Domov » Fórum » Technika a materiál » Pomoc...lepkavá živica neustále

Pomoc...lepkavá živica neustále

Technika a materiál

 
Ewigkeit92 | 2012-12-22 09:49:00

Ďalšie problémy so živicou.... musela som robiť neaké tie šperky na zákazku,ktoré som samozrejme ani nestihla vyrobiť kvôli živice ktorá je krásne lepkavá :) Som hneď objednala ďalšiu, keďže som ju minula i keď darmo...

Tešila som sa, a pevne dúfala že teraz mi to vytvrdne, a budem na pomer dávať ešte väčší pozor. No nevyzerá to tak že to bude v poriadku. Už prešlo takmer 20 hodín odkedy som lôžka zalievala, a oni nie sú ani na dotyk tvrdé, ale úplne lepkavé. Po 12 hodín to zvyklo byť už tvrdé na dotyk aspoň.

Tak veľmi som dúfala aby bolo všetko ok... Takmer vždy v nich niečo ostane, buď troška prachu alebo nejaké bubliny(i keď to kontrolujem viackrát keď yačneč tuhnúť, a práve kvôli prachu ich zalievam na viackrát).... A teraz vôbec nič,žiadny prach, bubliny, no živica lepkavá...

Prosím Vás, čo by som už mohla robiť?? Už som veľmi naštvaná aj smutná z toho, pretože hrozne veľa nápadov mám ešte ktoré každopádne chcem zrealizovať, ale odrádzajú ma tieto skúsenosti, no napriek tomu sa nechcem vzdať.....Občas si aj kúpim také sklenené kabošony podobnej živice (alebo možno sú aj z toho), lebo sa mi nechce už drbať so živicou a báť sa či to pomôže... Samozrejeme také hotové kabošony aj vyjdú drahšie ako živica, ale niekedy musím ich použiť... (v podstate vždy by som asi mala )ale oveľa krajšie sú ak sú zaliaté lôžka živicou (až na to že kabošony sú krásne vypuklé, ktoré s obyčajným zalievaním nedosiahneme)

Aj som uvažovala že nejakú inú živicu by som mohla kúpiť, no vôbec netuším akú.... vo farby laky to nie je vhodné na výrobu šperkov, vôbec dobré to nie je vraj. Niečo dobré, čo NIE JE značky PEBEO.(GEDEO)

Prosím, poradťe mi, najlepšie tie predávajúce kt. robia so živicou ale nepísali k predošlej téme o živice..., Ja už neviem, poraďte mi, až v panike som, čo by som mohla spraviť :(((

Ďakujem

ala | 2012-12-22 16:38:081x

Nepanikár, aj mne sa to už stalo, skús dať tie lepkavé vecičky na radiátor, a ak nepomôže, tak to zalej ešte jednou tenkou vrstvou živice, ja si pomer odmeriavam pomocou striekačky alebo dávkovača na sirupčeky. Ja mám takú skúsenosť, že do 24 hodín mi živica úplne vytvrdne málokedy, ja ju nechávam 2 dni, vtedy je úplne vytvrdnutá.

Ewigkeit92 | 2012-12-22 18:19:27

Aj teraz sú na radiátore.. casto ich tam dávam a aj tak. Ked uz preslo aj 3 dni, tak vtedy to bude este horsie, zmakne. Ja ich nechávam aj viac dní ale veci ktoré sú lepkavé aj po 7-10 dni sa mi nezdá byt normálne.

Ewigkeit92 | 2012-12-22 18:19:54

Alebo minimálne gumové, úplne tvrdé to nie je v poslednej dobe nikdy.

Ewigkeit92 | 2012-12-22 18:20:27

(myslim ze minimálne sú gumové, ale lepkavé castejsie)

Mima_Mrvuska | 2012-12-22 20:27:35

stále sa bavíme o našej obľúbenej pebeo gedeo?

Ewigkeit92 | 2012-12-23 10:06:32

Presne... inak nasla som tú zivicu madarskej znacky pentart tu :)

http://repromakreativ.sk/18966/umela-zivica-60ml-cira

vlastne, v predoslej téme písala jedna slecna ze tam majú, aj na to poslala link, ale to bolo mensie balenie, 45 ml, a toto je 60 ml. Urcite si ju objednaj! Treba to vyskúsat, vraj je to dobrá. Ja som si ju uz aj objednala :-) I ked pred tyzdnom som si objednala zivicu gedeo -.- lebo sa mi minula a mala zákazky (a nadalej mám kedze táto várka mi tiez nevytvrdol..... )

_innacreo_ | 2012-12-23 11:50:26

tá z repromy má teraz nové balenie, tá pôvodná bola bezproblémová. aj tá gumená živica stvrdne, len to potrvá (aj niekoľko mesiacov, čo asi nie je pre teba dobrá správa), skús, čo poradila ala, zalej ešte jednou vrstvou živice. a ešte si pozri dátum spotreby, či ju nemáš po záruke.

Ewigkeit92 | 2012-12-23 13:03:15

práveze ja ich zalievam na trikrát! ved to... a ak náhodu vytvrdne, tak iba prvá vrstva :( a potom dalsie dve nie....

a ci uz je po spotrebe, to netusím nakolko nie je uvedené na obale... ale dodávatelka mi písala, ked som sa jej opytala ci nemoze byt po spotrebe ze v súcasnej dobe artikel ktory sa dost mína a nestojina sklade...

Ewigkeit92 | 2012-12-23 13:04:03

*zivica je v sucasnej dobe artikel

_innacreo_ | 2012-12-23 20:10:21

rozumiem. ešte môže byť problém vysoká vzdušná vlhkosť a chlad. no keďže to dávaš na radiátor, tak to druhé odpadá.

Ewigkeit92 | 2012-12-23 20:41:37

nie vzdy to dávam na radiátor, len obcas... dakujem ale za rady :)

nevadí, objednala som si túto novú(aspon pre mna) zivicu, dúfam ze s touto bude vsetko ok. Bola by som fakt stastná, a konecne aj pokojná, nebudem sa obávat o to ci mi to vytvrdne alebo nie.

Omrvinka | 2012-12-29 17:56:52

ja sa môžem aj potrhať a tiež mi to tá sviňa ( živica už jej ani na meno neviem prísť od nervov) robí :/ robím len na zákazky a ani svätému nestuhne, len lepí a lepí, do zblbnutia... vyhadzujem 30€ balenia, ktoré je nové do koša,lebo nestvrdne... lepíííííííííííííí :/ bolo to na radiátore, pod ním, miešam ako vždy... kedysi bola živica číra, bez bubliniek a tuhla... teraz sa jemne akoby zakalí, má mikro bublinky a lepí... grc to je :/

Ewigkeit92 | 2012-12-30 12:32:05

Omrvinka, skús obednat tú z repreomakreativ, tá vyzerá byt dobrá, prvá várka uz po 12 hodin tvrdá, no druhá síce aj po 24 hodin je lepkavá, ale asi som dávala zly pomer, síce som na to dbala.... mám nervy ale, kedze prvá várka ok, úplne som sa tesila, teraz sú na radiátore.... uvidjme ako, no tie bubliny nezmizli ani pri prvej várke :(také úplne malé a straasne vela ich je... mozno to bude tym ze miesam to drevenou palickou... ale zajtra pojdem kúpit plastové lyzicky.

Lovemade | 2016-01-02 12:18:00

aj ja prosim o pomoc tiez mam podobny problem zivica nie a nie uplne vytuhnut, nie je lepkava ale casto sa mi stava ze nausnicky ostavaju akoby gumove a pri dotyku ostane otlacok prsta ktory potom zmizne, ked zarypnem do zivice nechtom tak je tam otlaceny.. dokonca niekedy sa vytvaraju akoby mapy a nie je dokonalo hladka a leskla ako kedysi, neviem prist na to cim to je...skusam ich davat na radiator, pod radiator, na slnko dokonca som skusala dat aj von na zimu....dnes som dokonca robila ja pokus s upecenim v rure na najnizsiu teplotu ale nic nepomaha...ak niekto prisiel na to cim to moze byt sposobene a ako tomu predist budem velmi vdacna za kazdu radu..este chcem dodat ze niekedy zivica vytuhne krasne..aj ked v poslednej dobe je to coraz zriedkavejsie :(

andrart | 2016-01-07 22:50:14

ahojte, skus dat vecicky na hodinku do rury , na cca 50 stupnov.. radsej skus len par kuskov ..

Silversun | 2016-01-27 22:47:251x

viem, že sa používajú všeljake značky s rôznymi vlastnosťami a problémami (hlavne miešací pomer). Na trhu je živica do ktorej sa zalievajú preparáty, číra, krátka doba vytvrdenia, index lomu ako sklo. 1kg asi 10 € . Môžem sem dať link?

Omrvinka | 2016-02-11 14:44:08

daj link a porovnáme :)

kaarin | 2016-06-26 18:24:18

Ahojte. Zálievka do živice kvety a potrebovala by som poradiť. Kvety menia farbu po zaliati vždy na bielu farbu. Čo mám spraviť? Kúpila som si aj vosk Flóra.....no je to žlté a všetko po ňom ostáva žlté ako po obyčajnom vosku. Ďakujem za každú radu.

kaarin | 2016-06-26 20:38:32

A zabudla som napísať že som pracovala so živicou efkoxor do ktorej že vraj sa dajú aj živočíchy, ovocie a pod.. Pomohla by mi Vaša rada a ohľadom prípravného vosku Flóra alebo soli. Dakujem



Pripísať komentár


Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.