Domov » Žurnál+ » Autor: Anna Dratvová

Žurnál+

Môj pomocník

Anna D. » Fotopostupy a Návody / 2014-03-31 19:16:55 /  9 komentárov / 10 lajkov

Určite to poznáte.. vyrobíte nejaký výrobok a chcete sa s ním rýchlo pochváliť na stránke. Ale aby ste sa mohli prezentovať a zistiť, či sa bude páčiť, treba ho najprv nafotiť..  a bolo by fajn, keby fotografie boli nielen pekné, ale hlavne, aby výrobok na nich vyzeral čo najreálnejšie. 

Mňa osobne vždy dosť rozčuľuje, keď sa mi napríklad náušnice pri fotení stále krútia. Veď na ušiach si môžu potom hopsať koľko chcú, nie?? A viete aký problém je dostať celý náhrdelník do záberu tak, aby vyzeral nielen dobre a  zreteľne, ale aj  "prirodzene"? Figurínu doma nemám, dcéra je ďaleko, na sebe to nenafotím a fotiť šperky na chlapovi... iste uznáte,  že to nie je dobrý nápad.

Včera som usúdila, že prázdnu krabicu od tlačiarne už hádam môžem vyhodiť. Ale ako som ju držala v rukách, napadla mi celkom zaujímavá myšlienka. Aby ma náhodou neopustil pracovný elán, pustila som sa do práce hneď. Za hodinku bol na svete môj "kartónový pomocník"... :)

Bohužiaľ, nafotiť pracovný postup ma napadlo trochu neskoro, ale snáď pochopíte z fotografií.

Tvar pomocníka som nakreslila "od oka" ceruzkou a rovno na kartón. Nie je to žiadny veľký problém a určite to zvládne každý. Dá sa to samozrejme urobiť aj lepšie, hlavne ak má človek viac trpezlivosti a nestrihá kartón manikúrovými nožničkami..  :(

Keď už som mala základný tvar vystrihnutý, bolo potrebné vymyslieť, čím kartón oblepiť - obrázok tlačiarne ako lícna strana by asi veľmi vhodný nebol, tak skončil vzadu (snažila som sa aspoň odstrániť značku). Lepšie sa hodil  zvyšok tapety, ktorý mi už rok zavadzal v šuflíku...  :-)

Stačilo obkresliť kartón, pridať   "švy" navyše a už to šlo rýchlo... Ak by si chcel niekto vyrobiť niečo podobné, odporúčam "švy" vystrihnúť väčšie. Ja som ich vystrihla trochu malé a  tak som ich ešte pre istotu prelepila. V oblúčikoch je dobré švy na niekoľkých miestach nastrihnúť, budú sa lepšie lepiť.

Viem, že môj pomocník nie je vo svojom druhu  žiadny "idol", ale svoj účel určite splní. A ja som ho hneď aj vyskúšala. Veď posúďte sami...  :)

Komentáre

rasinn šikovné! :))

2014-03-31 20:03:321x

LightAndAngels No kto by to povedal, že "figurína" sa dá zaobstarať aj takto lacno :)? Super nápad a vyzerá to veľmi dobre, na to, že to stálo minimum materiálu akurát tak ten čas a trochu šikovnosti :)... a hlavne, určite lepšia takáto "figurína" ako šperky nenafotené na žiadnej - to potom človek naozaj nemá žiadnu predstavu (ani približnú) ako šperky vyzerajú, keď "visia"... Takže super, tlieskam :), akurát mne trochu vadí to drevo ako pozadie, ja tmavé drevo nemusím a ruší mi tak dojem z krásnych šperkov :) a peknej figuríny :)...

2014-03-31 20:08:292x

ADwade To drevo v pozadí je kvôli kontrastu, aby bolo lepšie vidieť "figurínu". Na bielej stene mi to dosť splývalo, skúšala som.. a ďakujem :)

2014-03-31 20:55:201x

LightAndAngels áno, veď ja úplne rozumiem, že tam je kvôli kontrastu ako tmavšie pozadie, ale ja ho proste nemôžem (to drevo) :)))... a možno vymajstruješ aj nejaké pekné tmavé pozadie :DDD...

2014-03-31 21:06:322x

ADwade Joooj, veď ja by som chcela levandulovú (stenu myslím), len maliar protestuje :)) Ešte som ho nepresvedčila..

2014-03-31 21:16:531x

LightAndAngels :))) to je milé (ja fialovú milujem vo všetkých odtieňoch) :)))... snáď sa podarí maliara presvedčiť :)... ale mám nápad :)... skús si zatiaľ na levanduľovo natrieť na väčší kus kartónu - jednak budeš mať na fotenie pekné pozadie za figurínu so šperkami :) a jednak ho budeš môcť oprieť v rámci presviedčania o stenu, ktorú chceš levanduľovú a možno tá levanduľová (kartónová) plocha presvedčí maliara, že treba sa chopiť maľovania, aby bola taká krásna celá stena :) /nielen "kartónový fľak"/ :DDD...

2014-03-31 21:45:501x

ADwade A veď ja ho presvedčím.. :)

2014-03-31 22:02:481x

LightAndAngels :)))

2014-03-31 22:14:271x

Martin1989 Šikulka, nápad preberiem. Ďakujem

2015-04-18 13:44:08

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

ADwade
ADwade
165 predaných ks, 66 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Volám sa Anka a ako vidíte, momentálne je moja tunajšia galéria prázdna. Ak by ste niečo potrebovali, môžete mi napísať a ja sa Vám ozvem.

Informácie

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »