Domov » Žurnál+ » Autor: Petra Tomanová

Žurnál+

Prvý krát v telke..ešteže s rúškom

Petra T. » Pozvánky a Reportáže / 2020-05-23 14:13:35 /  7 komentárov / 14 lajkov

Prišiel rad aj namňa. Pozvali ma do telky, omg.

Pred asi dvoma týždňami mi prišla na instagram správa od ,,mullersona". Pre istotu som si skontrolovala jej účet, či to je ozaj ona a áno bola. Chcela sa skontaktovať ohľadom Dámskeho klubu, tak som jej napísala telefónne číslo. Bolo už síce veľa hodín, skoro polnoc keď som sa dostala k tej správe, no ale napísala som teda aj o polnoci. Samozrejme ešte bola hore, tak sme sa dohodli že na druhý deň mi zavolá.

Tak sa aj stalo, trošku bol ten telefonát chaotický, keďže sa medzitým rozprávala ešte aj s inými ľuďmi, no ale tak sme sa teda dohodli že 18. mája prídem a predtým mi mala zavolať ešte pani produkčná s inštrukciami. Ja že ok, budem čakať či sa tak stane..už ma raz volali do telerána, no to nakoniec nevyšlo. Tak reku budem sa báť až keď to bude isté. Napokon mi teda zavolala pani produkčná, že v sms mi vysvetlila ako sa tam dostanem no a povedala mi že si mám priniesť svoj púder (lebo však corona). No ale ja púder nepoužívam, tak sa pýtam či si mám nejaký kúpiť ale vraj nie nemusím kôli tomu kupovať. Ok teda - to bolo v piatok (ešte sa k púdru dostaneme :)))

Takže v pondelok som teda išla aj s mojím mužom do BA, spravili sme si výletík, decká sme nechali doma s babkou. Mala som nachystaných zopár kabeliek na ukážku a rozrobené nejaké kabelky aj so šablónami a vecami potrebnými na jej výrobu. Samozrejme som bola upozornená, že nejdem tam prezentovať svoje výrobky a budem akože ukazovať ženám - mamám ako by si niečo podobné mohli vyrobiť doma. Bez nároku na honorár, no ale veď to mi bolo jasné. Najskôr mi to bolo také proti srsti, učiť niečo moje druhých ale tak samozrejme že to asi z telky za pár minút sa naučiť nedá a kto chce na to reláciu nepotrebuje :) 

No a teraz k tomu púdru..v nedeľu večer mi zasa prišla sms, že si mám priniesť svoj púder. Neviem či pani zabudla že sme sa dohodli inak, alebo si to rozmyslela, no ale kde teda zoženiem v nedeľu večer púder?..tak že si ho v pondelok ráno o deviatej ako sme vyrazili kúpim v nemenovanej dvojpísmenovej sietí drogérií. Prídem tam o 9:01, vkročím dnu a hneď pri dverách ma milá pani predavčka ráznym hlasom vyprevadila. Boli tam dve (zlý policajt, dobrý policajt :)). Myslela som si že ten príkaz pre dôchodcov je už zrušený, no nebol (asi až na druhý deň,hh). Tak som ju poprosila že nemôžem čakať do jedenástej predsa, že si len zoberiem rýchlo púder a idem. Oni majú kontroly..ja reku že to by musela prísť v tejto minúte..áno...no ale veď ja som hneď preč...nie nemôžem...dobrá predavačka len krútila očami, bolo jej trápne za zlú predavačku..už som bola trošku zúfalá, tak som ako trapka povedala že idem do telky a potrebujem ho..tak mám povedať v telke igorovi že bla bla ani neviem čo hovorila..ja že ok. No nakoniec mi dobrá predavačka išla pre zopár púdrov, počkala som vonku, jeden som vybrala a utekala. V aute hovorím mužovi, že nesmiem zabudnúť pozdraviť z tv tú ,,milú" pani predavačku z drogérie.

No ale k veci teda, stihla som prísť na miesto v pohode, ešte aj skôr ako bolo treba, usadila som sa kde mi kázali. Čakala som na pani produkčnú, medzitým sa ma jeden pán spýtal či čakám na dámsky klub, nerozumela som cez to rúško a myslela som si že sa ma pýta na meno, tak že nie to niesom ja. A že mi dá teda klopák (mikrofón), ako keby mám na sebe klopák každý deň, ale vedela som čo to je samozrejme..a ja že zas prosím?? tak zopakoval, no reku fajn som jak nejaká nahluchlá. Prišla teda pani po mňa, išli sme do štúdia a tam som si mala na stolíku porozkladať veci. Boli tam ľudia všelijaký, ale akosi som si ich ani nevšímala veľmi. Nebol čas, jeden pán somnou srandoval atď., asi aby som sa uvoľnila a hneď povedal že už to vidí že to bude ok. Že som vtipná, ja že viem..a on na to ,,že aj skromná". Potom mi povedali že môžem ísť ešte mimo na pár minút, no našťastie som nešla lebo prišla hneď pani Soňa a rozprávali sme sa, čiže prešli sme si trošku asi o čom budeme rozprávať. Samozrejme ona napokon rozprávala viac, čo je dobre.

Tak som išla ako druhý hosť v poradí. Myslela som si že budem viac nervózna, že sa mi budú triasť ruky ale nebolo to také strašné. Tak sme sa začali rozprávať, strašne som sa chcela sústrediť a jasné že hneď v prvej vete som sa zamotkala (OMG), ale potom ako som si to pozrela z archívu, necítila som sa veľmi trápne. Mohlo to dopadnúť horšie na prvýkrát. 

Pani moderátorky boli myslím si dosť milé, prišli zamnou, štrngli sme si lakťami takže bolo to celé nakoniec fajn, no a hlavne som mala rúško tak ma nebolo vidieť..keby mám ísť bez neho tak asi nejdem. Fotky sem nedám, nemám žiadnu, nestihla som sa odfotiť s nikým. Pridám sem len link ak by ste si chceli pozrieť a dozvedieť sa niečo o mojej tvorbe. Od 17tej minúty.

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14057/227255

A nakoniec som si našla aj honorár, pri aute na tráve 5eur :) a milú pani z drogérie som nepozdravila.

Komentáre

ddassa Krásna tvorba ..a ako povedala moderátorka Soňa ste šikovná ...A vystúpenie v TV bolo v pohode ja by som si to ani nevšimla, keby ste o tom v zurnale nepísali mňa viac zaujala Vaša tvorba..

2020-05-23 16:11:54

--PetiT-- Ďakujem Vám krásne za tieto milé slová ☺️

2020-05-23 17:17:38

Elells Krásne kabelky, ani sa nečudujem, že Vás do TV vybrali a vystúpenie v pohode, akoby ste ani trému nemali :)

2020-05-23 17:38:15

PohladnicePreRadost ... :) ... určite je to skvelá skúsenosť a Vaše čarokrásne kabelky si zaslúžia pozornosť ( ak to teda nenazveme prezentácia) ... :) ... blahoželám Vám :) ... idem mrknúť to video ...

2020-05-23 17:53:04

Lesiavelin Vau super, obdivujem odvahu :)))

2020-05-23 18:25:31

LuciaHaquel Vskutku originálne kúsky, nečudo, že Vás s nimi pozvali do telky! Mne sa Váš prejav páčil a veru o nič menej ako ten profesionálny moderátorský: ukotvený v každodennej realite a pritom s hlavou v oblakoch :) A ešte jedno plus pre Vás: nádherne ste zužitkovali svoje poznatky zo školy do praktického a krásneho remesla.

2020-05-23 18:41:51

--PetiT-- Jej dievčatá veľmi ma tešia takéto milé komentáre, dávajú mi chuť ďalej tvoriť, ďakujem

2020-05-23 19:37:55

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

--PetiT--
--PetiT--
19 predaných ks, 16 hodnotení

Ahojte, volám sa Petra. Navrhujem a vyrábam koženné kabelky. Začala som pred cca.7mimi rokmi ale momentálne som na MD s druhým dieťaťom. Zatiaľ bola každá moja kabelka originál, čiže jeden kus.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »