Domov » Žurnál+ » Autor: Miroslava Kubíková

Žurnál+

Ranná modlitba

Miroslava K. » Nové výrobky / 2019-11-08 13:51:35 /  Pridaj komentár / 3 lajky

"Slnko práve vychádzalo. Bolo cítiť ešte chlad, ale horúce lúče už prebúdzali prírodu k životu. Stála po kolená v jazierku. Zdvihla paže a vykreslila oblúk na oblohe, pričom sa jej poodhalili nahé prsia z bieleho rúcha. Ako každé ráno, prišla privítať slnko a načerpať novú energiu. Nabrala vodu do rúk a napila sa. Každou bunkou tela vnímala ten príliv energie, ktorá prúdila do jej vnútra a rozlievala jej teplo až do končekov prstov. Lebo treba ešte zahojiť veľa rán a otvoriť mnohé srdcia."

Pre tieto náušnice som hľadala inšpiráciu v knihe Hmly Avalonu. Fascinujú ma staré keltské náboženstvá a kult kňažiek Avalonu. Ich obdiv a úcta k prírode, rastlinám a vodným tokom mi sú veľmi blízke. Preto som použila práve znak keltského uzla, ktorý predstavuje nekonečnosť a večný kolobeh prírody. Je poprepletaný tak, že nie je možné určiť, kde začína a kde končí. Rovnako je symbolom nekonečného posmrtného života. Kelti totiž verili, že po smrti ich čaká niečo ďalšie, nové, nepoznané. Smrť blízkych preto nevnímali ako smutnú udalosť, ale naopak, smrť oslavovali ako začiatok niečoho nového.

Použila som kabošony mesačného kameňa s nádhernými modrými odleskami. Ako prezrádza už názov - predstavuje silu Mesiaca, ktorý je spájaný najmä s vnútornou silou ženy, jej vnímavosťou a intuíciou. V neposlednom rade je aj symbolom cykličnosti každej ženy - panna, matka, čarodejnica a starena.

Náušnice odporúčam pre trochu extravagantné žienky, keďže sú asymetrické a tým na seba viac pútajú pozornosť. Na druhú stranu pôsobia trochu mýticky ako pre elfku od mesačného jazera, takže potešia aj zasnívané duše :-)

Nabudúce predstavím svoj zatiaľ prvý náhrdelník z nočnej oblohy...

Mirusia

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

-Mirusia-
-Mirusia-
1 predaný ks

Každý šperk, každý kameň má svoj príbeh. Stačí sa len utíšiť a začujete ten čarovný šepot...

Tvorím šperky zo strieborných komponentov Ag 925/1000 a prírodných kameňov.
Každý príbeh je originál, preto prosím o zachovanie autorského práva.

Informácie

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Ranná modlitba - 11188550_Ranná modlitba by -Mirusia-
 Páči sa 4 ľudom
28,50 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »