Domov » Fórum » Technika a materiál » Lepiaca pištoľ

Lepiaca pištoľ

Technika a materiál

 
Daniela.D | 2012-02-21 13:51:262x

Rada by som si zakúpila lepiacu pištoľ a preto by som sa chcela spýtať tých, ktorí s ňou pracujú - viete mi poradiť nejaký dobý tip? Prehrabujem sa na webe už pár dní a neviem sa rozhodnúť pre konkrétny model. Nerada by som, aby sa mi stalo, že mi prilepené veci po pár dňoch odpadnú..

A ešte mám jednu otázku - je pri práci s touto pištoľou cítiť nejaké výpary? Mám doma totiž malé dieťa a preto sa snažím vyhýbať pri práci veciam, ktoré produkujú rôzne potenciálne škodlivé výpary. Ďakujem. Daniela

luceba | 2012-02-21 14:21:03

tak ja som si najprv kúpila tú najlacnejšiu, akú som našla a bola to hrôza.... Púšťala lepidlo vkuse, nedala sa zastaviť :D potom som si kúpila lepšiu cca za 20,- eur v hyperobchode a túto používam dodnes. Nieje s ňou absolútne problém. Výpary: troškú cítiš takú zvláštnu vôňu, ale to je ozaj len minimum. Hlavne keď chceš prilepiť vec, ktorá sa topí pri väčších teplotách.

AREVICKA | 2012-02-21 14:33:201x

Len si nekupujte nejakú výpredajovú, lebo mne dve strelili v ruke tak, že vybilo poistky v celom byte. Okrem zadymenej ruky a stola sa mi našťastie nič vážnejšie nestalo. Takže odporúčam normále kúpiť v hobby obchodoch, prípadne objednať. Ja som si kúpila dve veľkosti. Treba zvážiť, čo sa s ňou bude najviac lepiť a tak sa rozhodnúť.

VERA_IKON | 2012-02-21 14:38:00

chod do kvalitného obchodu kde predávajú náradie a take veci ...a tam pýtaj

ajsha | 2012-02-21 14:46:312x

Je to tepelne zariadenie, ktore je trvalo zatazovane, cize ziadne noname za 6E. Treba ist do Baumaxu, Hornbachu a pod a kupim profesionalnu Bosch alebo podobne - je sice drahsia, ma ale kovovy hrot, ktory sa neroztavi a nebude pretekat. Vypary necitit, len pozor na roztavenu tycinku - je naozaj horuca a vie neprijemne popalit.

E.KA | 2012-02-21 16:12:28

Ja som kúpila v L+Š pištoľ za cca 4 eurá. Asi to nebude taká kvalita, ale zatiaľ funguje. A výpary trošku cítiť

na.poli | 2012-02-21 16:31:34

ja som mala najskôr takú malú asi za 6 ečiek , no dlho nevydržala , potom som si kúpila takú asi za 20 evríčkov a mám ju už 2 roky , nustále frčí ... je dobré na nej že má aj rehuláciu teploty tavenia ...

vela úspechov pri lepení a pozor na prsty.... :)

Daniela.D | 2012-02-21 18:43:33

Dakujem vam moc za rady, ratala som tak 17 - 20 eur, videla som aj lacnejsie, ale aspon som mudrejsia :)

Whiteboy | 2012-02-21 19:00:37

My máme doma jednu za 4ečka už asi 5 rokov a kupujeme len tyčinky, nikdy som s ňou nemala problém. Treba sa len naučiť s ňou pracovať, ale stalo sa mi aj, že ju zabudnem vypnúť celú noc a nikdy sa nič nestalo. Pred rokom som si kúpila novú tiež tak nejak stála a funguje tak isto dobre. Ja mám tie najmenšie a na lepenie bižu alebo textilu postačí. Ja osobne nevidím dôvod vyhadzovať peniaze za značku. Ale ako bolo hore spomenuté môže sa stať, že ak ju kúpite u číny tak sa zázrakom rozpadne :-)

VieSka | 2012-02-22 18:39:021x

odporucam kupovat profesionaolnu so samostatnou nabijacou stanicou a tycinky su tiez na rozny material aj na to treba dávať pozor... no a smrad sa dá prirovnať rozpalenej zehlicke, citit viac teplo ako smrad

NajVecicky | 2012-02-22 22:08:31

Ja momentálne mám z jedného malého obchodíka, kde majú taký rôzny materiál ako plávačky, lišty, tmely, všetko možné, no nie čiňák, tak tavnú pištoľ za 1,60 Evri s kovovým hrotom, je výborná. Mala som z baumaxu a stále mi tiekla, nestojí ani za tých 5 Euro, má oranžový plastový hrot a farbí tú tyčinku do žltooranžova tiež, neodporúčam :-/

Ja som si túto kúpila na skúšku, že aká bude a som s ňou veľmi spokojná, nievždy totiž cena zodpovedá kvalite.

Timky | 2012-02-23 08:36:28

ja mám z kreatívne obchodu asi tak za 6€ je celkom dobrá ale trošku tečie mám pocit. jej hlavným problémom je že je na tenké náhradné tyčinky, ktoré sa veľmi ťažko zháňajú

Timky | 2012-02-23 08:36:53

čiže odporúčam pištoľ na hrubšie náhradné náboje (alebo ako to nazvať)

textilartditta | 2012-02-23 11:51:051x

My sme si kúpili Bosh a okrem toho, že ju používam na jemné veci, tak sme si ňou lepili elektrické káble do domu- prežije všetko :), možno na začiatku zainvestuješ, ale vydrží dlho a nebudeš mať žiadne problémy a dávame do nej hrubšie tyčinky, netečie, nesmrdí, nevybíja poistky :)

Lilo | 2012-02-23 16:42:16

Ja som si kúpila najprv nejakú z miestneho železiarstva, neznačkovú za asi 4€ a normálne mi vybuchla v ruke, potom som si kúpila Extol za 7€ a zatiaľ ide :) Je to tá minipištoľ, preto tie ceny

Daniela.D | 2012-02-24 13:17:05

ďakujem ešte raz za rady, ešte idem asi poobzerať obchody pre kutilov na okolí :)

bazu | 2012-08-09 00:01:37

no ja napíšem rovno, že extol 9900 a pod. by som nechcela už ani zadarmo, tečie, potom nejde vôbec a mám z nej mozole ako ťažko sa stláča... nuž, skúsila som lacnú...idem si kúpiť novú... dúfam, že budem mať viac šťastia...

Bellina | 2013-03-27 19:41:391x

Bellina | 2013-03-27 19:46:13

Zdravím, vedel by mi niekto poradiť, či je táto lepiaca pištoľ vhodná aj na lepenie sklo (SW) -PU/umelá koža/koža?

Márne zháňam na nete info o nejakej značke lepidla, už som zvažovala aj lepiacu pištoľ. Samozrejme, nechcem zničiť a zmatniť kamienok, ani dokatovať kožu.:)

Bellina | 2013-03-27 19:47:30

Zdravím, vedel by mi niekto poradiť, či je táto lepiaca pištoľ vhodná aj na lepenie sklo (SW) -PU/umelá koža/koža?

Márne zháňam na nete info o nejakej značke lepidla, už som zvažovala aj lepiacu pištoľ. Samozrejme, nechcem zničiť a zmatniť kamienok, ani dokatovať kožu.:)

Bellina | 2013-03-27 22:00:21

Zdravím, vedel by mi niekto poradiť, či je táto lepiaca pištoľ vhodná aj na lepenie sklo (SW) -PU/umelá koža/koža?

Márne zháňam na nete info o nejakej značke lepidla, už som zvažovala aj lepiacu pištoľ. Samozrejme, nechcem zničiť a zmatniť kamienok, ani dokatovať kožu.:)

Bellina | 2013-03-28 00:06:20

Zdravím, vedel by mi niekto poradiť, či je táto lepiaca pištoľ vhodná aj na lepenie sklo (SW) -PU/umelá koža/koža?

Márne zháňam na nete info o nejakej značke lepidla, už som zvažovala aj lepiacu pištoľ. Samozrejme, nechcem zničiť a zmatniť kamienok, ani dokatovať kožu.:)

batikona | 2013-06-30 09:39:05

tak uz aj ja mam tavnu pistol, uz dlhsie som po nej pokukovala... ale nie je mi dost jasne, co vsetko s nou ide a co nejde zlepit, a ci su pistole co zlepia uplne vsetko a pistole co nie... vsetky su na rovnakom principe a lepidlo je v podstate rovnake? ano, ano, ja viem, mam si odskusat blabla :) ale nemate niekto skusenost s lepenim kov-kov, kov-papier, textil-kov? predpokladam, ze nie polystyren, pvc a pod. makke veci co sa teplom mozu poskodit... ale vsetko ostatne ano, nie? :) dik.

batikona | 2013-06-30 09:46:11

Bellina - pistol by som na SW nepouzila, radsej bizu lepidlo na stras, ja mam Hasulith

Lucy-Art | 2013-07-30 15:24:582x

Co sa zancky tyka tak odpoved je jednoznacne , len znacka Pattex. Lepsia nieje - dlhorocne skusenosti , vela vyskusanych , vela odpalenych , vela spiciek zatazenych silikonom . Jendoznacne - len a len Pattex.

Co sa materialu tyka : hladke sklo po case pusti , musi byt minimalne s drsnym ( drazkovanym ) povrchom, kov+kov - drzi ( po rokoch pusti i to ), kov + papier drzi , textil + kov drzi ... pvc = vsetky druhy plastov neziaduci vysledok je leptanie - takze nie , teplota silikonu ( neodborne lepidlo) je okolo 100°C .. co dalsie ? Pracujem s taviackou 10 rokov , smelo s otazkami :)

batikona | 2013-07-30 22:41:031x

Lucy - a koža? koža-koža, koža-kov? dik :)

batikona | 2013-07-30 22:46:42

...este mi napadlo: sklo-papier?

to je fakt super ze 10rocne skusenosti :) ...po case ze pusti, to myslis akoze normalne to jedneho dna odpadne, ci napr. ked padne na zem, tak sa oddeli ci zacne sa drolit ci ako presne... dik.

Lucy-Art | 2013-07-31 12:21:491x

batikona - koza+koza poriadne treba zatazit , vyslovene by som pouzivala svorky este za horuca , potom bude drzat..koza+kov drzat drzi , ale podla toho co vsetko mam uz odkusane to odhaduje trosku skepticky, ze po rokoch to tiez pusti ( zalezi aj od vahy kovu , namahanosti spoju etc.. neda sa to jednoznace "diagnostikovat " - odpadne/ neodpadne :) .. sklo+papier, opat ak je sklo lestene , hladke moze to robit problem - nie hned, ale po case , co oznacuje termin rokov .. a presne ako pises , jednoducho sa oddeli v pripade hladkych povrchov , ako napr. spominane sklo.. nie o tyzden , dva .. jednoducho aj silikon ma svoju zivotnost, po 3roch rokoch napr. mi osobne pustil material kov+plast..

Niet zaco, kludne pis..pripadne ak nejake obsirne, info este potrebujes hod mi spravu , tu malo kedy zabludim .. ;)

em-er-ka | 2013-08-01 13:08:32

Mám Patex od r. 1997, už má toho za sebou požehnane a funguje stále bez problémov... problém mám skôr s nábojmi, patexové ťažko zohnať a tie kadejaké náhradky nedržia ani sušený rastlinný materiál. O ťažších veciach ani nehovorím

kamART | 2013-08-10 15:35:27

Ja by som sa chcela opytat - ked stlacim pistol, vyjde z nej lepidlo, tj ono nepreteka stale, ale iba vtedy ked ma a vsetko je fajn. ale ked dam lepidlo napr. na papier, tak sa mi medzi papierom a pistolou stale taha taky tenky vlasok lepidla. Co s tym? Je to normalne? Skusala som s viac aj menej nahriatou pistolou, viac stlacit, menej stlacit. neviem.dik

tatamo | 2013-08-11 08:16:26

Ja som dostala takú pištoľ, že som skoro pri nej plakala a prestala som robiť s pištoľou, ale potom mali v akcii v Ba...e za 20 e a ta je s nabíjačkou a je super a potom v li...i za 10 vo výpredaji a tu mám tiež rada.

Ja som prišla na to že niektoré tyčinky nelepia a veľmi zle sa s nimi pracuje, akonáhle som dala kvalitnejšie tyčinky aj pištoľ bola ok, okrem tej prvej, zrejme čínskej.

No ja nerada robím s pištoľou, vždy sa prilepím, mám dosť boľavé ruky a tam ide aj o presnosť.

cucuriedka | 2013-09-16 11:02:03

Ja by som sa rada opytala, aku techniku pouzivate aby sa lepidlo netahalo a nerobilo take tie vlasocnice? skusala som najst navod na youtube ale bez uspechu. Nejake dobre rady?

bezPH | 2013-11-10 14:09:251x

pripajam sa so skusenostou...vcera som si v kreativnom papiernictve kupila lepiacu pistol znacky CREart, vacsia za 7e. lepila som s nou male koralky a filc a uz teraz bruzgam po nete, ze reku posetrim a ten Pattex co odporucala Lucy-Art si zadovazim aj ja, aj ked je asi o 19€ drahsia...ale ak ma vydrzat a je s nou radost robit preco nie...pretoze tato mi sice posluzila na to co som potrebovala, ale k mojim vlasom sa pridalo par metrov vlasocnic z pistole a ukazala mi, aky pocit mali asi postavy z rozpravky Hrncek var...chrlila ako sialena, stale a stale z nej tieklo a na malu vecicku som spotrebovala vyse dve tycinky...zvolanie "pistolka dost" nepomahalo.

bazu | 2013-11-10 14:44:382x

Vyskúšala som niekoľko tavných pištolí a bezpodmienečne najlepšia je táto http://www.repromakreativ.sk/17489/silikonova-lepiaca-pistol-mala

mám ju už naozaj dlho a nemám s ňou problém... Táto značka má aj náplne do pištole, ktoré nemajú také výrazné výpary ako ine...

andrart | 2013-11-11 09:39:47

super temicka, ktora mi padla vhod, chcela by som kupit mamine, a moja tiez nie je nic extra, zle podava novovlozenu tycinku, obcas sa mi zasekava tlacitko.. a troska pusta aj mino tlacenia.. vidim na nej pisnute len glue gun, mozno je to znacka.. tak tu nedoporucujem, vyzerala pritom velmi seriozne, ma aj kufricek .

misik251 | 2014-07-24 18:32:01

ahojte vie mi niekto poradit chcela by som tavnu pistol na svad.oznamenie na stuhu ktora by bola vhodna? dakujem:)



Pripísať komentár


Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.