Domov » Fórum » Čo je nové a ako to funguje » Skrývanie ceny predaných vecí

Skrývanie ceny predaných vecí

Čo je nové a ako to funguje

 
jklmn  REDAKCIA  | 2010-10-15 20:41:161x

Na žiadosť viacerých predajcov, v sekcii "Upraviť profil" v časti "Nastavenia", pribudla možnosť skryť ceny predaných vecí.

Prosíme túto možnosť použiť s rozmyslom, nakoľko z marketingového hľadiska môže priniesť viac škody ako osohu.

QuiltDesign | 2010-10-16 08:21:281x

Ja stale nechapem, preco by sa mala cena skryt, ako to moze ovplyvnit kupujuceho aby nakupoval, ved predsa ked sa mi nieco dobre predava a zvysim cenu, tak som vlastne na to hrda a praveze chcem, aby to kupujuci videl...

A ked znizim, tak aj vtedy je vlastne dobre, ked si to porovnaju...

A hlavne!!!, ked vidim, ze predavajuci niekde skryl cenu, vyvolava to vo mne take nedefinovatelne podozrenie....., ze preco to asi niekto skryva, a to mi trosku vadi.

jajanka | 2010-10-16 13:13:54

katka, ja si myslim ze su kupujuci, ktorych zvysena cena vecicky moze odradit. podla mna to preto predavajuci skryvaju, logicky si iny dovod predstavit neviem.

kolkokrat v obchode ludia frflu ze ach, ake je to a to drahe, boze ved kedysi to stalo tolko atd..

nakupujuci su rozni a urcite sa najdu aj taki, co kupuju stylom cim lacnejsie, tym lepsie. ved aj tie vietnamske a cinske obchody sa nemnozia len tak..

QuiltDesign | 2010-10-16 23:56:18

No, ved prave, ze cinske obchody sa mnozia, a nas je malo, sme specialita a musime ludi naucit si to ocenit, doteraz to nepoznali.....

A este k tym predanym veciam - na ceskej obdobe sashe je moznost pouzit google analytics, alebo nejaku inu aplikaciu, ktora ti sleduje, kto sa chodi na pozerat na tvoj profil a ktore vecicky si u teba najviac rozklikavaju, a zistila som zaujimavu vec - na prvom mieste /cize najvacsi pocet zobrazeni/ ma vzdy nejaka moja prave pridana novinka, a na druhom mieste sledovanosti je prave "zoznam predanych veci".

Ludi asi zaujima co kupuju ostatni a za kolko....

mina | 2010-10-17 10:18:47

QuiltDesign,

marketing je veda ... a naozaj je rokmi odskúšané, že je lepšie ceny veľmi neporovnávať, hoci, najmä pri hand-made výrobkoch je určite viac výnimiek z tohoto pravidla, ako kdekoľvek inde.

Z ekonomického hľadiska - cena je jedným zo základných trhotvorných faktorov ... a ak si nájdeš chvíľku času, skús nejaké obdobie systematicky sledovať, čo sa tu najviac predáva ... a najmä za akú cenu /na hlavnej stránke "posledné predané"/ ... myslím, že rýchlo zistíš, že to s tou cenou platí aj tu.

QuiltDesign | 2010-10-17 10:35:44

Myslim, ze si nenajdem a nechcem najst cas, nie je to pre mna vobec dolezite, nechcem rozumiet vsetkemu, staci mi ked budem robit dobre tasky, ani nemam chut niekomu tu oponovat, ja mam svoj nazor, howk.

mina | 2010-10-17 12:02:131x

Však aj ja ... mám svoj názor, howk.

QuiltDesign | 2010-10-17 12:31:21

A este na zaver, dnes sa nejako moc vyjadrujem, ale neda mi.....

Celá táto vec so skrývaním ceny predaných vecí je myslim len príprava na príchod špekulatívneho zákazníka, a ten tu veru vela vody asi nenamúti..... Myslím, ze by sme sa mali pripraviť na zákazníka, ktorý jednoducho má dosť peňazí a chce ich minúť na niečo kvalitné a iné, čo inde nekúpi, a myslím, ze aj ked sa to nezdá, je ich na slovensku dost..... Takze pracujme, tvorme, vylepsujme, zelam peknu nedelu. (:

jajanka_material | 2010-10-17 12:47:013x

dievčatá, veď.. nech si každý urobí ako mu jeho svedomie káže:-)))

ja osobne som rada, že tu taká možnosť je. mám rada na výber:-)

ololo_galant | 2010-10-17 18:38:121x

Presne tak, nech si to každý kočíruje ako uzná za vhodné. Aj keď dobrá rada nad zlato :)

Kvetinocka | 2010-10-22 20:48:052x

sashe to urobilo demokraticky, kazdy ma na vyber, co mi prijde ako najlepsie riesenie. ten co ma zly pocit ze skryva ceny nech ich odkryje a ten co ma pocit ze mu pomoze ked ceny predanych vyrobkov odkryje, nech si ich odkryje. aspon kusok skutocnej demokracie pre vas predajcov ne?:) uzite si to, casto sa na slovensku nevidi:P

EvaLiptakova | 2013-12-06 23:22:424x

Hm...a po troch rokoch zmenený postoj:-))))

NajVecicky | 2014-11-28 17:11:30

Vysvetlite mi niekto, ako je možné, že zákazníčka mi poslala link s obrazom predaným pred 2 rokmi s tým, či cena v linku platí?!

Ako je možné, že tam tú vidí cenu?!

Ja sama ju nevidím v linku, tak ma to zarazilo, cena šla samozrejme za tie roky hore, snáď to zákazníčka pochopí, ale práve pre takéto situácie by to malo spoľahlivo fungovať.

Katu-Hula | 2014-11-28 18:12:131x

Bax veru zmenila postoj, teda predtým Quilt, ja cenu neskrývam a išla som od 9€ do 30€. Mám meno, robím kvalitne a ešte mi nikto nenapísal, že prečo máte cenu vyššiu ako pred XXX rokmi.

NajVecicky | 2014-11-28 18:34:353x

Za tie roky sa toho veľa zmenilo :-) napríklad už nemaľujem na plachty a rámy už nevyrábam doma na kolene :-) taktiež som vymenila farby-laky za umelecké potreby, krupicu nahradila originál štrukturovacia pasta, takže náklady sa mi o dosť zdvihli, tak aj cena tomu zodpovedá, takže nieje to len o tom, že ako som si len tak zdvihla ceny. Ja mám obrazy stále vypredané a väčšinou maľujem na objednávky a tak sú ceny pri každom obraze iné, takže nerada vidím, že zákazník si pozre predané a vidí tam tie ceny.

Zatial sa ani mne nik nesťažoval, že som zdvihla ceny, no len som si uvedomila akou cestou som si prešla k vyšším cenám, takže tak.

pjegava | 2014-11-28 19:23:161x

ked si pozriete nejaku predanu vec v detaile a ta sa vam potom zobrazuje v pravom stlpci medzi posledne prezeranymi vecickami, tak aj s cenou

NajVecicky | 2014-11-28 20:33:18

pjegava naozaj máš pravdu, ale asi to takto nemá byť ...

Gemstones | 2014-11-28 22:49:151x

Treba si v predanej veci zmeniť sumu na nulu, lebo ak tú vec má niekto uloženú v páči sa mi, alebo figuruje niekde v starej kolekcii, tak pokiaľ tam nie je nula, tak sa tá cena zobrazuje. Teda aspoň mne to takto fungovalo dávnejšie. A keď sa zmenila cena na nulu, tak sa zobrazuje nula:-)



Pripísať komentár


Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.