primerane dlho. A navyše je na rozdiel od umelých kvetov recyklovateľný. Možno ho ale použiť aj na dekoráciu v interiéri.


Rastú? Ak nie, vieme si ich pripomenúť aspoň týmto masívnym, netradičným hubárskym vencom. Javorové lístky na ňom sú jediný umelý prvok, ostatné je prírodnina. Ba prírodniny sa ukrývajú aj v ručne robených hríbikoch – v hlúbiku dlhý žaluď, v klobúčiku ostrihaná malá borovicová šiška.

Komentáre

SalixAlba Krásne prírodné venčeky plné farieb, ktoré zaťažujú životné prostredie len minimálne:)

2020-09-17 18:32:49

CuteArt Nádherné! ❤

2020-09-17 18:35:41

AdharaDecor Vďaka. :-)

2020-09-17 21:33:31

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

AdharaDecor
AdharaDecor
36 predaných ks, 18 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Som plná (zdanlivých) rozporov: biologička pracujúca ako astronómka, racionálna romantička, láskavá mizantropka, zasnená skeptička, spisovateľka sci-fi neveriaca v mimozemšťanov, hubárka neznášajúca huby... a tvorkyňa sezónnych dekorácií.

Informácie

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Hubársky veniec na stôl - 12482188_Hubársky veniec na stôl by AdharaDecor
 Páči sa 13 ľudom
22,- €
 - Jesenný machový veniec - 12221588_Jesenný machový veniec by AdharaDecor
 Páči sa 7 ľudom
13,- €
 - Šiškovo-lišajníkový venček - 12319681_Šiškovo-lišajníkový venček by AdharaDecor
 2 komentárov
 Páči sa 18 ľudom
12,50 €
 - Veniec “krása mochýň” - 12322950_Veniec “krása mochýň” by AdharaDecor
 1 komentárov
 Páči sa 13 ľudom
16,- €
 - Venček-drobček - 12345516_Venček-drobček by AdharaDecor
 Páči sa 13 ľudom
8,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »