Domov » Fórum » Predaj/Platba/Doručenie » Výrobky pre deti.

Výrobky pre deti.

Predaj/Platba/Doručenie

 
katka.sa | 2014-03-17 11:46:241x

Ahojte googlim už dlhšiu dobu ale nikde neviem nájsť presnú odpoveď na moju otázku. Ako oficiálne predávať výrobky pre deti. Totiž som živnostník mám obchod pre deti.

1. ak niečo vyrobím háčkovaná dečka do kočiara dám na ňu symboly o praní to prišijem na dečku , a na obal dám moje firemné údaje ako o výrobcovi . Stačí to alebo to musí obsahovať nejak atesty ? kedže je to výrobok pre deti do 3r.

2. ako to príjmem , ako si vystavím sama sebe faktúru za nákup tovaru ? alebo ju nepotrebujem ?

lussyl | 2014-04-06 14:11:02

Ahoj tiež som pred nedávnom zisťovala tie veci okolo výrobkov pre malé deti,prešla som google aj obchody pre deti.Okrem symbolov ošetrovania etiketa prišitá na textil má obsahovať aj zloženie materialu a názov výrobcu tvoje meno alebo názov tvojej firmy podľa toho ako to máš riešené a tak isto krajinu pôvodu čiže kde to bolo ušité v našom prípade slovensko alebo eu ale viem že u zákazníka vzbudzuje viac dôvery krajina povodu slovensku.K certifikátom viem toľko že nie su potrebné treba iba uviesť zloženie ani som to nevidela po detských obchodoch aby sa niekde uvádzali certifikáty skôr to je konkurenčná výhoda ak vieš doložiť a ukázať zákazníkom že material z ktorého tvoríš je bezbečný.Problém by si mala iba keby SOI našla v tvojom textile škodlivé látky ale pokiaľ máš dodávateľa látok overeného a vieš že sú tvoje látky kvalitné nemáš sa čoho báť.K druhej otázke netuším načo chceš vystavovať faktúru sama sebe myslím že ju nepotrebuješ a tuším sa to ani nedá jedine že by si mala dve firmy kde by jedna kupovala od druhej.

petrovic | 2014-04-06 14:20:05

http://www.sashe.sk/forum/11/1498

Preco sa prebohaziveho neobaciate rovno na SOI-ku?

vranka | 2014-04-06 14:54:40

katka, asi myslíš ako dostaneš hotovú dečku do skladových zásob, však?

musíš si evidovať sklad, kde si budeš písať, koľko máš materiálu a koľko máš vyrobených výrobkov, sama sebe nevystavuješ faktúru

katka.sa | 2014-04-16 14:01:18

lussyl ďakujem za širokú odpoveď, vyzerá to tak že to nie je až také komplikované ako som si najprv myslela :-) jedine ma ešte napadá jedná otázka. Ja totiž nemám v mojej živnosti výrobu. Iba maloobchod, veľkoobchod, sprostredkovateľská činnosť a reklama

ale to asi skočím rovno na živnostenský nech mi to tam dopíšu. No a teraz ma napadá ešte jedna môj kútik na výrobu musí byť schválený hygienou ? asi ano

vranka ano už som zistila u mojej účtovníčky že stačí viesť materiálový sklad.



Pripísať komentár


Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.