Žurnál+

EŠTE UDRŽATEĽNEJŠIA

-SIUS-40 predaných ks, 26 hodnotení

Lenka K. » Tvorba / 2022-03-24 07:00:01 /  Pridaj komentár / 16 lajkov

 

 

Všetko, čo sa okolo nás deje, nás neustále ovplyvňuje. A v poslednej dobe je veľmi ťažké nestrácať nádej v dobro medzi ľudmi a v našu budúcnosť. No musíme veriť. Veriť a snažiť sa robiť veci lepšie ako predtým. Lebo keď prestaneme, už nebude cesty späť. Preto som moju novú kolekciu chcela spraviť najlepšie a najudržateľnejšie ako aktuálne viem. Siahla som po novom, inovatívnom prírodnom materiáli s názvom Piñatex®.

 

 

 

Piñatex® je priekopnícky prírodný netkaný textilný materiál, ktorý je skvelou veganskou alternatívou zvieracej kože. Vyrába sa z vlákien z odpadových listov ananásu (PALF). Po zbere ananásov na rôzne druhy jedál sa z ich listov stáva odpad, ktorý sa necháva buď zhniť, alebo sa spáli. Vytvorením nových materiálov z týchto odpadových listov sa, napríklad za rok 2022, ušetrilo neuveriteľných 264 ton CO2 vypustených do atmosféry, čo je ekvivalentné nabitiu viac ako 33 miliónov smartfónov. Tento materiál má dokonca aj certifikát od B Corporation® za jeho udržateľnosť a prospešnosť nielen komunite, ale hlavne našej planéte.

 

 

 

Piñatex® je všestranný, ľahký a vodeodolný ekologický materiál. Jeho vlákna mu dodávajú jedinečný vzhľad. Rovnako aj starostlivosť je nenáročná, stačí utierať vlhkou handričkou. Zloženie PIÑATEX® ORIGINÁL, z ktorého som vytvorila svoje produkty CANDY backpack, DINKY bag a CUTE bag, je 72 % PALF, 18 % PLA, 10 % PU. 

 

 

 

Piñatex nie je len textil, ale nový materiál pre nový svet a našu budúcnosť.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Piñatex® CANDY backpack - čierna - 14409270_Piñatex® CANDY backpack - čierna by -SIUS-
 Páči sa 9 ľudom
95 €
 - Piñatex® DINKY bag - čierna - 14409417_Piñatex® DINKY bag - čierna by -SIUS-
 Páči sa 6 ľudom
65 €
 - Piñatex® DINKY bag - prírodná biela - 14409437_Piñatex® DINKY bag - prírodná biela by -SIUS-
 Páči sa 13 ľudom
65 €
 - Piñatex® CUTE bag - prírodná biela - 14409499_Piñatex® CUTE bag - prírodná biela by -SIUS-
 Páči sa 12 ľudom
65 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »