Žurnál+

Vytúžené smerovanie

P
-SIUS-23 predaných ks, 13 hodnotení

Lenka K. » Tvorba / 2019-12-14 17:00:01 /  5 komentárov / 25 lajkov

KONEČNE. To je to správne slovo, ktoré som cítila, keď som narazila na washpaper.

 

 

Už dlho som hľadala materiál, ktorý by spĺňal všetky moje vytúžené požiadavky. Keď som ho nemohla nájsť, uspokojila som sa pre svoju tvorbu aj s koženkou. Preto moje prvé modely vznikli práve z tohto materiálu. No stále som dúfala a hľadala ten pravý presne pre mňa.

 

 

Hlavnou podmienkou bola ekologická stránka. Prírodný rastlinný materiál, ktorý nebude príliš tenký a poddajný, ako sú bavlnené či ľanové látky. Potrebovala som niečo pevnejšie, tuhšie, aby dokázal pekne udržať ten tvar kabelky či ruksaku. Nechcela som ho vystužovať umelými neekologickými výstužami, len aby som docielila požadovanú tuhosť.

 

 

Ďalším kritériom bola samozrejme cena a dostupnosť. Poznáme už aj iné moderné prírodné materiály ako napríklad piňatex, ktorý je z ananásových listov. Aj ten sa mi moc páči, ale jeho cena je zatiaľ vyššia a ja som nechcela, aby boli moje veci zas príliš drahé. Koniec koncov, ani jeho dostupnosť nie je ešte taká jednoduchá.

 

 

Nakoniec som po dlhom hľadaní natrafila na WASHPAPER alebo tiež SNAPPAP.

 

 

Je veľmi nezvyčajný, no ľahký a pevný. Táto vegánska koža je skvelou náhradou živočíšnej kože. Na pohľad vyzerá ako koža, no keď si výrobok z neho chytíte do ruky, prekvapí vás jeho ľahkosť a tuhosť, vďaka ktorej krásne drží tvar. Až potom si uvedomíte, že v ruke držíte papier. Nie však obyčajný. Tento washpaper je vyrobený v Európe a je to zmes odpadového dreva s trochou latexu. (zloženie sa pohybuje okolo 90% celulózy, 5% latexu, 4% vody, 1% farbivá a chemikálie, záleží od konkrétneho druhu papiera, alebo pridanej potlače).

 

 

Ďalším krokom bolo skúsiť ho práve potlačiť. Rada vytváram vlastné vzory, preto som sa nechcela tejto možnosti vzdať. Vďaka kvalitnej technológii je potlač stabilná, má krásne farby, je odolná voči oteru, nemizne, ani sa neodlupuje. Bezproblémov vydrží aj drhnutie kefkou.

 

 

Ani jeho údržba nie je náročná. Keď sa kabelka zašpiní od prachu, či hocijakej suchej špiny, stačí vyvrátiť podšívku von (aby sa radšej nenamočila) a mokrou handričkou, či kefkou a mydlom špinu vydrhnúť. Nemusíte sa báť, nič sa mu nestane. Potom ju stačí nechať iba voľne vyschnúť v pôvodnom tvare.

Treba si dávať skôr pozor na veci ako červené víno či kávu. Takéto mokré, farebné tekutiny sú náchylné na to, aby sa do washpapera vstrebali a idú ťažšie odstrániť.

 

 

Keď vám kabelka náhodou jemne zmokne, nemusíte sa báť. Ona iba navlhne, ale nepremokne tak, aby veci vo vnútri poškodila. Stačí ju nechať voľne vyschnúť v pôvodnom tvare a bude ako nová. 

 

 

Kabelky a ruksačiky sú z tohto materiálu veľmi štýlové, ale zároveň ekologické. To sú dve najhlavnejšie veci, ktoré som chcela docieliť a som veľmi šťastná, že to KONEČNE funguje =)

 

 

Dúfam, že sa vám moje nové smerovanie bude páčiť =)

Komentáre

Tocar tiez som z neho nadsena :) krasne kabelky.

2019-12-10 08:55:411x

-SIUS- Ďakujem mockrát ☺️

2019-12-11 08:34:07

ButterflyHandMade Krásna tvorba. Som si myslela, že ste na kabelku kreslili, no i toto je zaujímavé riešenie:-)

2019-12-14 21:23:53

MirianaOli Originálne:)

2019-12-16 10:20:08

-SIUS- Ďakujem krásne za pochvaly. Veľmi si toho vážim :)

2019-12-16 14:16:29
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Kabelka DINKY bag - ružová s potlačou maľovaných kvetov - 11396492_Kabelka DINKY bag - ružová s potlačou maľovaných kvetov by -SIUS-
 2 komentárov
 Páči sa 42 ľudom
57,- €
 - Ruksak CANDY backpack - modrá s potlačou maľovaných kvetov - 11396611_Ruksak CANDY backpack - modrá s potlačou maľovaných kvetov by -SIUS-
 2 komentárov
 Páči sa 21 ľudom
79,- €
 - Ruksak CANDY backpack - čierna - 11396709_Ruksak CANDY backpack - čierna by -SIUS-
 Páči sa 31 ľudom
65,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »