Domov » Žurnál+ » Autor: Alzbeta Andrasikova

Žurnál+

Leto v znamení ľanu

Alzbeta A. » Tvorba / 2019-07-14 07:00:01 /  7 komentárov / 29 lajkov

Čo si myslíte o estetike a funkčnosti kúpeľňových doplnkov ako sú župany, uteráky a osušky? Je pre vás dôležitý interiér vašej kúpeľne a tie nevyhnutné a potrebné veci, ktoré tam používate? Trávime tam najcennejšie chvíle a to hneď po prebudení a príprave na nový deň plný možností a krásnych chvíľ a pri odpočinku po náročných dňoch a náročných hodinách.

Osušky, uteráky, všetky tie poháriky a flakóny s kozmetikou a každodenné doplnky v kúpeľni sú práve tie veci, ktoré hovoria ,,Dobré ráno“ a ,,Dobrú noc“... práve nám. Tak prečo by nemali byť nielen krásne, ale aj plne účelné a z hľadiska udržatelnosti a pomalej módy tým pravým ,,slow living“ a my od nich môžeme pokojne očakávať, nech nám slúžia a vydržia čo najdlhšie.

Vaflové uteráky a osušky majú nerovnomerný povrch v kombinácii s inovatívnym dizajnom, ktorý zachytáva vlhkosť, rýchlo a účinne absorbuje akúkoľvek vodu, preto savosť ľanových vaflových osušiek je až o 40 % vyššia ako u bežných bavlnených froté uterákov a osušiek. Ľan poskytuje účinné prúdenie vzduchu, čo znamená, že môžu schnúť oveľa rýchlejšie ako ostatné uteráky či hrubé osušky a vy sa tak vyhnete ich nepríjemným pachom z vlhkosti.

Ľanová osuška sa vyznačuje vaflovanou väzbou, ktorá jej dodáva jemnú vizuálnu a hmatovú textúru, ktorá doplní súčasnú modernú kúpeľňu.

Ľanové uteráky sú prirodzene antimikrobiálne, ekologickejšie a odolnejšie ako bavlna a prirodzene omladzujú pokožku. Tým, že ich štruktúra je nerovnomerná, poskytnete svojej pokožke jemnú masáž. Ľanová vaflová väzba potláča živé baktérie a huby, stimuluje prietok krvi a podporuje relaxáciu.

Vaflové ľanové uteráky a osušky sú zároveň hypoalergénne, vďaka svojim prírodným vláknam a výrobnému procesu vám môžu pomôcť vyhnúť sa bežným alergickým reakciám vyskytujúcim sa v iných látkach, s iným materiálovým zložením.

Ľan je zároveň antistatický, neelektrizuje a nepriťahuje prach. Je ekologickou tkaninou, keďže pri jeho pestovaní nie je potrebné používať pesticídy ani hnojivá a vystačí si aj s dažďovou vodou.

Ľan je hrubší a jeho vlákna sú oveľa dlhšie, preto je aj jeho životnosť oveľa dlhšia. Čím viac budete výrobky z neho prať, tým budú krajšie a mäkšie. Ľan je už históriou overený a patrí medzi najpevnejšie prírodné a ekologické materiály. Napriek histórii, tisícročiam, kedy ľudia nemali prístup k moderným technológiám, máme to šťastie, že už starí Egypťania vedeli o takmer magických (ale úplne prirodzených) vlastnostiach ľanu. Používa sa dodnes ako liek, pretože odpudzuje mikroorganizmy a udržuje pokožku čistú.

Je tiež známe, že ľan pomáha pri kožných chorobách, upokojuje dermatitídu a ekzémy. Niektorí lekári dokonca potvrdili, že ľan môže pomôcť znížiť zápal spojený s artritídou. Nemôže ju vyliečiť, ale určite pomáha pacientom s týmto ochorením cítiť sa lepšie. Takže teraz si predstavte, že tieto liečivé zdravotné vlastnosti, sú všetky zabalené do jedného uteráka, do jednej ľanovej osušky, posteľnej bielizne.

Okrem toho sú ľanové osušky ľahké a nie sú tak objemné. Ak sa chytáte na letnú dovolenku, s deťmi na prázdniny k vode, vo vašej batožine vám ušetria až o polovicu viac miesta, než klasické uteráky a osušky. Oceníte to aj na pláži, kde si ich rýchlo môžete zbaliť do plážovej tašky.

Ľan je plne biologicky odbúrateľný, čo z neho robí fantastickú voľbu pre tých, ktorí nakupujú s ,,EKOLOGICKOU MYSĽOU“.

Pri fotení sme s radosťou použili prírodné čistiace mydlo s včelím voskom, aktívnym uhlím a tea tree olejom od slovenského výrobcu prírodnej kozmetiky MUSK.

Veľkej obľube sa u vás tešia ľanové utierky ako samostatné obaly na chlebík, miesto ľanových vreciek. Ak si pečiete svoj kváskový chlieb, je to ideálna voľba aj na prekrytie ošatiek.

V letných mesiacoch sa dokonale hodia na piknik, grilovanie, na prestretie vašich stolov na terasách. Nemusíte sa báť, že sa vám príliš zašpinia, ľan je odolný voči škvrnám, dobre sa perie a ošetruje, vôbec nie je náročný na údržbu a čo je pre nás vítané, uschne vám veľmi rýchlo, tak ak sa stane aj nehoda v podobe obliatia letným drinkom :-) stačí ich preprať v práčke pri teplote 40 stupňov. 

Piknikovaniu a grilovaniu ZDAR, a ja vám k tomu všetkému želám krásne, oddychové, slnečné a ničím nerušené leto, nech načerpáte veľa síl, energie do ďalších náročnejších dní a deťom tie najkrajšie prázdninové dni,

Betka ♥

Komentáre

Lisbet Niet nad ľanoidnú domácnosť, absolútne súhlasím :) krásne leto aj tebe Beti :)

2019-07-14 09:55:21

imageB Super článoček. Veľa som sa dozvedela, ďakujem :). Nech sa darí.

2019-07-14 10:46:031x

AtaJanson Krásne vecičky! Dobre sa číta a dobre aj používa:)))

2019-07-14 12:20:50

etedebags "ľanoidná" domácnosť, páči sa mi veľmi.

2019-07-14 14:30:29

MirianaOli Príjemne a zdravo:)

2019-07-14 17:14:08

norika21 Niet nad ľan :-) Máte nádhernú galériu :-)

2019-07-14 20:07:25

HanKol Pekný a článok , ľan je veru veľmi vďačný materiál . Ešte mám zopár ľanových obrusov z Tatraľanu Kežmarok .

2019-07-15 12:30:24

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
Abreadbag
Abreadbag
1635 predaných ks, 631 hodnotení

Vrecúška a doplnky z ručne tkaného, chemicky neupravovaného ľanu, z ekologicky šetrných materiálov. Rýdzi slovenský produkt, ľanové plátno je tkané a starostlivo s láskou k tradíciám vyrobené na Slovensku.

Milí moji zákazníci.
Faktúru za zaplatený tovar nájdete v elektronickej podobe hneď pri vašej objednávke na SAShE, ďakujeme, že môžeme spoločne takýmto spôsobom chrániť našu prírodu a životné prostredie ♥

OD 3.12.2019 BUDÚ DOSTUPNÉ NA ZASLANIE LEN VÝROBKY SKLADOM, ZÁKAZKY NA MIERU OD TOHTO TERMÍNU A VÝROBKY NA OBJEDNÁVKU BUDE MOŽNÉ ZREALIZOVAŤ LEN PO NOVOM ROKU. POSLEDNÉ VIANOČNÉ BALÍČKY SA BUDÚ ODOSIELAŤ 16.12.2019!


Pôvodné meno kikasa

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Ľanová utierka  - 10807797_Ľanová utierka by Abreadbag
 Páči sa 56 ľudom
7,90 €
 - Utierka z ľanového plátna - 10807825_Utierka z ľanového plátna by Abreadbag
 Páči sa 61 ľudom
7,90 €
 - Vaflová ľanová osuška - 10877168_Vaflová ľanová osuška by Abreadbag
 1 komentárov
 Páči sa 61 ľudom
35,- €
 - Vaflový ľanový uterák - 10877199_Vaflový ľanový uterák by Abreadbag
 Páči sa 62 ľudom
18,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »