Domov » Žurnál+ » Autor: Zuzana Renáčová

Žurnál+

Malá a veľká Zuza

Zuzana R. » Tvorba / 2020-03-26 15:40:32 /  Pridaj komentár / 5 lajkov

Dnešný príbeh bude o nás dvoch. Takže to bude príbeh o malej a veľkej Zuze. V istom momente môjho života som sa cítila asi úplne rovnako, ako malá Zuza vyzerá. Nevyspatá, modré strapaté vlasy, polodepka zo všetkého a otázniky v hlave nad všetkým.

Písal sa rok 2018 a ja som sa rozhodla po 9 krásnych, dovolím si tvrdiť najlepších, rokoch dať výpoveď v práci. Ono takto, v práci, v ktorej som pracovala, sa nič zlé nestalo a dodnes mám všetkých mojich ex-kolegov a nadriadených hlboko v srdci. Ale asi viete, ak niekto niečo po práci robí ako hobby, že niekedy ten život ide tak dáko rýchlo, že sa zamotáte do denno-denných povinností a ste radi, že vydržíte do 22.00 upratať, navariť a kuknúť aspoň jeden diel Simpsonovcov. Nebol čas a nebola chuť. Prišlo vyhorenie.

Nemala som páru, ktorým smerom sa posuniem. Začala som vyrábať šperky, kreslila som ceruzkou, maľovala obrazy. Po čase som presedlala na ilustrácie a pretvárala som si ľudí do rozprávkových bytostí. Skončilo to až pri šití bábik a v tejto úlohe sa zatiaľ cítim najlepšie.

Táto bábika bola vyrobená úplne prvá, no obliekla som ju až tento víkend. Neviem prečo to tak dlho trvalo, ale asi som voči nej mala nejaké výčitky, že som ju vytvorila takúto, povedzme nie úplne najkrajšiu. Ľudia, ktorí ju videli rozrobenú, sa k nej vyjadrovali skepticky a boli tam stále tie isté otázky, ktoré mi ľudia kladú doteraz. A prečo je taká škaredá? A prečo má také veľké zahnuté zuby dohora a prečo nerobím veci viac ňuňu.

No sama som nevedela odpoveď. Až tento rok 2020 mi zodpovedal strašne veľa vecí a ja už viem, že asi ňuňu veci úplne robiť neviem. Osobne si myslím, že je strašne veľa ľudí, čo napĺňajú dopyt po ňuňu veciach a dnešná doba má neobmedzené možností vybrať si to, čo je vášmu srdcu milé. Snažím sa ukázať, že veci môžu mať za sebou fantáziu a príbeh a je už na každom, čo si z toho zoberie. Nehľadám skupinu ľudí, ktorí mi budú hovoriť, že veci čo vyrábam, nie sú pekné. Hľadám ľudí, ktorí sa možno pobavia a nájdu si v mojich bábikách niečo osobité a niečo, s čím sa stotožnia. No, ale už dosť výlevov a filozofovania.

Okrem toho, že malá Zuza sa narodila v roku 2018 a nemá iba dva roky, ako by sa dalo vypočítať, lebo v jej svete čas letí oveľa rýchlejšie. A okrem toho, že od 2018 žila v šuplíku iba s mašličkou na hlave bez šatočiek, má malá Zuza určite príbeh.

Môže byť, že bola námesačná a pojedla oriešky, na ktoré má alergiu a preto sa jej zhoršila pleť. Môže byť, že aj mala oblečené šatočky, ale boli moc obtiahnuté a bolo jej vidieť celulitídu, môže toho byť veľa...

No nechávam na každého fantázii, prečo vyzerá tak, ako vyzerá.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »