Román Nula kelvinov (Ja neexistujem, ty neexistuješ)

19 €
Dostupnosť: Skladom 3 ks
Zvyčajne odosiela do 2 dní po prijatí platby.
Možná okamžitá platba kartou.

Personalizácia:

Výška poštovného:

 • Balík na poštu / Balíkobox - Platba vopred +2,40 €
 • Slovenská pošta - Platba vopred +2,80 €
 • Balík na poštu / Balíkobox - Dobierka +3,10 €
 • Slovenská pošta - Dobierka +3,60 €
 • Osobný odber - Platba vopred zdarma
 • Osobný odber - Hotovosť zdarma

    Viac od predajcu AdharaDecor:

    • Dekorácie - Hájik s brezami a muchotrávkami - 14982358_
     Dekorácie
     by AdharaDecor
     Dekorácie - Hájik s brezami a muchotrávkami - 14982358_
     Hájik s brezami a muchotrávkami21 €
       14  
    • Dekorácie - Slnečnicový venček - 14960338_
     Dekorácie
     by AdharaDecor
     Dekorácie - Slnečnicový venček - 14960338_
     Slnečnicový venček15 €
       14  
    • Dekorácie - Stojaca dekorácia Zber tekvičiek - 14949553_
     Dekorácie
     by AdharaDecor
     Dekorácie - Stojaca dekorácia Zber tekvičiek - 14949553_
     Stojaca dekorácia Zber tekvičiek24,90 €
       14  
    • Dekorácie - Stojaca dekorácia Zber jabĺčok - 14871170_
     Dekorácie
     by AdharaDecor
     Dekorácie - Stojaca dekorácia Zber jabĺčok - 14871170_
     Stojaca dekorácia Zber jabĺčok24,90 €
       2   21  
    • Dekorácie - Modro-ružový kvetinový veniec - 14753067_
     Dekorácie
     by AdharaDecor
     Dekorácie - Modro-ružový kvetinový veniec - 14753067_
     Modro-ružový kvetinový veniec16 €
       18  
    • Svietidlá a sviečky - Nižší vločkový svietnik - 14077791_
     Svietidlá a sviečky
     by AdharaDecor
     Svietidlá a sviečky - Nižší vločkový svietnik - 14077791_
     Nižší vločkový svietnik8 €
       1   27  
    • Dekorácie - Trblietavé sekvojové ozdoby - 14033119_
     Dekorácie
     by AdharaDecor
     Dekorácie - Trblietavé sekvojové ozdoby - 14033119_
     Trblietavé sekvojové ozdoby9 €
       14  
    • Ďalších 7
    Kompletná ponuka predajcu (39 ks) »

    Hodnotenia (43) »

    Hodnotenia predajcu AdharaDecor od kupujúcich:

    dinasi:


    autorka má výborný štýl písania, ľahko sa to číta a príbeh samotný je zaujímavý a hodne napínavý... výborná kniha, určite odporúčam


    kikashopova:


    Dakujem srdecne za nadherny veniec!


    Radi si prečítate sci-fi, ktoré je ukotvené v našej dobe, našom svete s našimi vzťahmi? Alebo poznáte niekoho, kto má rád ľúbostný príbeh, pri ktorom však treba aj tuho premýšľať? Máte sčítaného teenagera, ktorého nebaví naivita bežných knižiek pre dospievajúcich a zvládne niečo silnejšie, no i tragickejšie? Pre všetkých týchto a ešte mnohých ďalších čitateľov je tu druhé vydanie môjho úspešného románu Nula kelvinov, ktoré Martinus označil za Knihu roka 2022.

    O čom knižka je?

    David Settle je obyčajný dospievajúci chlapec s neobyčajným problémom. Z dôvodov, ktoré nikto nevie vysvetliť, rastie a starne dvakrát pomalšie ako iní ľudia. On sám však v dvakrát dlhšej mladosti nevidí žiadne výhody. Naopak, veľmi tým trpí, pretože táto odlišnosť ho úplne vyčleňuje z kolektívu rovesníkov. V poslednom čase sa ale zdá, že sa všetko konečne zlepšuje: zamiluje sa a isté stretnutie mu pomôže poodhaliť časť tajomstva jeho spomaleného rastu. Spomalený rast však nie je jediná zvláštnosť Davidovho života, nad ktorou sa zamýšľa. Napriek vyhliadkam na úžasnú dlhovekosť David zažíva podozrivé množstvo nehôd, pri ktorých chýbalo málo a skončili by sa jeho smrťou. Ešte zvláštnejšie je, že ho zakaždým v poslednej chvíli niekto zachránil. Celá pravda je však oveľa bizarnejšia, než si kedy dokázal predstaviť…

    Nula kelvinov s podtitulom Ja neexistujem, ty neexistuješ bol mojou prvou vydanou knihou. Tento rozsiahly príbeh o (ne)cestovaní v čase, génových manipuláciách, odlišnosti od davu, láske, frustrácii, genialite i dospievaní, bol v skutočnosti napísaný až ako piaty románový rukopis v poradí, v rokoch 2009 – 2010. Jeho prvé vydávanie trvalo ďalšie dva roky a vďačím zaň vydavateľstvu Q111, prvému vydavateľstvu, ktoré bolo ochotné si (nejaký) môj rukopis prečítať. Druhý raz román vyšiel po takmer desiatich rokoch od prvého vydania vo vydavateľstve Artis Omnis. Bonusom je „handmade“ vlastnoručne kreslená obálka.

    Výber z ohlasov čitateľov prvého vydania

    Čítanie knihy Nula kelvinov bolo u mňa na jedno nadýchnutie. Úplne ma dostala. Konečne kniha o stroji času, kde nemám pripomienky k deju, všetko je tak, že som tomu normálne uverila, že to inak ani byť nemôže! Skvelé! Nová originálna myšlienka, ako vlastne stroj času funguje. Vyriešená otázka paradoxu /čo ak by som si zabila nejakého predka/. Celkovo super dej, ktorý má množstvo nečakaných zápletiek a nečakaných rozuzlení. Našla som vnej tak akurát toho SCI a akurát FI… (Alena)

    Tak Nula kelvinov dočítané… prvé, čo mi napadlo, bolo: \\“ma nes.r, toto napísala baba, čo nemá ešte 30r?!\\“ :D Prekvapila ma zrelosť, štylistická i obsahová. Mám už pár sci-fy seriálov a filmov napozeraných a väčšinou ma pri cestách časom vyrušila nejaká nelogickosť, ale v tvojom románe sa nič také nestalo. (jana mátelová)

    Táto prvotina mladej autorky je zvládnutá skutočne brilantne, po všetkých stránkach: od štylistiky cez gradáciu príbehu, charaktery postáv, napätie, zápletky, vykreslenie vedeckého prostredia na vysokej úrovni, až po rozuzlenie,… Príbeh vás vtiahne do deja, povláči časopriestorom, vloží vám do mysle množstvo otáznikov a hlodavých myšlienok, len aby ste ako vo vytržení čítali až do konca. A ešte aj po pár dňoch nosíte príbeh v hlave a špekuluteje, či by sa veci naozaj nemohli a nedejú tak, ako ste sa práve dozvedeli. Blahoželám autorke k vynikajúco zvládnutej téme a spracovaniu príbehu, rovnako ako jej vedecké poznatky, zakomponované a podsunuté čitateľovi… Nepamätám sa, kedy naposledy som s takou chuťou, ba priam vytržením takto čítala nejakú knihu. V mojej súkromnej knižnici autorka zaujala miesto vedľa takých mien akými sú Crichton, Lem, Assimov.  (Enri)

    Nečakal som, že po rokoch čítania vedeckej fantastiky ma ešte niečím dokáže prekvapiť knižka ktorej hlavnou témou je už toľko krát rozoberané cestovanie v čase… vysoké očakávania… boli prekonané kvalitou a hlavne dôslednosťou, s akou sa autorka originálnym spôsobom popasovala s detailami a súvislosťami… žiadny priestor pre časové paradoxy :) okrem toho, že je veľmi napínavá, a plná záhad, kniha načiera aj do sfér genetiky a biológie. to je však podané hravo a ľahko (myslim ze by nenudili či neprekážali ani tým, ktorí vedeckú fantastiku väčšinou nečítajú). ale technológie sú len kulisy, a dobrý príbeh by bez plasticky vykreslených ľudskych charakterov nefungoval. autorke sa podarilo skvele stvárniť aj tento rozmer. jedna z najlepších vecí, ake som v poslednej dobe čítal (v rámci nielen domácej ale najmä svetovej tvorby).  (Majo)

    Veľkosť: cca 550 strán
    Materiál:
    Spôsob výroby: písanie
    Vložené: 2022-11-09T13:44:11

    Vec patrí do mojej kategórie: Knihy (4)

    Značky:  bývanie    knihy    iné knihy    modrá    sci-fi    vedecká fantastika    cestovanie v čase    láska    genetika    veda  

    Odporúčam kombinovať

    • Druhá planéta + alternatíva – kniha s dvoma koncami
    • Večnosť omylov

    Komentáre k vecičke


    Pre komentovanie musíš byť prihlásený.
    Katalógové číslo veci: 7191300
    AdharaDecor
    AdharaDecor
    94 predaných ks, 43 hodnotení

    Reaguje do 2 hodín

    Som plná (zdanlivých) rozporov: biologička pracujúca ako astronómka, racionálna romantička, láskavá mizantropka, zasnená skeptička, spisovateľka sci-fi neveriaca v mimozemšťanov, hubárka neznášajúca huby... a tvorkyňa sezónnych dekorácií.

    Informácie

    Akcia zelený odber! Pri osobnom odbere dostanete ako bonus živý stromček, pozrite sem: https://www.sashe.sk/AdharaDecor/journal/zeleny-odber-skrasli-si-okolie-dvakrat-a-pomoz-tym-prirode. Odber v Kremnici, prípadne v Žiari nad Hronom.