Domov » Fórum » Prieskum trhu » Moje výrobky sa nepredávajú, čo mám zmeniť?

Moje výrobky sa nepredávajú, čo mám zmeniť?

Prieskum trhu

 
jekaterina | 2017-02-16 21:29:082x

Chcela by som vás veľmi pekne poprosiť o váš názor na moju galériu. Napriek mojej snahe sa mi nič nepredáva. :-( Je problém vo fotkách, alebo v samotných výrobkoch? Čo by som mala zmeniť? Alebo prípadne aké výrobky pridať?

Som na Sashe rada, háčkovanie mi pomáha nezblázniť sa na materskej ;-) ale začínam byť sklamaná z neúspechu. :-(

konvalinka | 2017-02-17 11:18:094x

Ahoj, niektoré fotky sa mi páčia, lajkla som ich - tým smerom by si sa mohla uberať. A ak sa ti predávajú podväzky, popripravuj rôzne verzie a nafoť ich s nejakou nevestou, nech je z fotky zrejmé, o čo ide (lebo napríklad ja by som to bez popisu nevytušila). Keď si bude nevesta zháňať podväzok, uvidí ho na neveste a zatúži mať taký istý - pri tej príležitosti už šupne do košíka aj krásne návleky na víno či poháre. Podľa mňa by išli aj pierka a tých je potrebných veľa pre každého hosťa, tak to máš hneď väčšiu objednávočku. A určite pozri folklórne výšivky - to je teraz veľký trend. Napr Lunna alebo Moderni_rodicia sa preslávili takmer zo dňa na deň podľa mňa najmä vďaka tomu folkovému detailu, ktorý je trendy. Menej je viac, stačí náznak, pár stehov niekde v rožku v červenej alebo modrej, prípadne stuha. Keď si na materskej, možno by som skúsila urobiť aj doladený čepček a odfotila na modelke (či modelovi) - dnes sa už často zúčastňuje svadby i malý potomok. Sleduj trendy v svadobných záležitostiach a ponúkni, po čom je dopyt (neni to moja parketa, tak neviem). Ponuka by mala byť širšia, aby sa zákazník mohol trochu viac v tvojom obchodíku poprehňať. Vianočné veci by som určie nemala zaradené na prvej strane - pretože je po sezóne, takže je jasné, že najbližšie mesiace nepredáš. Predná strana by mala žiariť svadobnými vecami, najlepšie v kolekciách. Nech si už nevesta objedná komplet všetko u teba a nehľadá inde. A čo ešte frčí sú motýliky - na skúšku by som určite aspoň jeden háčkovaný s folklórnym stredom zaradila. Manžel snáď zapózuje :-) Keďže sa ti najviac predávala "Hanka", tak kolekcia Hanka a na všetkých položkách sa bude opakovať rovnaký motív (pre nevsetu i pre ženícha) + k tomu pierka. Stačí, že vychytás jedinú svadbu komplet folklórne doplnky a máš objednávku ako lusk ;-)

jekaterina | 2017-02-17 13:08:50

Ahoj, ďakujem veľmi pekne za tvoju odpoveď a čas, ktorý si venovala prezretiu mojej galérie. Sama si uvedomujem, že moja ponuka je nesúrodá a mám v ponuke málo vecí. Skúsim sa naozaj uberať cestou viacerých svadobných doplnov v jednom štýle a skúsim pridať do ponuky aj pánskych motýlikov a pierka pre hostí. Ku výrobe svadobných podväzkov by som sa už nechcela veľmi vracať, viac ma lákajú svadobné opasky a iné doplnky (čelenky, náramky, vlásenky...). Dokonca plánujem vyskúšať uháčkovať svadobný závoj. Problém je trochu v tom, že háčkovanie z tenkej priadze je časovo náročné, je to úplne iné ako háčkovať doplnky z hrubej vlny. Potom uháčkované vecičky škrobím, žehlím, prišívam... No skúsim na sebe popracovať viac. :-) Ešte by som ťa chcela poprosiť, či by si nenakukla ešte raz do mojej galérie, ráno som nafotila znova dva svadobné opasky, ktoré mám v ponuke (na sebe). Mohla by si mi prosím napísať, či sa ti fotky páčia? Ďakujem. :-)

lesna | 2017-02-17 13:21:201x

Mne sa najviac páčil podväzok, keď sa Hanka vydávala.

MariKlimo | 2017-02-21 20:17:55

mne sa veľmi páčili tie poháre s fľaškou a svadobný opasok s podväzkom. Súhlasím s Konvalinkou, že najlepšie je fotiť na modelkách. To je ale na začiatku dosť ťažké ale možno aspoň v dobrom pozadí. Fľašku vína by som nepostavila do snehu ale na prestretý stôl či do police . Prajem veľa úspechov :)

jekaterina | 2017-02-21 21:35:121x

Ďakujem za odpoveď. :-) Žiaľ, momentálne nemám možnosť fotiť na modelkách a nemám ani fotografa, všetko fotím sama a sama upravujem fotky. Mám problém s fotografovaním v interiéri, všetko sa snažím fotiť vonku, preto tá fľaša v snehu. :-)

No mám pocit, že na Sashe je momentálne oveľa väčšia konkurencia. Pred troma rokmi som mala nesúrodú galériu, málo vecí v ponuke a dosť zlé fotky a napriek tomu som predala dosť skoro prvú vec. Potom som mala od Sashe dlhšiu pauzu, no od jesene sa snažím a nejde to. :-(

Na radu Konvalinky teraz pracujem na sérii háčkovaných pánskych motýlikov vo folk štýle, skúsim urobiť dobré fotky a napísať o tom žurnál.

campanula | 2017-02-23 11:37:422x

Fotografa nepotrebujete, ja som sa 90% naučila v sashe fotoškole. Stačí lech chuť učiť sa, ja si výrobky fotím sama a vyzerá to celkom dobre. Uvedomte si hlavné zásady : ostrá fotka, vycentrovaná - produkt v strede fotky, pozadie čo najmenej rušivé. A môžete to fotiť aj na sebe ak to bude dobre vyzerať

jekaterina | 2017-02-23 14:16:33

Ďakujem za odpoveď. Snažím sa stále zlepšovať vo fotografovaní, časom sa trochu posunulo aj moje vnímanie kvalitnej produktovej fotografie. Väčšinu svojich výrobkov (ak nie všetky) som opakovane fotila a menila fotky v galérii. Samozrejme, je ešte čo zlepšovať. :-)

Vigan | 2017-03-28 10:42:281x

nie je problem vo fotkach ani vo vyrobkoch, mate to pekne :) mna zaujali tie nezvycajne hackovane opasky. podla mna je problem len v tom, ze vyrabate veci ktorych tu je uz vela -celenky, naramky, opasky....nie je lahke sa presadit....kym vas najde kupujuci tak to trva, takze treba len trpezlivost alebo sa zamerat na sortiment, ktoreho je tu malo alebo aspon pomenej. ja som zacala robit batohy ked ich tu bolo este pomenej a sa mi aj dobre predavali, a zrazu je ich tu vela, lebo je to teraz v mode a uz ani mne nejde predaj :D drzim vam palce a nech sa vam dobre predava :)

jekaterina | 2017-03-28 21:04:40

Ďakujem veľmi pekne za milé a povzbudzujúce slová. Ja som však už rezignovala na SAShE. Už to išlo u mňa na úkor času tráveného s deťmi a výsledok bol nulový. :-( Ešte tu možno sem- tam niečo pridám, ale už to neberiem veľmi vážne...

campanula | 2017-03-29 07:41:241x

Dobrý deň, rada by som Vám pomohla. Pozrite si moju galériu, prípadne aj žurnály....

Pred 2 rokmi som mala predaných 10 ks, čiže 4 roky som tápala. Bola som bez motivácie a otravena. Predaj na takýchto portáloch je beh na dlhé trate. Uvedomte si, že je stále čo zlepšovať. Môžem vám postupne napísať, čo robím ja, čo je dôležité. Ak ste ochotná to ešte skúsiť, Dajte mi vedieť. Uvidíte, nie je to žiadna veda. Majte sa pekne!



Pripísať komentár


Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.