Žurnál+

O nás a ľanových utierkach

P
Abreadbag3543 predaných ks, 1501 hodnotení

Alzbeta A. » Tvorba / 2023-09-15 15:35:25 /  2 komentáre / 15 lajkov

S dômyselným vzorom nasiaknutým históriou, eleganciou, tieto prírodné zázraky majú v sebe zakódovanú hodnotu udržateľnosti a zmysluplného využitia. Pestované a spracované v súlade s prírodou sa ľanové rastlinky premieňajú na jemné tkaniny, ktoré si nesú so sebou dušu a odkaz minulosti. Ich zlatisté vlákna spájajú minulosť s prítomnosťou.

 

 

Ich vzory a farby si nesú príbeh, ktorý sa rozvíja s každým použitím. Stávajú sa svedkami nekonečnej kreativity v kuchyni, kde sú používané na utieranie rúk, sušenie riadu, alebo na ozdobenie stola. Ich jedinečný vzhľad a textúra pridávajú kuchyni estetický rozmer a podčiarkujú prírodnú krásu a autenticitu.

 

 

Udržateľnosť je jedným z hlavných posolstiev ľanových utierok. Vyrábané z prírodných materiálov, ktorá odráža ekologickú stopu a nepredstavuje záťaž pre životné prostredie. Sú biologicky odbúrateľné a po ukončení svojej životnosti sa môžu vrátiť späť do prírody formou skompostovania.

Ľanové utierky majú zmysluplné využitie. Sú symbolom starostlivosti o domácnosť a rodinu. Sú svedkami rodinných osláv, spoločných chvíľ strávených pri príprave jedál a rodinných rituálov. Sú tiež súčasťou dedičstva a tradícií, ktoré sa prenášajú z generácie na generáciu. Ľanové utierky nie sú len bežnými kuchynskými pomocníkmi, ale majú hlbší význam a nesú odkaz našich predkov.

 

 

Ľanové kuchynské utierky pre vás šijeme zo 100% certifikovaného, európskeho prémiového ľanu. Ak sa vám páči a žijete svôj "slow living", je to pre vás tá pravá dekorácia do vašich príbytkov. Ľan má svoje vlákna duté, preto nasáva vlhkosť oveľa lepšie ako ostatné materiály a zároveň vám aj ľanová kuchynská utierka rýchlejšie preschne. 

Ľan je predpraný na 40.st. preto už netreba počítať s jeho zrážanlivosťou. Dovoľte ľanu krčiť sa, je to jeho prirodzená vlastnosť, ak ste predsa len veľkí kámoši so žehličkou a žehlíte všetko, čo vám príde pod ruky, odporúčam ľan žehliť vlhký, alebo jemne nakropený. Jeho veľkou prednosťou je, že čím ho častejšie periete, stáva sa krajším a mäkším. 

Veľkej obľube sa u vás tešia práve tieto utierky ako samostatné obaly na chlebík, miesto ľanových vreciek. Ak si pečiete svoj kváskový chlieb, je to ideálna voľba aj na prekrytie ošatiek.

 

 

Kuchynské utierky by sa nemali používať na sušenie rúk, ak sú určené výlučne na utieranie riadu. Nenechávajte ju položenú na kuchynskej linke, aj tá najčistejšia pracovná doska je pokrytá malými mikročiastičkami od zvyškov jedla, korenín a utierka zachytí všetko, čoho sa dotkne.

Utierky sa nemajú používať a prísť do styku so surovými vajíčkami, surovým mäsom, zvyšuje sa tak riziko chorôb prenášaných potravinami.

Ak sa chystáte použiť kuchynskú utierku na sušené rúk a riadu, majte vždy poruke dve. Z rúk si môžete nechtiac zaniesť na čistý riad choroboplodné zárodky a baktérie. Ľan má prirodzenú odolnosť voči zápachom a baktériám, vaše utierky budú dlhodobo čisté, svieže a nebudú zapáchať.

Ľanové utierky sa nemajú používať ani na dočisťovania mokrého umývadla a odkladacích plôch. Vedeli ste, že umývadlo patrí medzi najšpinavšie miesto v domácnosti a je plné, baktérií a nečistôt? Vytvárajú dokonalú živnú pôdu pre baktérie. Bez ohľadu na to, že sa vám zdá vaše umývadlo v kuchyni čisté, i tak vás láka utrieť ho do sucha utierkou, nerobte to!

 

 

Baktériám sa darí v teplom a vlhkom prostredí, nechajte ich po použití poriadne preschnúť. 

Ľanové utierky sú dobrou investíciou, pri správnej starostlivosti vám vydržia dlhšie a budú vám slúžiť k spokojnosti. Ak potrebujete vyleštiť sklenené poháre, misky, ľan a jeho prírodné vlastnosti sú ako stvorené na to, aby sme ich po utretí ľanovou utierkou mohli odložiť bez šmúh a zbytočných fľakov.

 

 

Vaša kuchyňa si zaslúži byť miestom, kde sa stretávajú elegancia a praktickosť. Ľan je prírodný materiál s krásnym textúrovaným vzhľadom a takmer noblesným leskom. Je ekologicky šetrný a keď si ho raz obľúbite, nebudete musieť kupovať nové utierky stále dookola. 

 

 

Koľko utierok v kuchyni používate vy a na aký materiál nedáte dopustiť?

Komentáre

PohladnicePreRadost ... :) ja používam tri utierky a všetky sú bavlnené ... no ľanové sú krásne, voňajú pohodou :)

2023-09-16 12:57:54

Gratiola Nádherný žurnál :)

2023-09-16 20:16:47
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Utierka z ručne tkaného plátna - 10653176_Utierka z ručne tkaného plátna by Abreadbag
 2 komentárov
 Páči sa 186 ľudom
10 €
 -  Ľanová utierka - 13306163_ Ľanová utierka by Abreadbag
 2 komentárov
 Páči sa 83 ľudom
8,50 €
 - Ľanová utierka - 14892592_Ľanová utierka by Abreadbag
 Páči sa 54 ľudom
8,50 €
 - Ľanová utierka 245g/m2 - 15254912_Ľanová utierka 245g/m2 by Abreadbag
 Páči sa 48 ľudom
9 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!
nic nevpisujte