SAShE
SAShE - slovenský handmade design.
J.Trimay Art jewellery »

STÁLE BEZ POŠTOVNÉHO

Moje prezentačné video:
http://www.youtube.com/watch?v=ncb702c12L8


Moje šperky sú rukou navrhnuté, ručne opracované a rukami dokončené a to ich robí jedinečnými.

 J.Trimay
635 95

Tvorba

Zvuk cizelérskych kladiviek cinkajúcich o nákovu, blikajúce svetlo horáku, vôňu dreva zlatníckeho stola, to všetko nájdete v mojej práci. Dni a večery v kľudnej intímnej atmosfére šperkárskej dielne a neopakovateľné pocity z tvorby. Napätie a vzrušenie z hľadania nových možností a naplnenie z vytvorenia niečoho nového, niečoho čo zostáva, a je krásne. Náradie je mojou súčasťou, počnúc ceruzkou, slobodne kĺzajúcou po papieri, kde sú možnosti nekonečné, cez dlhé hľadanie cesty transformácie návrhu k jeho zhmotneniu v takom húževnatom mediu, akým je kov.

Odlišnosť

Už ako malý chlapec som miloval chvíle, keď som listoval v knižkách mojich rodičov o histórii a archeológii, a obdivoval poklady. Meče, spony, pracky na opasky s motívmi drakov alebo svätých.

Pripadalo mi neuveriteľné, že niečo také sa dá vytvoriť a vytvorili to ľudia, ktorí žili a pracovali s kovom pred stovkami rokov. Jedno mi ale nešlo do hlavy. Prečo ma šperky, ktoré som vídal v zlatníckych obchodoch, nedokázali osloviť.

Až keď som sa tejto práci začal venovať profesionálne, prišiel som na to. Nedotkla sa ich ľudská ruka. Súčasní zlatníci ovládajú výkonný softvér, laserové zváračky, no niečo im unika pomedzi prsty. Zabudli klepať kladivom, uchopiť pilník. Ich práce strácajú na jedinečnosti. Poznám vetu, ktorá je veľmi relevantná. Všetko, čoho sa dotkne ľudská ruka sa stane nesmrteľným.

Čo je pravá hodnota šperku

Diamanty, zlato, striebro, platina sú nepopierateľne hodnotné. Sú hodnotné vďaka tomu, že o ne nezakopávame, keď vyjdeme z dverí domu. A vďaka tomu, že je také obtiažne získať ich fyzicky. A, samozrejme, vďaka ich jedinečným vlastnostiam.

No pre mňa sú len prostriedkom k dosiahnutiu inej hodnoty – unikátneho šperku. Unikátny šperk je zhmotnením vzácnosti a krásy kovu alebo kameňa a kreativity, tvrdej práce a zručnosti tvorcu. Tvorca vdýchne neživým veciam život. Vďaka tvorcovi sa z kovu a kameňa stane niečo, čo je krásne, živé, nesmrteľné. “Život” šperku v nás všetkých vyvoláva túžbu vlastniť ho. Keď sa staneme jeho vlastníkmi, akcentuje našu osobnosť, našu jedinečnosť. Stane sa našou súčasťou. Preto sa vždy vrátime hoci aj spred domu, ak sme si ho zabudli. Cítime sa bez neho neuplní.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

-registrovaný na puncovom úrade SR- atypická puncová značka v tvare loga

Počet vecičiek v ponuke: 36 ks
Počet predaných vecí: 86 ks

Zobraziť predané vecičky
Spôsob distribúcie vecičiek:
  • Na dobierku (poštovné zdarma)
  • Doporučene (poštovné zdarma)
  • Príjem platby prevodom na účet

Hodnotenia predajcu od kupujúcich (84)
J.Trimay predáva vecičky v kategóriach:
J.Trimay sa zaregistroval: 2013-06-07 15:31:13

Ako sa ti páči J.Trimay?

habika Veľmi krásne šperky v tom množstve také vynímajúce sa.

Jedine čo mi vadí na prezentácii chyba mi šperky vidieť na dámach. To je chyba množsva predajcov.
2015-03-27 15:56:58

betbet krásne šperky, kus umenia....
2015-03-06 12:48:51
Zobraziť všetky komentáre (95)»

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.
Len veci skladom
      Zoraď galériu od: