Domov » Fórum » Technika a materiál » Vlna z Kik

Vlna z Kik

Technika a materiál

 
Michell24 | 2017-01-23 13:09:35

Ahojte,

kupovali ste niekto tieto súpravy vlny z kiku http://www.letakomat.sk/kik/aktualny-letak-nove-byvanie/?page=6 ? Rozmýšľam, že by som ich kúpila, som len taký štrikovací amatér, že raz začas dáku maličkosť ukudlím a celkom ma tieto súpravy zaujali. Vie niekto, že či to, že sú odporúčané napr. na ponožky, čiapky atď má aj dáky dôvod? Je to len kvôli odhadovanému množstvu alebo je ku tomu aj dáky návod, že čo z nich vykúzliť?

SkusimTo | 2017-01-24 19:30:09

na obrázku vyzerajú byť rovnaké.....D

ale to odporúčanie na použitie tam nebude len tak

na ponožky je určite vhodná iná priadza ako na čiapku...... napríklad

fanco | 2017-01-24 22:21:082x

Michell24, ak chcete kúpiť kvalitnú vlnu ( naozaj vlnu, nie Akryl), nakuknite ku mne. :-) Pri výbere vám rada poradím.

Michell24 | 2017-01-25 09:00:06

SkusimTo ďakujem za objasnenie, ako hovorím som len taký amatér v tomto a vôbec som napríklad netušila, že na čiapky sa používa iná vlna ako na ponožky, ja som zatiaľ vždy všetko robila z jedného druhu.

pletana | 2017-01-25 12:16:392x

ak len skúšaš kľudne si kúp aj vlnu s KIKu a potom neskôr ako radí Fanco pozri po niečom kvalitnom..na tom letáku sú podľa mňa moc tenké vlny,skôr ponožkové,tam bude asi 75% vlna,ale je to pracné a tenké,rýchlo sa derú,veľký nepomer v cene vlny,práce a trvanlivosti výrobku

Eva64 | 2017-01-26 11:25:111x

ja som robila aj s vlny v kiku, aj s ponožkových, je to tenké ale obsahujú polyamid, čo je pre pletenie ponožiek ideálne, pretože vdaka polyamidu vám ponožky vydržia veľmi dlho, aj napriek tomu, že sú tenké.Mám to odskúšané aj v topánkach a na tenkej priadzi vám krásne vynikne aj dierkovaný vzor.A fanco má v ponuke tiež krásne vlnené priadze 100% prírodné, alebo ponožkovku za super cen.



Pripísať komentár


Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.