Žurnál+

5 krokov ku šťastiu

P
AM-Annamarie109 predaných ks, 22 hodnotení

Miriam V. » Blogy / 2023-01-16 17:00:01 /  7 komentárov / 24 lajkov / 296x zobrazený

Šťastie je zaujímavé - rodíme sa prirodzene šťastní a potom zabudneme na to, ako byť šťastnými. Väčšina ľudí má za hlavný cieľ v živote šťastie a skrývajú to za iné ciele. Chcem mať rodinu, ale prečo? Pretože človek chce byť šťastný a myslí si (a má pravdu), že rodina mu to šťastie prinesie. Takisto chceme mať peniaze, prácu, kariéru, zdravie, rôzne materiálne a duchovné veci, aby sme boli šťastní. Šťastie je hlavnou motiváciou v živote. Hovoríme o ňom aj vtedy, ak hovoríme o spokojnosti, pohode, radosti, či pokoji.

 

Preto stojí o ňom hovoriť a snažiť sa oň. Existuje k nemu mnoho ciest, niektoré z tých ciest sú lepšie a iné horšie. Niektoré nám šťastie prinesú a iné celú situáciu ešte zhoršia. Cesta k šťastiu začína v bode, kedy zabudneme, ako byť šťastní a pokračuje až do bodu, kedy sa do tohto bodu vrátime.

 

1. Zbavte sa toxických ľudí

Dnes som si pre vás pripravila pár krokov k šťastiu, ktoré vám môžu na vašej ceste pomôcť. V prvom rade sa zbavte toxických ľudí vo svojom okolí. Sú to ľudia, s ktorými nemáte zdravý vzťah, aj keď to možno teraz ešte nevidíte.

Zdravý vzťah je rovnocenný, založený na vzájomnej náklonnosti a rešpekte. Títo ľudia sú však radi nadradení, vás a vaše potreby prehliadajú. Nevidia vás ako človeka, ale len ako figúrku na ich šachovnici - kým hráte ich hru, sú milí, akonáhle im skrížite plány, rozhnevajú sa a snažia sa vás zmanipulovať všelijakými stratégiami, aby ste opäť robili to, čo chcú oni.

Neexistuje veľká šanca na zmenu týchto ľudí, najlepšia cesta je odísť a odpútať sa od takéhoto človeka. Toto je veľmi ťažká úloha, pretože títo ľudia vás majú obkrúteného okolo prsta a bude ťažké sa odmotať.

Ďalšie body sú vám žiaľ zbytočné, ak budete mať okolo seba takého človeka, vaše šťastie vám bude ničiť a cestu sťažovať a znemožňovať.

 

2. Rob to, čo ťa baví

Ak okolo seba nemáte takýchto ľudí, alebo ste sa ich zbavili, z celého srdca vám gratulujem. Môžete začať s krokom číslo 2 - venujte čas tomu, čo vás baví a napĺňa. Nemáte nič také, tak to hľadajte, zadolujte vo svojich spomienkach, čo ste radi robili v minulosti, možno aj ako dieťa? Pri čom zabúdate na čas? Čo vám ide od ruky, akosi samé? To je tá vec, čo vás baví, nemusí vás hneď živiť, ale venujte sa jej, prinesie vám šťastie a budete dni nabité povinnosťami zvládať lepšie. Budete šťastnejší.

 

3. Maj ciele a pravidelne na nich pracuj

Tretí krok majte ciele a pravidelne na nich pracujte. Podľa výskumov dosahovanie cieľov skutočne zvyšuje šťastie. Stanovujte si však ciele s mierou, veľa rôznych cieľov vás môže vyčerpať a bude mať v konečnom dôsledku opačný efekt. Taktiež si stanovujte ciele, ktoré chcete dosiahnuť, nie populárne ciele, alebo ciele niekoho iného.

 

4. Gro času venuj dôležitým veciam

Venujte čas dôležitým veciam, určite ste už počuli, že ak budete štekať na každého psa okolo ktorého prejdete, ďaleko sa nedostanete a tak je to aj v živote. Ak budete venovať čas každej maličkosti vo vašom živote, nestihnete to, čo je skutočne dôležité.

Vždy keď niečo idete robiť spýtajte sa sami seba, či nie je niečo dôležitejšie, čo vás v živote posunie viac vpred. Cvičenie namiesto pozerania televízie. Čítanie namiesto sociálnych sietí, reálne stretnutie s priateľom namiesto písania si s milión ľuďmi na internete atď.

 

5. Nauč sa hovoriť NIE

No a nakoniec tomu, čo dôležité nie je, povedzte jednoducho a rázne NIE. Okolie to pochopí, a ak nie, popremýšľajte o tom, či práve nečelíte toxickému človeku. Ak áno, už viete, čo máte urobiť. 

 

 

S láskou, vaša Annamarie

Komentáre

LEAN ďakujem za Vaše slová, veľmi mi pomohli :-)

2023-01-17 07:16:581x

carokovu :-)

2023-01-17 16:27:501x

AM-Annamarie @lean som veľmi rada, že vám moje slová pomohli a držím vám palce s uplatňovaním daných krokov do života:)

2023-01-17 19:07:25

Gratiola Úplne súhlasím :)

2023-01-18 11:11:291x

AM-Annamarie @gratiola ďakujem :)

2023-01-18 12:04:03

chillaout Krásny článok

2023-10-17 12:45:311x

AM-Annamarie @chillaout Ďakujem krásne, som rada, že sa páči a dúfam, že aj pomohol :)

2023-10-17 16:03:29
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »