Domov » Fórum » Otázky a odpovede » Zaradenie výrobkov

Zaradenie výrobkov

Otázky a odpovede

 
Julitka | 2014-06-17 11:10:562x

Natrafila som na nasledujúce výrobky, ktoré by som na prvý pohľad zaradila do "Drogérie":

http://www.sashe.sk/Sepletka/detail/kostihojova-masticka-na-bolacky

a

http://www.sashe.sk/Sepletka/detail/nechtikova-zazracna-mast

Výrobca ich však zaradil do "Nezaradené" a takto ich predáva. Informovala som sa na predaj kozmetiky cez Sashe a riešenie Sepletky ma zaujalo. Ja vyrábam masážne oleje (zatiaľ iba pre vlastnú potrebu) a teda by ma zaujímalo, či by som ich tiež týmto spôsobom cez Sashe nemohla predávať. Vdaka.

ByMe | 2014-06-17 13:07:03

Podľa mňa to nie je drogéria. Sú to bylinné prípravky a spadá to už do farmaceutického priemyslu.

Julitka | 2014-06-17 13:46:284x

no, nemyslím, že sa pohybujeme v oblasti liekov. Ale ak aj ano, existuje tu na Sashe taká kategória, pre lieky? A ako je podchytená, lebo drogéria je... preto je tu tak málo predajcov drogérie, lebo musia byť legislatívne v poriadku.

Admin.Martina  REDAKCIA  | 2014-06-17 17:55:322x

Lieky to určite nie sú, správne by to naozaj malo byť v kategórii Drogéria. Ak natrafíte na veci ako boli tieto, nesprávne zaradené, poprosíme o nahlásenie porušenia pravidiel, klasickým spôsobom (klik na link v detaile každej veci). predajcovia sa takto snažia obchádzať pravidlá, ktoré chránia v prvom rade ich.

ByMe | 2014-06-17 18:19:55

Ja som netvrdila, že sú to vyslovene "lieky" ale bylinné prípravky s liečivými účinkami. Nie je to kozmetika ako má napr. Ponio atď. ;)

Julitka | 2014-06-18 13:55:411x

...nerozumiem tomu, vecičky boli včera deaktivované a dnes sú tam zas, tentokrát ako "Materiál ručne robený":

http://www.sashe.sk/Sepletka/detail/zazracny-nechtik

http://www.sashe.sk/Sepletka/detail/kosti-kosti-kosticky

takže predpokladám, že bola záležitosť prehodnotená a asi je všetko v poriadku. Už som múdrejšia...

natalyss | 2014-06-18 14:14:111x

Julitka stále to nie je v kategórii drogéria, čo znamená, že Sepletka na to asi nemá povolenia a atesty, takže to oficiálne nemôže predávať ako drogériu, ale zaradenie do inej kategórie to podľa mňa nevyrieši...

Admin.Martina  REDAKCIA  | 2014-06-18 15:36:37

Predavajuca si to znova zaradila do uvedenej kategorie, vyriesene to nie je, kontaktujeme ju.

Karolina44 | 2014-06-18 22:16:091x

Kostihojova mast nepatri do drogerie, je to lieciva mast, ktora sa predava v lekarni, nie v drogerii, pomaha pri bolestiach kosti napr po uderoch, zlomeninach a podobne pouzivaju to casto napr. sportovci :-)

natalyss | 2014-06-18 22:28:452x

Karolina každopádne to, čo kúpiš v lekárni má asi nejaký atest, že je to zdravotne nezávadné :)

-GINA- | 2014-06-19 08:54:57

ja osobne neverím,že majú všetci povolenie na výrobu a predaj kozmetiky.Určite iba Ponio a U šikovných rúk. ostatným neverím.To,že si v profile píšu,že majú na predaj živnostenské oprávnenie,neznamená,že majú aj certifikovanú výrobňu a certifikované výrobky........

JudaJakoba | 2014-06-19 09:03:371x

Milá Gina, naše výrobky sú do JEDNEHO certifikované. Povolenie k výrobe sme dostali od RUVZ v Bratislave po konzultácii s UVZ SR. Všetci, čo neveria, sú u nás vo firme vítaní.

-GINA- | 2014-06-19 09:04:33

ok,tak v poriadku........nemože každý ísť niekam do firmy pred tým,ako si niečo objedná na Sashe

JudaJakoba | 2014-06-19 09:09:321x

Súhlasím, ale už sme znechutení ustavičnými narážkami, že nie sme v poriadku (nemyslím len Vás). O.i. na základe čoho ste si istá, že dvaja horemenovaní, sú ok. Boli ste u nich vo firme, alebo Vám dokumentáciu ukázali?

-GINA- | 2014-06-19 09:24:451x

O Ponio som dosť veľa čítala v časopisoch,takže pochybujem,že by si čosi takéto dovolila,nemať všetko v poriadku.......U šikovných rúk kedysi písala,čo všetko treba vybavovať a videla som jej výrobky na vlastné oči aj v kamennom obchode,takže asi majiteľ toho obchodu nebude predávať pochybný tovar......

JudaJakoba | 2014-06-19 09:35:273x

.... v časopisoch som videla písané aj o takých, ktorí boli 100-percentne čiernotári a teraz sa o nich mlčí. Mnohí tuprítomní predajcovia predávajú aj cez kamenné obchody, nielen U šikovných rúk .....Aj my sme si urobili menší prieskum po predajniach a ANI v jednej predajni od nás nepýtali dokumentáciu. Naopak, ked sme videli, čo všetko sa predáva ako kozmetika, boli sme pohoršení. Predajcovia častokrát nemajú ani potuchu o legaslatíve platnej v kozmetike. O.i. my s našimi výrobkami sme boli už 2-krát v TV. Ale ani to by nemalo nič znamenať - nemuseli sme nič preukázať....

CorCor-handmade | 2014-06-19 10:07:323x

ja osobne neverím... vlastným očiam, ako môže niekto bohorovne s URČITOSŤOU tvrdiť niečo, čo nemá ani v najmenšom overené...

JudaJakoba | 2014-06-19 10:22:327x

..dakujem, a prepáčte, že som sa takto rozohnila. Ale budovať si pozíciu v tejto oblasti je na neuverenie - narážate na prekážky, o akých sa človeku ani nesníva - a legislatíva je to najmenej. ..... Ked si predstavím, s akým elánom sme do veci išli!

miramar | 2014-06-19 11:46:181x

Problém je v tom, že na kozmetiku sme všetci viac citliví. Obávame sa, že si ňou ublížime a preto vzniká akási nedôvera (zamaskovaná opatrnosť). Ja vám silno držím palce a myslím si, že treba "len" vydržať. Chce to asi čas... :-)

ByMeCreative | 2014-06-19 12:36:05

Karolina44, teší ma, že aj ty chápeš, že sa jedná o bylinné prípravky s liečivými účinkami a nie o bežnú kozmetiku ;)

Admin.Martina  REDAKCIA  | 2014-06-19 13:21:035x

V kategorii Drogeria nie nik, kto by nepredlozil potrebne dokumenty redakcii.

Admin.Martina  REDAKCIA  | 2014-06-19 13:24:464x

A este dodam, ze pokial ide o liecivo, na to sa vztahuje uplne ina legislativa a de facto nema na SAShE co robit.

Julitka | 2014-09-20 10:55:121x

Opäť otváram diskusiu správneho zaradenia výrobkov do kategórií. Mojou srdcovou záležitosťou je kozmetika, tak sa tam rada vraciam. V podstate ma problém, ktorý idem ponúknuť, nejako netrápi, len som bola úprimne zvedavá na rozdiel ... ale odpoved ma dosť zaskočila. Tak sa pýtam na názor Vás ostatných hand made tvorcov: čo je surovina a čo už výrobok? A link na miesto, kde sa to všetko zbehlo (v profile):

http://www.sashe.sk/U_sikovnych_ruk

..a zároveň si kladiem otázku, prečo predajkyni tak veľmi záleží, aby ponúkala suroviny v kategórii drogéria a nie suroviny ako ostatní.

Julitka | 2014-09-20 10:58:402x

ešte by som dodala, že predajkyňa má v ponuke viac produktov, ktoré by sa mohli považovať za surovinu, resp. nie za jej výrobok.

Mydlaren | 2014-09-20 12:55:131x

Julitka,

aky mate so mnou problem? Vidim, ze je to z vasej strany osobne. Tak podte do mna a napiste pravy dovod. Ocividne to bambucke maslo nebude. A ja si kladiem otazku co je za tym, ze si davate tolku namahu verejne to riesit.

Julitka | 2014-09-20 13:33:323x

U_sikovnych_ruk,

a preco by to malo byt osobne, prepanajana? Ja som sa iba opytala na dve z mojho pohladu rovnake veci. Chcela som poznat rozdiel, kedze ich mozno najst v dvoch roznych kategoriach. Nic viac a nic menej. Bolo zbytocne za tym hladat iny, skryty dovod. Vy ste hned vystartovali s legalitou a podobne. Odpoved, ktora ma teda poriadne zaskocila a aj trochu vytocila, priznam sa. Nemam rada, ked sa na nieco opytam a nedostanem priamu odpoved. Na tuto kolaj ma posunula vasa odpoved, ktorej som velmi nerozumela .... Pytam sa teda aj inych, mozno mi to niekto po lopate vysvetli. Ved forum je na to, ci nie?

Mydlaren | 2014-09-20 13:43:063x

Zle ste polozili otazku. Mali te sa inak opytat.

Ja som vam to vysvetlila v nasom profile. Je to jednozlozkova kozmetika ale zaroven aj ingrediencia. Neviem co este potrebujete pocut. Taktiez vam tu v minulosti bolo vysvetlene, kto moze predavat drogeriu a kto nie.

Mozno preto vase otazky vyznievaju "ustipacne".

Julitka | 2014-09-20 14:57:102x

Otazka bola podla mna polozena jasne a zretelne. Ak sa javila ustipacne, tak sa ospravedlnujem, to som nechcela. Ale ja neriesim, co je bambucke maslo, ani ako ho vidi nasa legislativa a ani kto ho tu moze predavat. To ste si nespravne vylozili. Pytala som sa IBA, aky je rozdiel medzi vasim produktom v kat.drogeria a rovnakym produktom v surovinach. Asi nejaky bude, predpokladam. Lebo sme na hand made portali, takze sa da ocakavat, ze surovine date nejaky vlastny prispevok, aby sa stala vasim vyrobkom. Chcela som pocut vsak nazor druhych....preto som napisala prispevok tu. Vy ste mi svoj uz vycerpavajuco napisali, takze dakujem. Dajme priestor aj inym, aby sa vyjadrili, ak chcu..., my dve to uz nikam neposunieme.

mina | 2014-09-20 16:32:361x

No, myslím že som tu bola jednou z prvých, kto upozorňoval na potrebu rôznych certifikácií pri predaji vo verejnej obchodnej sieti (a sashe takou sieťou je :)). Prvý rok jestvovania stránky sa to tu predávalo dosť "nadivoko". "U šikovných rúk" - to je osobitná kapitola - tak sa mi zdá, že príslušné dokumenty na predaj drogérie na sashe mala ako prvá :) a v tomto "duchu" viedla aj dosť agresívny konkurenčný boj s ostatnými ("čiernymi") predávajúcimi :):):).

Dodávam - že pre mňa niečo "úplne scertifikované":) prestáva mať príťažlivosť úplne prírodného :), pravidlá na ochranu spotrebiteľa sú však jasné - vo verejnej obchodnej sieti taká "úplne natur" drogéria nemá čo hľadať.

A mimochodom - v rámci predkladania certifikátov a povolení sú na sashe ešte veľké medzery v oblasti hračiek a oblečenia pre deti do 3 rokov :):):)

Julitka | 2014-09-21 09:09:41

Mina, co myslite pod tym "uplne natur" drogeria?

mina | 2014-09-21 16:48:07

Skúsim opačné vymedzenie :) :

myslím, napr.:) v tej oficiálne-legálne-certifikovanej už musia byť nejaké konzervanty a stabilizátory:) ... viem, nie sú tam uvádzané ale môžu byť už súčasťou kupovaných surovín :).

(Prosím, nevrhnite sa na mňa s "dôkazmi", že tomu tak nie je :), mám prax z veľkej potravinárskej firmy :):):), papier veľa znesie :)

-GINA- | 2014-09-21 17:45:30

mina,nemusia tam byť konzervanty. Vitamín E je konzervant.

-GINA- | 2014-09-21 17:46:24

a nemusím sa na teba vrhať......

HBMmaterial | 2014-09-21 18:02:56

pokiaľ viem, konzervanty a stabilizátory tam nutne nemusia byť. dávala som si robiť certifikáty a neviem o tom, že by v ingredienciách, čo som použila, nejaké boli.

napr. vit.E, ako spomína Gina, je prírodný konzervant.

JudaJakoba | 2014-09-21 20:14:093x

... aj esencialne oleje, extrakt z grepovych jadierok, vysoka koncentracia soli.... K drsnejsej konzervacii kozmetiky (tu uz nestacia prirodne konzervanty) sa pristupuje, ak sa vyraba vo vascich objemoch, dlhsie skladuje, obsahuje vodnu zlozku, a pod. Preto ma hand made prirodna kozmetika taky ohlas, vyraba sa v malom , je urcena k rychlejsej spotrebe a pouziva (mala by) prirodne konzervacne latky... Inac castokrat obe skupiny vyrobcov, cize certifikovani aj nie, kupuju suroviny od tych istych dodavatelov... Ak by to niekoho zaujimalo, toho roku sa proces certifikacie "obohatil" o nove normy: k certifikacii je potrebne dodat technicke udaje aj vstupnych surovin a aj primarneho obalu.



Pripísať komentár


Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.