Domov » Žurnál+ » Autor: Jaroslav 5ive concrete

Žurnál+

Moja concrétna tvorba

Jaroslav 5. » Tvorba / 2017-12-08 19:17:22 /  Pridaj komentár / 12 lajkov

Začalo to už takmer pred rokom, kedy som uvažoval nad využitím mojich vedomostí a ich prepojenie s mojimi záľubami. Začiatky sú ťažké, aj keď ani teraz sa nedá povedať že by to bolo jednoduché. To však každý handmade výrobca pozná, zvlášť keď je na všetko sám.

Aj napriek mojim vedomostiam o betóne od jeho spojiva, cez plnivo, pevnosť, vlastnosti, správanie sa v jeho rôznych stavoch až po jeho výrobu, aj napriek tomu som dlho hľadal tie správne zložky pre moju tvorbu. Iná zmes na šperky, iná na úžitkové predmety. Toto je už však za mnou a preto práve teraz prinášam novinky a výrobky ktoré som dlho plánoval, no bolo potrebné nájsť všetko vhodné na ich výrobu. Na začiatku boli kvetináčiky pre malé rastlinky. Tu som si vyskúšal hlavne výrobu foriem, ako aj nové zmesi vhodné k tomuto účelu. Inak každú formu si vyrábam, nerád by som využil už hotové formy. To by už nebola moja tvorba a nevedel by som sa s takýmto výrobkom stotožniť. Rôzny dizajn kvetináčikov tiež vie pekne zamiešať so skusenosťami, ktoré sa takto dajú dobre nadobudnúť. Neskôr prišli šperky. Šperk z betónu je možno na pohľad chladný, no mňa betón fascinoval počas školy natoľko, že šperk z betónu je pre mňa ten najkrajší. Krásne zvýrazní minimalistický štýl modernej ženy. Je ľahký, áno je ľahký, tvarovateľný a pri použití vhodných zložiek, je aj veľmi pevný a to aj pri malých rozmeroch. No a dnes už vyrábam aj doplnok do minimalistickej domácnosti - betónové nástenné hodiny. Možno vyznejú jednoducho (jednoduché na výrobu) - to bolo aj cieľom, no verte že ich výrobe predchádzalo mnohé. Nájsť vhodný a kvalitný strojček, vyrobiť formu, vymyslieť pevné zavesenie (veď nikto by sa asi nepotešil keby mu hodiny spôsobili ujmu na zdraví a verte že ani mňa by to nepotešilo), použiť náter ktorý by spĺňal všetky moje požiadavky a najmä aby zanechal prirodzenosť betónu,ale aj nájsť vhodné a pevné balenie. Teraz už viem že sa to podarilo. A to je ešte len teraz začiatok mojej tvorby. Už teraz mám v hlave myšlienky budúceho dizajnu, ktorého realizácia nebude jednoduchá, to je však to čo ma baví. Teraz už moje výrobky vlastnia moji známi, milovníci betónu na Slovensku, v Čechách, Holandsku a verím že poputuje aj do ďaľších krajín.

Cesta je ešte veľmi dlhá, no aj napriek mnohým prekážkam viem že robím čo milujem. Robíť to čo chcem, vždy bol môj sen.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

5ive
5ive
308 predaných ks, 93 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Každý náš betón vyrobený v našej malej dielni, má svoj vlastný príbeh a vlastnú dušu. Každý bude unikátny, presne ako my.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Betónový kvetináč Rhombico (S - šedý) - 11263827_Betónový kvetináč Rhombico (S - šedý) by 5ive
 Páči sa 163 ľudom
12,- €
 - Betónový kvetináč Truncated S - šedý - 8674199_Betónový kvetináč Truncated S - šedý by 5ive
 2 komentárov
 Páči sa 29 ľudom
12,- €
 - Betónový prívesok - Truncated - 8708170_Betónový prívesok - Truncated by 5ive
 Páči sa 11 ľudom
16,- €
 - Betónový prívesok EXCENTRIC CUBE 25 - 8743826_Betónový prívesok EXCENTRIC CUBE 25 by 5ive
 1 komentárov
 Páči sa 21 ľudom
19,- €
 - Betónové hodiny 40 - 9549723_Betónové hodiny 40 by 5ive
 2 komentárov
 Páči sa 102 ľudom
79,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »