SAShE
SAShE - slovenský handmade design.
Logo Potvora
ĎAKUJEME za všetky krásne tvorivé chvíle s vami a mávame... od 1.10.2014 je PoTvoRa zatvorená.

 PoTvoRa
473 138

Viete kto je PoTvoRa? Každá baba so šikovnými rukami, ktorá vie byť originálna a nebojí sa nových vecí! PoTvoRa sú tvorivé stretnutia, kde je takých potvor viacero a býva tam veselo.

Príďte do PoTvoRy – zoznámiť sa, zabaviť sa a vyrobiť si vlastný šperk alebo niečo pekné do domácnosti.

PoTvoRa = Poďme Tvoriť Radosť

Čo je zahrnuté v cene kurzu!!!

- lektor (snažíme sa zohnať vždy tých najlepších z najlepších)

- know how (tajomstvo výrobnej techniky)

- tvorivý materiál, pomôcky a náradie (pokiaľ nie je uvedené inak)

- príjemný priestor na tvorenie + občerstvenie (môžete sa tešiť na vynikajúcu novú kávičku a koláčiky)

- komorná atmosféra s maximálne 6-timi potvorami, čo zaručuje, že sa vám bude môcť lektor naplno venovať a technika sa vám dostane pod kožu. Zároveň si môžete u nás oddýchnuť, zabudnúť na starosti a vyvetrať si hlavu.

- každá potvora si z kurzu odnesie zhrnutie postupu výroby, prípadne nákresy, zoznam potrebných pomôcok a materiálu, ako aj tipov a trikov, o korých sa budeme baviť na kurze, aby si každá z vás mohla postup zopakovať opäť sama doma

- každý kto absolvuje v PoTvoRe akékoľvek tvorivé stretnutie dostane zároveň možnosť zakúpiť si u nás štartovací balíček vybranej techniky so zvýhodnenou cenou (teda materiál a pomôcky pre ďalšiu tvorbu). Štarovacie balíčky budú k dispozícii aj pre ostatné PoTvoRy, ktoré sa žiadneho kurzu nezúčastnili, ale už v plnej cene.

Materiál si môžete na www.sashe.sk/potvora-material

Počet vecičiek v ponuke: 0 ks
Počet predaných vecí: 1081 ks

Zobraziť predané kurzy
SAShE.sk je PoTvoRa a PoTvoRa sú kurzy v Bratislave na ktoré sa môže prihlásiť každý!

Hodnotenia predajcu od kupujúcich (414)PoTvoRa sa zaregistrovala: 2011-02-06 18:00:35

Návrhy pre PoTvoRu?

Napíš nám čo by sa ti páčilo.

Noemidarceky veľmi rada by som naučila pár mamičiek háčkovať či pliesť, som z Prešova...
2014-07-20 13:23:37
PoTvoRa ahoj, momentálne sa sústreďujeme na kurzy v BA a KE neplánujeme v dohľadnej dobe, ľutujeme.
2014-03-19 11:50:24
Zobraziť všetky komentáre (138)»

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Lektorky

Natália Strenková – Pretty in the city je PoTvoRa

Natália vyštudovala filológiu. Desať rokov pôsobila ako lektorka angličtiny. V súčasnosti sa stará o jedného malého škriatka (veľmi neposedného) a je riadne strelená (nie len preto, že je strelec). Má rada čokoládu, vietor vo vlasoch, hviezdnu oblohu, hory, sneh a preto sa odsťahovala na sever, do Nórska.

Učarovala jej výroba šperkov. Ručné práce a umenie ako také má v krvi už od malička. Úspešne absolvovala I. a II. stupeň ZUŠ. Šperkománii prepadla už na strednej škole ale lásku k ich výrobe znovuobjavila pred niekoľkými rokmi. Absolvovala akreditovaný kurz Drôteného šperku s prvkami drotárskych, textilných a filigránskych techník, a v roku 2008 absolvovala kurz základy zlatníctva s Hany Kašičkovou 

Miluje farby, rada experimentuje a kombinuje rôzne techniky. Je ich viac než dosť, ale srdcovou záležitosťou sú stále drôtiky.

„Byť PoTvoRa ma neskutočne baví a čím nás bude viac tým nám bude veselšie."


Tamara Maceková - ScarySilver

Vyštudovala architektúru na SVŠT, desať rokov projektovala výstavy ako zamestnanec v Inchebe. Dva roky po založení živnosti sa začala venovať okrem projektovania výstav a interiérov aj grafike tlačovín.
Miluje ručné práce (alebo domáce práce), pletenie, háčkovanie, šitie – preto asi aj pri šperkoch vo veľkej miere používa textilné techniky. Zároveň rada vyrába darčeky akéhokoľvek druhu od veľkonočných vajíčok po tématické pozdravy. Maľovala na hodváb, plietla a háčkovala čiapky.

Po kurze venovanom drôtenému šperku v bratislavskom ÚĽUV-e však prešla takmer výlučne k nemu. Scary sa volá jej pes a je práve tak málo „scary“ ako jej šperky. Rada varí a hlavne pečie, rada koláčiky aj vyzdobí, aby boli trocha iné ako tie bežné kúpenské. Netreba splývať s ostatnými, aj keď je to mnohokrát pohodlnejšie.

Jej šperky sú z postriebreného a pozláteného medeného drôtu s použitím kameňov, perál, skla a sklených korálok, textilných materiálov. Najobľúbenejšie techniky: obtáčanie, šitá čipka, háčkovanie, pletenie.

Výstavy:

 • Vystavovala na Festivale drotárstva 2009 (Strečno), tam sa rozhodla na základe priaznivého ohlasu pokračovať v drôtenom šperku
 • Letný salón drotárov 2009 (Bratislava)
 • Festival drotárstva 2010 (Bytča)
 • výstava Premeny drôtu v Svadobnom paláci v Bytči
 • Galéria X v Bratislave

 

"PoTvoRenie je druhá najlepšia vec na svete."


Mia Mara (Mirka Mravcová)- DuhovySen

Vyštudovala odbor záhradnej architektúry a podniká v oblasti realít. Je to taký prírodný typ, biopotraviny, ľudová medicína, bavlnené oblečenie...
 Pred pár rokmi sa jej sníval živý sen, že zmenila prácu za kreatívnu, umeleckú a zobudila sa s veľkým úsmevom na tvári. Od tej doby absolvovala množstvo kurzov, aby zistila, čo za prácu by to malo byť.

Navštevovala kurzy keramiky, maľby na hodváb, výroby drôtených košíkov, plstenia, výroby z kože, maľbu na sklo, drôtený šperk, autorský šperk pod vedením Hany Kašičkovéj, letné kurzy organizované na VŠVU- základy zlatníctva, leptanie, odlievanie, tepanie, osadzovanie kameňov atď. Všetky techniky ju uchvátili a zhodnotila, že sa dajú najlepšie spojiť práve v šperku. V súčastnosti študuje po predmetoch na SOŠ v Bratislave odbor zlatník-klenotník.

Výstavy:

 • Letné noci (výstava drôteného šperku a maľovaného hodvábu))
 • Galeria X Bratislava, máj 2010
 • Na Dňoch majstrov 2010 v Bratislave predvádzala výrobu drôtených šperkov

 

"Stretnutia ľudí tvoriacich radosť sú neuveriteľne povznášajúce, oslobodzujúce, napĺňajúce, je to spôsob, ako dobiť svoju baterku životnou energiou.:)"


Zlatica Vrbičanová - ZAWA


Zlatica je elektrotechnická inžinierka. Osem rokov pôsobila ako projektantka rádiotechnických a telekomunikačných zariadení. V súčasnosti pracuje v dopravnej firme. Má jednu dcéru a jedného manžela.
Veľa techník ju naučila v detstve mama – háčkovanie, šitie, vyšívanie, pletenie, batika, macramé. Spolu so sestrou si kedysi ušila celý šatník, vrátane zimných kabátov. Šila občas aj pre priateľky, ako študentka VŠ vyrábala strihy pre jednu odevnú firmu. Neskôr ju zaujala maľba na hodváb, ako aj ďalšie textilné techniky a začala sa venovať aj šperkom. Absolvovala viacero kurzov (maľba na hodváb, plstenie, drôtené šperky, tapisérie, základy zlatníctva), ďalšie techniky sa učí sama. Momentálne ju drží fimo a korálky, ale plánuje sa opäť vrátiť k textilu, k látkam a priadzam, ktoré poskytujú nekonečné možnosti na kreatívnu tvorbu.
Výstavy:

 • Vystavovala v Brne (STYL)
 • Bratislave (INTERMODA, SK BNM Vajnorská, Galéria X)
 • Publikovala v Línii a Dorke (odevy vrátane strihovej prílohy)

 

"Projekt PoTvoRa je akýmsi prirodzeným vybublaním tvorivej energie veľmi šikovných osôbok. Baví ma byť súčasťou tohto procesu."


Dana Schieberová – DANSCHIA

Od detstva rada kreslila a modelovala z plastelíny, a preto rodičom v škôlke navrhli, aby ju dali do ZUŠ. Páčilo sa jej odhaľovať tvorivý svet, miešať tempery na palete, vyrývať do linolea, dotýkať sa hliny, žehliť vosk na batike. S ručnými prácami ju zoznámila mamina. Základy boli položené, a aj keď neskôr nasledovala dlhšia pauza, vždy v nej hlodala túžba kresliť, maľovať... jednoducho niečo tvoriť.

Ešte počas VŠ si na chvíľu našla keramický krúžok, to bola taká prvá lastovička. Po skončení štúdia na niekoľko rokov úplne podľahla fotografovaniu. Roku 2008 sa pretrhlo vrece s krúžkami a začala sa tešiť zo znovuobjaveného sveta fantázie a tvorivosti. Jej túžby a sny dostali konečne hmatateľnú podobu. Absolvovala rôzne akreditované kurzy, kurz Drôteného šperku s prvkami drotárskych, textilných a filigránskych techník, Drotárske techniky- tradičné postupy pletenia a vypletania, výroba 3D predmetov, Autorský drôtený šperk, Hrnčiarska výroba, Šúpoľové bábiky, a kurz Plstenia a Výroby vianočných ozdôb zo slamy.

Lákala ju aj práca so sklom. Na rôznych krátkodobých kurzoch mala možnosť vyskúšať si výrobu sklenených perál, fusing – spekanie skla v mikrovlnke a tiffany techniku.
Dva posledné roky navštevovala aj Letnú akadémiu šperku na VŠVU, a to kurzy Základy zlatníctva, Odlievanie a Zasadzovanie kameňov.

Výstavy:

 • Letné noci (výstava drôteného šperku a maľovaného hodvábu), Galeria X Bratislava, 2010
 • na Dňoch Majstrov, kde prezentovala svoje drôtené šperky

 

„Tvorenie ja pre mňa obrovská radosť a preto sa aj zo mňa stala jedna PoTvoRa, ktorá Vás rada privíta v našom tvorivom svete na Ferienčíkovej.“


Veronika Kročková - Nikkita

Vyštudovala slovenčinu a filozofiu ako učiteľský smer, no po skončení štúdia sa s nadšením vrhla do náročnej práce obchodného manažéra v jednom architektonickom ateliéri. po pol roku si k práci pridala aj doktorandské štúdium filozofie a po ďalšom roku sa z toho skoro zbláznila. šťastnou náhodou odišla na materskú dovolenku, ktorá ju od všetkého stresu oslobodila. Popri rodičovskej dovolenke sa dostala k čarovnej hmote FIMO, neskôr k SAShe a zakotvila pri živici. Miluje plastové zvieratká a čipku. Zúčastnila sa šperkárskych kurzov vrámci Letnej akadémie šperku, základov zlatníctva a experimentálneho šperku s Bety K. Majerníkovou, ktoré ju obrovsky fascinovali a inšpirovali. Momentálne sa vrhla do práce s textilom, ktorá ju veľmi baví a chystá sa tiež na projekty zamerané na recykláciu. Veľmi rada sa zúčastňuje rôznych predajných akcií a festivalov, zbožňuje osobný kontakt so svojimi zákazníčkami.

"Potvora je fantastický projekt, ktorý má pred sebou obrovskú budúcnosť."


Marianna Fajnorová - Lovely Little Something (L_L_S)

vyštudovala grafiku, strašne veľa rokov pracovala v reklamnej agentúre, paradoxne nie na kreatívnom oddelení, ale ako manager a director pre komunikáciu s klientom.
Vymýšľaniu, tvoreniu a rôznym technikám sa venovala od detstva, ale lásku k látkam, stužkám, cvernám, zdedila a zostala jej dodnes. Je absolútnou maniačkou, látkoholičkou s syslofilkou - zbiera dizajnérske látky a kolekcie z celého sveta, stužky, spony, pierka a dokáže o nich, o ich kombinovaní, šití a vymýšľaní hračiek, tašiek, šatičiek veľmi dlho a zanietene rozprávať :)
Žije v malej dedinke nedaľeko Bratislavy, v malom domčeku, má malý ateliér, veľa malých chlapčekov, bláznivého psa a za muža lásku svojho života.

"Šírme to PoTvoRstvo s nadšením ďalej."


Sylvia Puchoňová - Skipka

Tvorí odvtedy, čo asi otvorila oči. Tieto gény zdedila po mame a babke, poskúšala snáď všetky možné techniky kreatívneho tvorenia. Je zásadný samouk, okrem jediného kurzu Základov šperku u Hany Kašičkovej, sa všetko naučila úplne sama. Od kreslenia vyskúšala kreatívne techniky ako sú pletenie, háčkovanie, mozaika, maľovanie na sklo a hodváb, korálikovanie, výroba živicových šperkov, výroba ručného papiera a predmetov z paper-mache, drôtikovanie. Drôtikovanie ju chytilo za srdce najviac. V reálnom živote je vyštudovaná filologička v odbore slovenský jazyk-anglický jazyk. Pracovala ako prekladateľka, v súčasnosti je na voľnej nohe. 


Daniela Dekanová - Daniela.D


Má ukončené štúdium na Katedre sociálnej práce PdF UK, popri štúdiu pracovala 4 roky v čajovni, kde sa zamilovala do čajov. Po štúdiu pracovala takmer 5 rokov v neziskovej sfére v oblasti vzdelávania, doplnila si štúdium v oblasti prípravy projektov pre fondy EÚ. Momentálne je na MD. Ako malá chodila na keramický krúžok, kreslila, neskôr ju bavili drôtiky. K hand made sa po detských pokusoch vrátila asi pred 2 rokmi, začínala ako samouk - korálky, drôtiky, šperky, organza, filc. Potom jej učaroval papier, absolvovala som 2 kurzy v Potvore - scrapbooking a ručné viazanie notesov. Dnes sa najviac venujem šperkom (korálky, drôtiky, polodrahokamy, minerály) a pohľadniciam, baví ma kombinovať farby a vzory. Je celkom detailistka. Okrem toho má rada leto a všetko s ním spojené, čaje, hubárčenie, čítanie, Český Krumlov, rock a chipsy.

Ivana -  i.v.- iné videnie


značka i.v. - iné videnie sa od roku 2010 snaží pomaly predierať komerčným svetom a dostať sa do povedomia mladých ľudí, ktorí bažia po originálnych doplnkoch. Vo väčšine šperkov používa už charakteristické trblietavé komponenty, čím vzbudzuje dojem lacnej bižutérie, no spolu s autorským dizajnom a transformáciou rôznych tvarov pôsobia jej veci nadčasovo a originálne.


Katarína Blaško Švecová - Katikaaa  

Vyštudovala marketingovú komunikáciu v Trnave a európske štúdia v Bratislave. Pracovala ako event manažér. Momentálne pracuje ako obchodný zástupca. 
Už v detstve navštevovala rôzne kurzy keramiky, kreslenia, chodila do tanečnej, hrala v divadle a milovala všetky kreatívne školské aktivity, ktoré ju vytiahli z vyučovania. Dnes sa venuje predovšetkým šitiu ale aj kanzashi technike, výrobe šperkov (drôtiky, živica, korálky, fimo...) a decoupage technike. Jej cieľom je prinášať svojimi „šVecičkami“ radosť a farbičky tam kde ich je treba. Má pri sebe krásneho človeka ♥ za čo je vďačná, rada cestuje, číta, stretáva sa s ľuďmi a tvorí. Pochádza zo Žiliny, no žije už dlhšie v Bratislave a teší sa na každý kurz s Vami. 

„POTVORstvo je pre mňa priestor na únik z reality, kde je možné všetko.“Marína Bartoňová - jejdanenky